Pestisorii in sarbatoare - "LA MULTI ANI!" (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Tot eu ... bineee... mai vedem noi ()...

Va las ceva zambete ... daca mai doriti...

* La teatru, unde se joaca o piesa politista, o spectatoare sare in sus, strigand:
- Unde este ucigasul?
La care o voce din spatele ei ii da replica:
- In spatele dumitale, daca nu te asezi imediat!

* Intra un barbat distrus intr-o carciuma si striga:
- Toti avocatii sunt niste prosti!
De la o masa se ridica un tip solid si se apropie de tipul disperat:
- Retrageti-va cuvintele imediat!
- De ce? Sunteti avocat?
- Nu. Sunt prost!

* Scos din pepeni, vanzatorul explodeaza:
- Draga domnule, ati incercat pana acum vreo treizeci de perechi de pantaloni! Daca nu va decideti sa cumparati totusi o pereche, nu va spun pe unde mai sunt cei pe care i-ati dezbracat!

* Un tip, satul sa-si vada masina sparta de cateva ori pe saptamana, se hotareste sa faca un afis, pe care scrie: "Nu va mai chinuiti sa-mi spargeti masina ca nu are casetofon" si il lipeste pe geamul de la masina. A doua zi coboara din scara si constata cu stupoare ca masina disparuse din parcare. In locul ei gaseste un bilet pe care scria: "Nu-i nimic, ii punem noi unul".

* Sotul ei o conduce la aeroport si ii ureaza:
- Drum bun!
Sotia ii multumeste si il intreaba ce vrea sa-i aduca. Sotul rade si spune ca vrea o italianca. Femeia a tacut si a plecat. Peste doua saptamani sotul se duce sa o ia de la aeroport si o intreaba cum a fost calatoria. Apoi intreaba ce s-a intamplat cu cadoul lui. Ea il intreaba:
- Ce cadou?
- Cel pe care ti l-am cerut! O italianca!
- Ooo, acela... a raspuns ea. Am facut tot ce am putut, acum trebuie sa asteptam noua luni sa vedem daca e fata...

* - De ce te uiti pe certificatul de casatorie atata?
- Sa vad cand expira.


Si va mai las si niste pt. cat mai multe zile :







Mno... "bye-bye" ... weekend placut & ... ...


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

buna fetite dragi
Eu va citesc din umbra si chiar am scris la diapora greceasca ,scriu pe intuneric(mam a atipit in sfirsit) ma dor ochii si ma iertati ca nu pot sa sciu mult
pupici si sfirsit de saptamina placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Carma, sa inteleg ca te-ai operat deja ? Refacere usoara !
Cryna , ai mari problem cu poznasul ... dragostea asata e grele tare ...he he cate iubite o sa mai aiba ..oho ....mersi i de bancuri ... nu trebuie sa stergi ce poztezi, chiar daca intram mai rar citim sa stii
restul sirenelor?

va pupicesc si un wk-end frumos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Doamne pestisori ma bucur sa vad ca mai scrieti putin cate putin.
Eu saptamana trecuta am fost bolnava , am facut indigestie , criza de fiere de la un peste luat congelat (stricat) ... rau mi-a fost , rau rau ....offffff nu mai cumpar decat peste proaspat de-acuma.

Dupa prima evaluare la o luna de regim am slabit 4.5 kg, sunt fericita ca in sfarsit m-am mobilizzat si am inceput sa am si rezultate.

Andrei e acuma in vacanta, a terminat semestrul cu media 10.
Nu mai are partenera de dans, suntem in cautari, s-au certat , nu se mai inteleg, dragoste cu forta nu se poate .

Ce sa va mai spun .... hmmmmm .... da .... va pup cu mare drag

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Hello!

Dana , imi pare rau ca ai fost bolnavioara .Ai mare grija .Felicitari pt. scaderea in greutate si pt . media 10 a lui Andrei !In ceea ce priveste partenera de dans cauta-ti ca sigur isi va gasi perechea .

Nou nu am nimic ..

Celelate sirenute ?

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




'Neata! 'Neata!

