Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

AelitaLa Multi Ani draga mea! Sa fii sanatoasa si fericita impreuna cu familia ta grozava!

Michelleo intrebare: admirandu-ti pozele cu Bianca, am vazut wrap-ul tau, si as vrea sa te intreb de unde l-ai cumparat si daca esti multumita de el, eu am vazut doar la morher care si mi s-a parut scump 2 mil cu 2 pozitii, sau 2,5 mil cu 3 pozitii, adica de tinut si la spate.
Ai pus-o deja in carutul sport pe Bianca, sau doar ii faceai proba in casa ?

Racusor am vazut pe contul comun o poza cu cel mai tanar delfinas! Pe minge, la kineto! Si Sara continua sa faca masaj si kineto, si de cateva zile a pus-o si pe ea pe minge; am oprit insa scufundarile in cada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cris, dar miezul la avocado cum era? verde sau maro? al meu era maro si de aia l-am aruncat.fara sa il gust, insa

ioi..ma tampeste copilu asta azi cu nesomnul lui..5-10 min apoi oaaaa...si el fara tzatza nu stie adormi...frate, cum ma duc eu la serviciu, in cdt astea??????????????

maine ma duc la homeopat, imi fac lista cu tot ce vreau sa stiu, ca greu prind programare..azi imi zice secretara..doamna..sapt viit programare..eu..dna, dar pt copii, nu se poate mai repede? ea..dna, in per asta toti copiii tusesc...am insistat ca al meu e bebelus..asa ca ma duc maine cu mai multe pb, o sa intreb si dc pot cere consultatii tel. cd va fi cazul, ca atata adrenalina si acc in aerosoli am bagat in stefan de numa.

cum vede lumina de la calc, sta cu ochii beliti asta mic si suzeteste..


Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Am uitat ... pentru cine are iPhone existe - Brawn - baby meals - sunt si acolo meniuri si e gratis.

Rody - Am luat si eu avocado - ne dai o idee cum sa-l mancam (pentru Eva).

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Am fost si noi azi la controlul de 7 luni...se prezinta f.bine...sanatoasa si are 7.550...in 3 sapt a pus 600g...asa ce ma bucur

Inca nu am citit din urma ca sunt pe la bucatatrie...citesc si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Meniul de azi:

9: - banana + mar + san pe la 10
12: maraieli nu vroai sa manance asa ca i-am dat san + 100ml de LP
14: dovleac(gen para) + morcov - aprox 140 cum mai vroia si nu mai aveam am desfacut un borcanel cu mar si a mai papat 6o
18: mar cu branzica - 120-140
20-21: cereale + san

e vreo problema daca dupa masa de legume mananca si fruce???

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva

Rody - Am luat si eu avocado - ne dai o idee cum sa-l mancam (pentru Eva).


pai dupa cum ai imaginatie , se combina usor cu toate, are o textura asa cremoasa... eu il fac si cu branza, sau cu alte fructe, sau cu fructe si iaurt...

cris, eu am incercat sa explic in mesajul ala diferenta intre ce am inteles de avocado al tau si cum era al lui victo, adica miezul cred ca era tot verde, dar la ea deja se maronise ...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, pai atunci nici al meu nu era bun... ca si al meu avocado avea culoarea maro pe interior si verde pe exterior (dupa decojire). Deci tre sa fie verde si interiorul???

Giorgia, bravo pt grasunica Antonica!!! vezi ce bine a recuperat!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Am fost la analiza astazi...nu a plans David deloc i-a nimerit din prima vena...eu l-am tinut in fundulet in bratele mele si cu o mana manuta lui...a stat f cuminte se uita la o jucarie ce inseamna sa fii profesionist...am fost la synevo peste 1 sapt avem rezultatul...Antonia e programata pe 4 februarie la test cutantat

Si noi cu treziri noaptea...la 1..3..5..6..8sigur sunt dintii e umflatla gingie

Azi am facut ciorba de pui a la grec f buna a iesit...Antonia a mancat un castronel plineu 2

La multi ani delfinasilor sarbatoriti azi Bea si Filip

Otilia-printesele...am notat exercitiile sa vedem cand ma apuc de ceva sport
Rodyka-yami yami retele
Paula-deci doarme mai bine cu sac de dormit?oare sa iau si eu?
Adriana-offf e greu cu dermatita asta eu ti-as sugera un pediatru alergologeventual sa faceti analize sa vedeti la ce e alergica
Victo-boierie cu romba nu?daca aveam casa mai mare luam si eu
poate ii ies dintisorii
Carmen-eu nu am vazut pe nici o cutie sa scrie doar de 2 ori pe zi lapteacum nu folosim lapte...dar Antoniei i-am dat doar Humana
super dieta
Oana-f tare definitia frigului
vazut pozele...tari frumosi sunteti
Denisa-o sa treaca si perioada asta
Tina-da da seamana cu tine Raducuce grasunel ai
Crispo-iar incepi?lasa copilul in pace stie el cand sa mearga in 4 labe sau poate va merge direct
Btz_ovi-pt curajosul de Paule grasunel dar nu pare gras in poze...trage mult la cantar
cereale de ce nu?
Giorgia-s-a grasunit Antonia ta

Antonia ii spune povesti lui David si el o aproba gangurind...se uita hipnotizat la ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna seara mamici,
La multe lunite Beatrice Teodora si Filip de mya85!

Noi am fost azi la control de sold, suntem ok, dar am intalnit acolo o mamica din Medias al carei copilas avea displazie de sold si 4,5 kg la 7 luni jumate Asa m-a impresionat, inca sunt intoarsa pe dos...au umblat bietii pe la o gramada de doctori din MS si Sibiu si nimeni n-a putut sa-i spuna din ce cauza nu creste copilul. Am zis ca ma bate Dumnezeu de mai zic ca al meu nu mananca destul sau e slab, important e ca-i sanatos.

Tina, ce urias frumos aveti voi acolo E un flacau in toata regula, cred ca-i delfinasul campion la talie ,,,secundat de Paul de btz, vad ca...bravo
Cristina, si eu am mai auzit cazuri de copii care au umblat direct, fara sa stea in 4 labe, asa ca nu fi necajita, azi maine n-o sa te mai poti tine dupa Vlad prin casa

Bumblebee, ce poze faine ati facut, iar tu arati excelent, nu stiu de ce te invinovatesti ca papi cioco

Apropo de biscuiti de casa, am facut si eu ieri, cu gluten ca pediatru ne-a dat unda verde.
Reteta
50 gr faina integrala de grau bio
20 gr cereale de orez Milupa, care nu contin LP
1 lg ulei masline
40 ml LM (din care cauza sotu n-a vrut sa-i guste
Se intinde o foaie de 0.5 cm si se taie cum vreti...mie i-au iesit vreo 10 bucati, dar puteti dubla/tripla cantitea de ingrediente. Eu i-am rulat ca grisinele ca noi ne autodiversificam si sa-i poata tine in manuta.
Sunt putin cam tari, dar macar nu contin zahar si alti aditivi.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ilinca, tare sotul cu LM...Doamne, bietul copilas ce slab la 7 luni.. alea probleme, asa e... Eu ma invinovatesc pe mine pt faptul ca Vlad nu face nimic... ca poate trebuia sa fac mai multa gimnastica, sau sa il pun mai des pe burta, sau sa il pun mai repede in fundic.. sau cate si mai cate...de asta is necajel...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput