Zmeurici de iulie-august 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Dienutza, la multi ani!!!
Sanatate, bucurii si un party de zile mari!

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

LA MULTI ANI DIENUTZA!
sA TE BUCURI MEREU DE VIATA, SA FII SANATOASA SI ZMEURELUL SA FIE VOIOS SI SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dienuta! Multa sanatate si fericire alaturi de toti cei dragi, in special micul tau barbatel!

dragelor!
ofer cu indulcitor, cine prefera?
de azi cred ca trec pe Rina, sunt convinsa de altfel...trebuie sa deschid frigi sa vad ce-mi prepar de mancare.

Aseara am fost la mall, sotul cu Marco la film, eu cu Edi la KFC si prin magazine.

elena mersi ca ai trecut-o in lista pe Alus. am vazut pe urma ca ai scris.
Dienuta, Muffi aveti grija cu telefoanele. Mie mi-a stricat Edi Xperia de 16 mil. si mi-au anulat idiotii garantia, cica a fost trantit pe jos. asa ca am aruncat cu banii pe geam, tel. l-am folosit 3 luni. pe urma vad ca s-a dus obiectivul de la aparat...si uite asa imi venea sa mor de suparare.
Are treaba si cu blackberry-ul sotului, ne pune sa-i punem muzica la el.
Noce gradi astea sunt private?
Uliiasi am inteles acum. doamne ajuta sa vi se concretizeze planurile.
Anemona drum bun si distractie placuta sa aveti./
chestii gen avion eu nu fac cu el, aici sotul e responsabil. Edi are 12 kg si ceva si mi se pare greu...doar ca eu nu-l duc in brate, tot pe jos sau in carucior circula.
ai dreptate ca pt. copil sunt sanse mai mari in oras mare.
dar iti vine sa lasi casa la curte si aer mai putin poluat pt. nebunia Bucurestiului?

Mai am de recuperat ultimele 2 pag. din cap. trecut.
Dar Edi trage de mine ss iesim afara.
Se vede ca a fost cu mama, iar vrea numai afara si numai timp de asta nu am...dar e musai...



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Helloooo!

Incerc sa profit 5 minute de faptul ca ambele printese dorm.Sa trecem la subiect.

Multumim frumos fetelor de aprecieri la adresa comorilor mele.,asi vrea sa fiu mai activa dar nu reusesc sa tin ritmul,uneori mai trag un ochi dar nu mai apuc sa si scriu.
Despre noi:Stefi are un herpes mai urat la gurita,si are si ceva afte pe limba mai rau ca a coincis cu eruptia caninilor fapt pentru care nu dormim noaptea.Se chinuie mititica nu vrea sa pape,bem doar laptic e irascibila,vrea in brate,plange...
Pe de alta parte Ioana sta cam prost cu tranzitul nu iesim cu kk mai deloc trebuie sa o stimulez cu supozitor,in rest suntem bine .
Stefi se chinuie sa stalceasca ceva cuvintele,de inteles intelege absolut tot ce vorbesc cu ea mai greu cu vorbitul.Am inceput sa avem ceva crize de personalitate se incapataneaza sa obtina acel veva pe care il vrea ,prin tipete si moftureli ,fapt pentru care am trecut deja la pedeapsa.Pedepsita 3 minute pe coltarul din living fara jucarii si fara sa vb cu ea.Incepe sa dea roade depinde pentru cat timp.
Fetelor o intrebare:Puiutii vostrii mai adorm inca cu sticluta de lapte ca noi nu ne putem debarasa de ea?Stiu ca nu e ok la dintzuci(caria de biberon) dar ne-am format un ritual la somn .Laptele din cana nu-l bea deloc probabilaasociaza laptele cu tetina

Uliassi SARCINA USOARA SI BEBE SANATOS

Giova ce fain ca v-ati relaxat putin


Noa ca tre sa ma opresc.....s-a trezit junioara


Va pupacesc pe toate!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

La multi ani Dienutza!!! un buchet de flori de la noi

noce cum se numesc gradi astea vegetariene? creau si eu link


ai mei sunt raciti amandoi, pe Cezar l-am tinut acasa azi, bucuria luiare o stare nasola, il dor ochii de la lumina, il doar eburtica, tuseste putin, offf tare mi-e frica de o gripa...nici de mancat nu poate

azi le fac o supa crema de legume si quiche cu legume sper sa-mi iasa quiche-le ca e prima oara cand fac

am fost mai devreme afara e de vis, ninge ca-n povesti nu bate deloc vantul ...si noi stam in casa raciti , poate daca-si revine cezar mai tarziu ii scot totusi ca e un aer asa de curat

Giova te ateptam la Rina , m-am bagat si eu de 4 zile, azi sunt la vitamine
gata fug la gatit
voi ce le mai dati la cina sa pape? eu pt cina mereu sunt in pana de idei si aproape tot timpul sfarsesc sa le dau senvisuri

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am fost afara...doamne ce i-a mai placut. si la noi ninge ca-n povesti si sunt 2 grade. chiar frumos si placut.

acum doarme...asa ca eu trebuie sa ma misc repede cu stransul din casa si mancarea...si forum, of course.