Andanii, sanatate multa si bravos pt. kg date jos . Io, nu m-am apucat de facut nimic in privinta asta , inca... bravo si lui Andrei pt. incheierea primului semestru cu nota mare , vacanta placuta in continuare si mult succes la gasit partenera noua .
Dany , daaaaa... e grele tare cu dragostile astea ... uite ca, chiar daca au intrat in vacanta, tot se mai vad pisoiasii ... drept e ca, fetita locuieste vizavi de noi, la blocul vecin... si l-a trimis pe bunicul ei zilele astea sa i-l aduca pe Robert, sa se joace ... si cum e nabadoiasa dragostea asta a lor , ieri s-au cam ciondanit si s-a suparat fetita pe poznas... si l-a trimis acasa ... unde si-a primit morala binemeritata ... dar, se impaca ei ... si o iau de la capat ...
Eh, parca v-am mai povestit si in trecut despre simpatiile pe care le are poznasul la gradinita ... anul trecut avea o alta fetita, Malina, cu care se juca mai mult (ca si pisoi/simpatii/porumbei ), dragoste mare ... dar, cu Malina fu mai mult la gradinita "partener" (de joaca...), si atat... plus ca, mai erau si Denisa si alte fetite cu care se simpatiza... chiar daca Malina era preponderenta... in fine ... In schimb, cu Giulia se frecventeaza si in afara gradinitei ... eh , se pare ca, va zbura destul de repede poznasul meu din cuib ... hmmmhhh... vom vedea... vom vedea ...

Ma duc dupa horoscop ... revin...


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Uite si horoscopul de azi:

Miercuri, 02-02-2011
Horoscop Pesti

* Nu vei avea mai multe probleme de rezolvat decat ca de obicei si vei reusi sa infrunti loviturile sortii cu usurinta si demnitate, pastrandu-ti, cel putin in aparenta, un comportament plin de mandrie si seninatate. In viata de cuplu neprevazutul va lua locul monotoniei, iar relatia cu partenerul sau partenera ta va deveni foarte pasionala. Sansa va fi de partea ta pe plan material, iar anumite investitii pe termen lung se vor dovedi profitabile. Vei avea, de asemenea, posibilitatea sa duci la bun sfarsit operatiuni financiare fructuoase.
* Ai impresia ca timpul trece in ciuda ta, exact invers decat ai avea nevoie. Daca vrei o prelungire, orele s-au scurs in goana si esti suparat ca nu te-ai incadrat in timp. Daca ai dori sa ajungi mai repede la un anumit eveniment pe care-l astepti cu nerabdare, ziua trece ca melcul si iti pierzi rabdarea. Nu mai numara orele care trec cu asemenea incrancenare, ci incearca sa te adaptezi ritmului oferit de timp, pentru ca el e stapanul, nu tu!
* Invata cum sa scapi de intreruperi si evita munca suplimentara care poate duce la stres! Persoanele entuziaste ca si tine vor folosi stresul ca un pretext pentru a-si demonstra aptitudinile de rezolvare a problemelor. Esti in competitie cu propriul program. Nu poti scapa de stres, dar il poti diminua. Dupa masa de pranz, ar fi o idee buna sa faci niste exercitii in aer liber. Seara comunici cu cei dragi. Iertarea si intelegerea trezesc sentimente adanci, putand vindeca anumite rani. Scena familiei este pozitiva in aceste zile.
* Esti generos, iar acest lucru se va vedea cand bugetul tau incepe sa scade. Ai chef de fel si fel de delicatese si nu iti vei scapa nicio placere. Important este nu doar aspectul material, ci si masculinitatea pe care ti-o pui acum in valoare foarte mult.
* Ambitia de care dai dovada este apreciata, dar nu chiar de toata lumea. Din nou chestiunile afective sunt la ordinea zilei. Ai putea sa iti consolidezi relatia cu persoana iubita sau ai putea incepe o noua relatie. Ambele variante te favorizeaza, cu conditia sa nu fii prea insistent. Vei primi niste informatii in legatura cu care ar trebui sa fii discret.
* Astazi vei fi atras de arta si divertisment. Ai putea sa te duci la un film cu un prieten sau, de ce nu, sa scrii ceva, dat fiind ca te bucuri de un val de imaginatie. E o perioada in care ar trebui sa tii cont de intuitie in tot ceea ce faci. Vei descoperi astazi ca esti un pic mai norocos decat credeai.
* La serviciu simti nevoia permanent de activitate, astfel incat orice eveniment, schimbare sau miscare te incanta. Ai tenacitatea necesara pentru a-ti pune in aplicare planurile. Se poate ca atitudinea unor prieteni intimi sa te dezamageasca. Cu toate acestea, inainte de a renunta definitiv la ei, ar fi normal sa-i lasi sa-ti dea o explicatie. Uneori chiar si acolo unde nu am crede, exista totusi o neintelegere care duce la complicatii serioase.


