Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Ralucutzza, ma gandesc (poate gresesc) ca Steliana ar avea nevoie de niste vitamine, de mancat poate nu mananca, dar apa sigur bea si vitaminele ii mai dau putere fizica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Raluca esti nemaipomenita. Sandviciuri, iaurt, ciocolata...

Rares multa sanatate.

Anca cum mai este Sara?

Eli nici la noi nu se pune problema sa-i las singuri. Mai nou Eduard incearca sa-i desfaca degetelele, sa-i puna jucarii in maini, cu cele mai bune intentii desigur.

eu sunt cu o stare din cele mai proaste. Am vorbit dimineata cu mama la telefon si se simte si ea foarte rau. Tot o pneumonie a avut si ea, care nu mai trecea. La investigatii au iesit complicatii urate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

neazta
bre nebunelor, s-a gatat bateria si in pistalele din romania tre' sa stai drepti in fata la...toata lumea.

ramo zi-le tu ce ti-am povestit ca ma duc sa dorm intr-un pat de oameni cateva ore

alex e inca la terapie intensiva, respira binisor singurel, il doare rrrau,vrea sa il tin de manuta, facem exercitii de respiratie, vom sta vreo 3 sapt in spital, cel putin.

ma duc sa il iubesc un pic pe cris
va iubesc mult
si bip daca imi dati si ma simt excelent. stiu ca cineva se gandeste la sufletelul asta chinuit
hai ca devin siropoasa

raluca, tipareste-mi de pe aici urarile voastre sa i le citesc maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Darling, aerosolii merg si la adulti, poate ii sugerezi mamei, sa-i sugereze medicului. Nu te gandi la nimic rau. Gandul e totul. Fa-l sa plece bun!Stiu, stiu, eu vorbesc...

Sara... mai tuseste cate-un pic incarcat, dimineata sau daca vine in contact cu aerul de-afara. Mai stau un pic pe loc. Parca se rareste. Sper sa nu fie o iluzie.

Noapte linistita cozonaceilor bolnavi, si nu numai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Printesa01

neazta
bre nebunelor, s-a gatat bateria si in pistalele din romania tre' sa stai drepti in fata la...toata lumea.

ramo zi-le tu ce ti-am povestit ca ma duc sa dorm intr-un pat de oameni cateva ore

alex e inca la terapie intensiva, respira binisor singurel, il doare rrrau,vrea sa il tin de manuta, facem exercitii de respiratie, vom sta vreo 3 sapt in spital, cel putin.

ma duc sa il iubesc un pic pe cris
va iubesc mult
si bip daca imi dati si ma simt excelent. stiu ca cineva se gandeste la sufletelul asta chinuit
hai ca devin siropoasa

raluca, tipareste-mi de pe aici urarile voastre sa i le citesc maine


te iubim! somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Steliana bine c-ai aparut. Deja imi faceam griji ca nu mai raspunzi la tel. Vorbeam si cu Mav mai devreme la telefon...si ea cu aceleasi griji! Si noi te iubim mult! Somn usor si pupaceste-l pe Alex din partea noastra!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Steliana, . Iubeste-ti puiutii si pupaceste-i si din partea noastra. Ne gandim mereu la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Steliana se simte optimism in mesajul tau, pfuuuuai ce usurare. Bine ca-ti refaci bateriile. Recuperare cat mai rapida lui Alex, daca a cerut papa e de bine.

noapte buna tuturor, insfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Mama ce ti-as zice ce sa faci cu telefonul ala, asa cum am invatat in berceni la bloc cand eram mica.

Am dat F5 toata ziua azi pe forum de la servici sa vad ceva de bine.

Multa sanatate la copil si sa ai grija maica-sa sa doarma si sa manance ca sa se poata tine pe picioare, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Am bagat pitica la somn...am vazut ca a scris si Steliana...eu am scris pe fuga mesajul pe mail ca sa va linistiti.

Deci sunt vesti bune...Steliana e acasa face nani ca sa se duca maine la Alex cu forte noi.A ramas una din surorile ei la spital cu Alex.
Piticul e mai bine, a cerut papa azi, dar nu are voie decat lichide, drenele lucreaza si scot lichidul...maine iese si rezultatul analizei acelui lichid urat.
Raluca, ai spus ca ai facut supita de galuste, ar fi bine daca ai duce pentru Alex zeama strecurata, asta are voie.

Doamne ajuta sa se faca bine repede!


Mergi la inceput