povestea sarcinii mele

povestea sarcinii mele | Autor: ada_23

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor....sunt si eu mama a doi copilasi gemeni de 11 luni ,o fetita si un baietel.BIANCA si ALEXANDRU.Pot sa va spun ca am avut parte o sarcina putin mai grea,cu greturi pana la 4 luni,la 3 luni deja mi se vedea burtica bine,imi amintesc ca toata lumea imi spunea "vai da ce te-ai ingrasat"cu toate ca luasem normal in greutate.De la 5 luni m-am lasat de munca si a fost putin mai bine.piele de pe burta aproape ca imi plesnea,mi-a dat chiar si sangele putin.Am nascut la 39 de sapt.prin cezariana ,doctorii de aici vroiau sa ma lase sa nasc normal dar nu mai puteam sa dorm ,sa respir,sa ma misc asa ca am cerut cezariana.la nastere baietelul a avut 3.075kg iar fetita 3.600kg,eram imensa.Am ramas cu forte multe vergeturi pe burta ,dar asta este.Acum suntem o familie implinita (datorita lor)si ii iubim tare mult.VA MULTUMESC pentru atentia acordata.succes viitoarelor mamici.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

ada_23: sa va traiasca bebicii. ce greutate frumoasa au avut ! eu sper ca ai mei sa aiba macar cate 2500 grame la nastere, sau si mai mult, m-as bucura. deasemenea sa stea cat mai mult in burtica as vrea, pt ca mi-e f teama, am vazut ca la sarcini gemelare se porduce nasterea mai devreme deobicei.
sa revii pe forum si sa ne mai sfatuiesti cu privire la cresterea lor mai ales in primele luni, pana ne obisnuim si noi

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

super greutate au avut!
bravo, sa fiti fericiti si sanatosi si sa va bucurati unii de altii cat mai mult!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

Buna,Monas.Important este sa fii linistita tot timpul si calma si sa te odihnesti multjavascript:insertsmilie('').Daca aveti intrebari cu cea mai mare placere.Sa fiti sanatosi toti 3 ,asta e cel mai important.Am sa incerc sa intru in fiecare zi pe forum.ti-au spus la eco ce o sa fie?te pup si succes(in fiecare zi ai parte de aventuri noi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

multumim tare mult luminita2008.multa sanatate .

Mergi la inceput