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si... nu stiu daca v-am mai pus lucurile astea si in trecut dar, vi le pun acum ... deci:

Zodia ta sub influenta planetelor: Pesti

Astazi Soarele este in Leu, Luna in Capricorn, Mercur in Fecioara, iar Venus si Marte in Balanta. Avand aceste repere si cunoscand la ce interval de timp revine fiecare planeta in zodia ta poti calcula sub influenta carei planete te-ai nascut si poti vedea in ce fel se exercita aceasta influenta la intervale regulate de timp.

Soarele in Pesti

Soarele sta in Pesti cu aproximatie intre 19 Februarie si 20 Martie, in functie de an

* Sunt genul de persoane senibile dar cu viziuni largi, ceea ce le permite sa se identifice cu cei care intra in contact si sa le inteleaga problemele. Sunt sufletisti si dau dovada de altruism in relatie cu semenii lor. Sunt adaptabili si intelegatori si isi pastreaza calmul acolo unde multe alte zodii esueaza. Cu toate acestea unii oameni nu le inteleg adevaratele intentii si ajung sa-i considere superficiali sau duplicitari. Idealurile lor sunt complexe si ii privesc si pe cei din jur: Pestii nu se simt impacati cu ei decat atunci cand se raporteaza la cei din jur. Chiar daca nu toti sunt facuti pentru afaceri, au mai multe inclinatii artistice care, incurajate, pot sa le aduca bani si faima. Creativitatea reprezinta un atu in plus pentru nativii Pesti aflati sub semnul soarelui. Pe plan sentimental sunt sensibili si afectuosi si de multe ori risca sa fie raniti pentru ca ei nu sunt in stare sa omoare o musca. Daca gasesc un partener care sa-i completeze si sa-i inteleaga pot intemeia un cuplu perfect, insa trebuie sa fie atenti sa nu se lase usor influentati de sexul opus. Atunci cand se simt tradati se inchid in ei pentru multe vreme si le ia mult timp sa-si recastige increderea in oameni.

Luna in Pesti

Luna sta aproximativ 56 de ore (aproape 2 zile si jumatate) in fiecare zodie

* Sunt niste visatori incurabili insa, paradoxal, nu le lipseste simtul practic. In plus intuitia lor nu da aproape niciodata gres si au darul de a vedea dincolo de aparente. Sunt flexibili si pot sa-si asume simultan mai multe roluri. Sunt preocupati de soarta semenilor lor si nu ezita sa-si ofere ajutorul ori de cate ori este nevoie. Au un simt al umorului bine dezvoltat, bazat mai ales pe autoironie. Sunt persoane active insa dat fiind faptul ca au tendinta de a se implica prea mult sufleteste chiar si in cele mai marunte probleme, ajung uneori sa se simta obositi si coplesiti. In acele momente prefera sa fie singuri pentru a-si pune ordine in ganduri, iar prezenta oricarei persoane, chiar si apropiate, ii face sa se simta si mai vulnerabili. Din fericire aceste stari de spirit nu dureaza mult, pentru ca Pestii sunt genul de persoane pentru care prezenta prietenilor este vitala. Spre deosebire de Pestii nascuti sub semnul Soarelui, nativii aflati sub influenta Lunii sunt mai precauti in ceea ce priveste relatiile interumane iar riscul de a fi raniti pe plan sentimental este mai mic.