Uliiasi pai trebuie sa faceti o vacanta, caci pe urma cu bb mic mai greu. si vei avea nevoie sa fii cu bateriile incarcate.
Adriana si la noi sunt sendviciurile pe primul loc...cand sunt in pana de idei. le mai dau spanac, sau macaroane cu branza, spaghete cu diverse sosuri...facute in mare graba. Mamaligutza cu branza, gris cu lapte, sau iaurturi.
Sanatate copiilor, sa scape repede de gripa.
Tanimi am fost ieri la bebeloo in mall, dar sunt groaznici paucii de baietei. au ytalpa moale, dar modele sunt urate. de fetitze parca mai mergeau pantofiorii decupati cu floricele. Preturile la reduceri nu sunt asa mari, 1 mil.
Monitza si edi cu cu sticla de lapte la somn...el adorme dupa ce bea tot lapticul, nu sta cu sticla tot somnul in gura. nu cred sa fie problema.
Nici noi nu prea vorbim, mai nou ma ia de mana si-mi arata ce vrea si bombane pe limba lui.

gata, fug sa pun tocanita de copanele la foc, macar pap si eu si copilul mic.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Buna mamici si pitici, o sapt. frumoasa va dorim
giova mai ai din cafeluta? deci abandonezi SB?! raman singura, asta este. Bafta la slabit, poate tii se potriveste mai bine Rina.
anemona drum bun si shoppinguiala placuta! ce va invidiez pe astea care puteti fugi 2-3 zile fara copil. uof nu poate veni si mama la mine macar pt 2-3 luni? vrabia malai viseaza.
Dienuta La multi ani, sa fii sanatoasa si mereu fericita alaturi de fam. ta
monitza noi cu sticluta adormim si tot cu ea ne trezim.. asta e, eu nu-i iau bibe, cand o fi mai mare o sa-i dau cu canita sau pai dar eu o consider inca mica sa-i confisc bibele. eu am o prietena aici ce are o fetita de 5 ani si pana la 4 ani a baut lapte doar din bibe inclusiv cate 2 bibe pe noapte si nu are nici o carie.
La noi au inflorit migdalii, sunt asa de frumosi de zici ca e pomul plin de zapada doar ca are un miros de te imbata.
adriana eu deobicei ii dau supa crema la cina, fac cam 2 supe pe sapt. combin legumele intre ele sa fie diferite.. si cam 2-3 zile papam aceasi supica la cina.., pe langa supa ii mai ofer o bucatica minuscula de sandwich(cand mananca sotul) sau o coaja de paine unsa fin cu unt.. dar baza e supica.. la pranz mananca legume cu carnita, orez cu carnita si din astea, masa de pranz o mananca la bona cu ceilalti copii.va spun drept ca am noroc ca ii da bona pranzul ca as innebuni sa-i tot fac mancare, nu pt lucru ci pt idei, uof ce greu e sa le schimbi zilnic meniul si sa nu stii ce sa le dai, imi ajunge 2 zile pe sapt. sa tot trag de creierasii mei sa inventez meniuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Adriana, uite aici gradinitele:
http://www.iveg.ro/vegpractic/gradinite-vegetariene.html
Sanatate lui Cezar! Ce e quiche?
Giova, da sunt private. Probabil ca exista si de stat cu meniu vege, nepotica mea merge la una de stat in galati, sunt vreo 5 copii vegetarieni si se gateste separat pt ei.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Hello,tufa!Noi suntem bine,pe Balazs acum l-am culcat,Timea e la gradi....Pe mine ma omoara trezirile de dimineata....la 7 suna ceasul,trebuie sa pregatesc fata de gradi,si trag de timp,nu sunt in stare sa ma ridic din patMa tot gandesc,cum o fi cand voi merge la servici,trezit la ora fixa,pregatit mami plus doi copilasiMonitza,si juniorul adoarme cu sticla....si seara,si la pranz,ba mai baga 1-2 sticle si noaptea...Stiu ca nu e bine,insa asta eSi Timea tot cu biberonul s-a obisnuit,a renuntat fff. greu la el,intr-adevar nici nu ma stesam foarte tare atunci....Si are dintisorii perfectiMancarea pentru Balazs e problema si pentru mine....defapt mancarea pt. tot familionul e,pentru ca nu-mi prea place sa gatesc.....Dimineata paine cu ceva(unt,miere,telemea cascaval,etc),dupa care un fruct....Pranzul il serveste dupa somnicul de amiaza,de obicei ciorba/supa cu carnita,sau tocanita/spaghete/legume cu ou/carne.....La cina e problema,nu e fan mamaliga,gris/orez cu lapte,insa mananca iaurt/branza fagaras cu mare placereDe cand avem storcator nou,e innebunit dupa sucul de fructe-legume....Si ieri a baut o cana mare de suc din mere,portocale,morcovi,telina,sfecla rosieMa duc sa-mi pregatesc o salata,revin mai tarziu.....Giova,spor la dietaPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Dienutza,la multi ani!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput