dependent de calculator

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

carmen, iata un alt subiect de pe forum, in care "el" este dependent de calculator...concluziile le vei trage singura...
sper sa nu ajungeti si voi intr-o situatie similara...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=159464

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana

Eu ma pup si acum ca nu m-am logodit macar cu omul ala . Si asa 3 ani a fost un chin sa-i vad spatele toata ziua in timp ce omora monstrii in retea, cu alti bolnavi mintal ca el .



Geniala caracterizarea!
Am ras cu lacrimi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Multzu

..Dahri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisam102 spune:

Eu acum 2 saptamani am aruncat cu calculatorul la propriu.
Omul meu are si el problema asta. Cand eram impreuna nu ma prea deranja cine stie ce...imi spuneam ca se mai relaxeaza si el. Nici cand eram insarcinata nu mi-am pus problema. Insa o data cu bb a inceput sa ma deranjeze al naibi de tare.
La inceput descarca filme asa ca am redus abonamentul de la net...am scapat oarecum de filme, apoi de vreo 2,3 luni se juca tot felul de jocuri...se mai relaxeaza si el....
Ei bine acum 2 saptamani eu faceam de mancare, copilul era in dormitor in patutul lui iar el se juca...toate bune, pana a inceput copilul sa planga si i-am spus "du-te la ala mic" el "o secunda" copilul tot plangea..."te rog sa te duci nu-l lasa sa planga"
el "i-a mai lasa sa mai si planga un pic ca prea il rasfeti"...
ei bine atunci m-au apucat pandaliile....si am smuls toate firele de la calculator iar unitatea imi venea s-o arunc pe geam dar am aruncat doar un pic cu ea
Seara dupa ce am culcat copilul si am putut sa discutam, el imi recomanda un doctor de nebuni ... poate e si o depresie pe aici ...dar i-am explicat ca pur si simplu nu suport sa aud copilul ca plange...mi se ridica sangele in cap. Si ca m-am saturat de el sa stea sa se joce cu orele.
Nu iti recomand o astfel de abordare decat daca sti ffff bine cum reactioneaza sotul tau.
Dar ai putea sa faci si tu un pic pe nebuna...ca de... sunt hormonii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui catacarmen26

Multumesc mult! Poate nu m-am facut inteleasa pt ca si el ma iubeste . De 3 ori pe an vine cu flori acasa fara motiv


fix de 3? e in regula. erau motive de ingrijorare daca venea doar de 2 ori. sau de 4.

de fapt, daca ar uita socoteala si-ar veni si-a 4-a oara, nu-i asa ca te-ar duce gandul c-a facut vreo prostie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Bun.De Pasti,de Craciun,de ziua ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca74

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana

Eu ma pup si acum ca nu m-am logodit macar cu omul ala . Si asa 3 ani a fost un chin sa-i vad spatele toata ziua in timp ce omora monstrii in retea, cu alti bolnavi mintal ca el .



Geniala caracterizarea!
Am ras cu lacrimi.






My posts represent my own opinions, thoughts, etc. and no one else's.
Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.




Si eu la fel! Dahrianna, esti geniala!

Acu' la subiect. Pe mine m-a ferit Dumnezeu, desi si al meu (la 43 de ani, multi inainte!) joaca Mafia, dar nu deranjant si nu ca nebunu'. Insa experienta naspa e la nasii lui bebe, care, in cele din urma au divortat, iar fetita lor are vreo 2 anisori. Aceeasi situatie: el impatimit de jocurile pe computer, ea- plictisita vesnic si agasata pana la lacrimi. Nici macar copilul nu le-a salvat casnicia, desi-culmea!- el a stat in CIC, nu ea. Si ii iubesc pe amandoi, sunt oameni cu situatie foarte buna, cu joburi k lumea, doar ca incompatibili, se pare. Sigur ca or mai fi fost si alte motive, dar principalul pe care aveau discutii nesfarsite asta era.
Acum depinde si de tine. Daca tu (nu stiu, dau un exemplu) apreciezi mai mult sa stea sa se joace pe calculator decat "sa mearga la femei" (ce scuza infantila!) atunci e in regula, daca nu...
Eu iti urez sarcina usoara si succes, poate ai noroc si se schimba.


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

pai...lucreaza la taica sau la firma...care nu-i spune nimic referitor la faptul ca vine tirziu,sta acasa la mama ca e mult mai comod decit sa aibe sau sa incerce sa aiba propria locuintza...

carmen,incearca sa va mutatzi si acum...nu cind face copilul nu stiu citzi ani!Daca spui ca te iubeste,poate decizia de a va muta il responsabilizeaza!Tot ce-o posibil ca si meteahna asta sa dispara daca ...va trebui sa-si ia viatza-n miini!O familie trebuie s aaiba intimitatea ei!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Intrebare-intrebatoare: niciun sot nu a reprosat vreunei forumiste ca sta prea mult la calculator/forum in detrimentul familiei??? Eu, una, ma indoiesc sincer ca nu sunt si astfel de cazuri (tinand cont cat posteaza unele si la ce ore )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

black, mie daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
in 2005-2006 stateam cate 18 ore pe dc, se poate vedea dupa mesaje
la servici dc, ca lucram la o firma de constructii, si noi vindeam direct apartamentele, si acasa cate 6=7 ore, uneori stateam pana la 3-4 dimineata


carmen, si eu zic sa va mutati, asa poate isi revine si el
si nu inteleg optiunile, ori calculator ori femei, cred ca e cazul d eo discutie serioasa cu el.

Mergi la inceput