Mercur in Pesti

Mercur sta aproximativ 73 de zile in fiecare zodie

* Sunt persoane placute, sociabile, care emana o caldura sufleteasca aparte. Sunt visatori si pana la un punct ai impresia ca traiesc intr-o lume a lor, guvernata de pace si armonie. In realitate vorbim despre un mod inedit prin care acesti nativi incearca sa-si rezolve problemele de zi cu zi: cu seninatate si rabdare, fara sa-si piarda cumpatul. Sunt genul de persoane care au rabdare cu ceilalti, stiu sa asculte si sa dea un sfat atunci cand este cazul. Ca si stare de spirit sunt destul de fluctuanti insa nu sunt genul de persoane care sa reactioneze violent atunci cand lucrurile nu ies asa cum si-ar fi dorit, ci mai degraba au tendinta de a se inchide in ei insisi. Pe plan profesional isi fixeaza cateva obiective clare de la care vor incerca sa nu se abata. Urasc compromisurile si superficialitatea. In general se ghideaza dupa intuitie si ezita sa-si faca planuri in detaliu, preferand sa improvizeze in functie de situatie. In comunicarea cu ceilalti sunt de multe ori vagi deoarece se gandesc in permanenta ca nu cumva sa faca o gafa sau sa jigneasca pe cineva. In general sunt persoane de incredere, pe care te poti baza in orice situatie.

Venus in Pesti

Venus sta aproximativ 18 zile si cateva ore in fiecare zodie

* Sunt persoane sensibile, care se indragostesc usor si care iubesc cu pasiune. In relatie cu persoana iubita sunt delicati si putin emotivi, pana reusesc sa-l descopere pe celalalt. Sunt romantici si le place sa faca declaratii de dragoste sau chiar sa compuna poezii pentru persoana iubita, insa in dormitor sunt de-a dreptul surprinzatori. In general evita sa-si planifice lucrurile in detaliu, preferand sa guste viata din plin si bucurandu-se totodata de fiecare surpriza placuta pe care aceasta le-o ofera. In general nu-i impresioneaza banii sau pozitia sociala, fiind in stare sa aprecieze un om pentru ceea ce este el. Chiar daca au mai multi parteneri le vine destul de greu sa se casatoreasca si nu fac acest pas decat atunci cand sunt ferm convinsi ca au facut alegerea potrivita. Atunci cand au familia lor sunt afectuosi, loiali si de incredere, iar partenerul poate stie ca poate conta oricand pe ei.

Marte in Pesti

Marte sta aproximativ 57 de zile in fiecare zodie

* Nativii nascuti sub semnul lui Marte nu au nici pe departe un temperament razboinic, din contra sunt genul de persoane care se ataseaza usor de oameni. Liberi in spirit, nativii evita sa-si faca planuri de viitor, preferand mai degraba "sa se lase dusi de val", asta pana cand ajung sa-si intemeieze o familie, ceea ce inseamna responsabilitate. Din acel moment devin maturi si incep sa acorde o mai mare importanta proiectelor pe termen lung. Sunt genul de persoane dedicate familiei si gata oricand sa sara in ajutorul prietenilor, la nevoie. Starea lor de spirit fluctueaza: sunt momente in care se simt plini de energie si gata sa darame muntii si situatii in care actioneaza doar din inertie. Pentru ei cel mai bun "motor" este un job care sa sa le permita sa imbine creativitatea cu pasiunea.


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Secretele zodiei tale: Pesti

Ce simbolizeaza Pestii

Doi pesti care inoata impreuna dar in sensuri diferite: iata inca un semn dual, la fel ca Gemenii si Capricornul. Daca primul peste inoata spre suprafata, spre lumina, condus de convingeri spirituale puternice, al doilea se indreapta spre adancuri, urmarindu-si propriile convingeri si interese. Faptul ca pestii inoata in sensuri opuse, fara a se desparti insa unul de celalat sugereaza si armonia principiilor, in pofida numeroaselor lupte interioare care se dau in sufletul nativului.

De ce esti surprinzatoare

- Romantismul, sensibilitatea si senzualitatea sunt armele tale secrete
- Pentru prietenii adevarati esti dispusa la orice sacrificii
- Decat sa discuti la nesfarsit in contradictoriu cu o persoana, preferi sa lasi de la tine

De ce esti greu de suportat uneori

- Iti este foarte greu sa iei o decizie
- Preferi sa te minti frumos decat sa accepti realitatea

Ce nu stiu ceilalti despre tine

Ai nevoie de un partener care sa-ti inteleaga si sa-ti accepte natura schimbatoare.

Cu cine te potrivesti

- Alaturi de Rac dragostea si sexul merg mana in mana
- Langa Fecioara te simti implinita si in siguranta
- Alaturi de Scorpion vei avea ocazia sa traiesti momente inedite

Cu cine nu esti compatibila

- Leul iti poate scapa usor printre degete
- Taurul este prea incapatanat
- Varsatorul are obiceiul de a analiza totul in cel mai mic detaliu

Trasaturi care fac din tine un Pesti adevarat

- Nu-ti plac sarcinile care presupun atentie si minutiozitate
- Ai fi dispusa mai degraba sa le sari altora in ajutor decat sa ai grija de tine
- Mediul in care lucrezi trebuie sa fie unul lipsit de stress
- Ai imbratisa cu cea mai mare pasiune o cariera artistica
- Ti se intampla deseori sa te intrebi care este rolul tau intr-o relatie sentimentala
- Iti doresti langa tine un partener intelegator si senibil care sa te faca sa te simti adorata

Trucuri de dezvoltare personala

Desi esti preocupata de spiritualitate, esti genul de persoana cu picioarele pe pamant. Totusi, firea ta schimbatoare si tensionata te poate aduce deseori in pragul depresiei. Invata sa-ti educi singura psihicul pentru a depasi mai usor starile de anxietate: nu intotdeauna sunt justificate!

Partea intunecata a zodiei tale

Inauntrul tau se da o lupta continua intre principii, pareri si sentimnete contradictorii, in timp ce pe dinafara esti ca o olginda ce reflecta o multime de imagini diferite. Cel care vrea sa te descopere si sa te cunoasca asa cum esti, trebuie sa se aseze, sa ia o gura de aer si sa te urmareasca o vreme, dar in tacere. Ca sa ajungi sa te cunosti mai bine poate ca ar fi indicat sa faci acelasi lucru, insa in interior.



~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Caracteristicile zodiei Pesti pe decani

* Este un semn de apa feminin, cu polaritate negativa si este in acelasi timp un semn nocturn.

Decanul 1 : 19 Februarie - 28 Februarie

Nativii din aceasta perioada sunt extrem de precauti in tot ce tine de viata lor sentimentala. Nu se avanta intr-o relatie inainte de a cumpani avantajele si dezavantajele si nu fac juraminte pe viata decat persoanei pe care o simt ca fiind cea mai potrivita pentru ei. Sunt suspiciosi in ceea ce priveste persoanele de sex opus insa, in grupul lor de prieteni sunt tonici si pusi pe farse. Pe plan profesional abordeaza orice sarcina cu maximum de seriozitate, sunt ambitiosi si perseverenti. In relatiile cu cei din jur prefera sa se ascunda in spatele unei masti impasibile insa, in realitate, sunt extrem de sensibili si introvertiti, deseori inclinati spre misticism.

Decanul 2: 1 Martie - 10 Martie

Sunt genul de persoane carora le ia mai mult timp pana sa se mobilizeze, din care cauza majoritatea realizarilor pe plan profesional sau familial vor fi consemnate in cea de-a doua parte a vietii. Pe de alta parte, Pestii nascuti in acest decan sunt genul de persoane care sar in ajutorul celorlalti. Nativii acestui decan sunt generosi, toleranti si dau dovada de spirit justitiar. Spre deosebire de ceilalti reprezentanti ai zodiei stiu sa-si tempereze egoismul si atunci cand nu au propria afacere se orienteaza catre job-uri prin care sa-si puna in valoare calitatile umane. Pe plan profesional dau dovada de profesionalism si inteligenta asadar drumul spre succes le este deschis.

Decanul 3: 11 Martie - 20 Martie

Sunt foarte orgoliosi si incapatanti. Spre deosebire de nativii decanului 2, Pestii din acest decan se gandesc doar la propriile nevoi si sunt dispusi sa faca aproape orice pentru a-si atinge propriile obiective. Au o fire incandescenta si bataioasa. Sunt indrazneti atunci cand pretind ceva de la cei din jur, sunt adaptabili si ingeniosi iar cand se lovesc de un obstacol au modalitatile lor de a trece cat mai usor peste astfel de situatii. Traiesc viata la maxim, nu rateaza nicio ocazie de a se bucura de micile placeri iar cand in joc sunt propriile interese sunt in stare sa lupte pana la capat, prin orice mijloace.


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput