Sezatoarea canadiana (206)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zavalita spune:

, la asta nu m-am asteptat, chiar ma bate gandul sa cer dr. de autor.

am intrat sa-mi laud fata... mi-am luat in sfarsit shea butter, e un vis!!! am o fata hidratata, molicica, luminoasa. Eu am tenul mixt, cred ca pt un ten uscat e ceva de-a dreptul divin. l-am dat si pe sot, asa de incantata am fost, sa-mi impartaseasca doar starea. Dupa automasaj am folosit servetele pt absortie, e destul de unsuros. Momentan e pt mine cel mai bun antirid posibil, in plus scap si de tona de chimicale din creme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Citat:
citat din mesajul lui zavalita

, la asta nu m-am asteptat, chiar ma bate gandul sa cer dr. de autor.

am intrat sa-mi laud fata... mi-am luat in sfarsit shea butter, e un vis!!! am o fata hidratata, molicica, luminoasa. Eu am tenul mixt, cred ca pt un ten uscat e ceva de-a dreptul divin. l-am dat si pe sot, asa de incantata am fost, sa-mi impartaseasca doar starea. Dupa automasaj am folosit servetele pt absortie, e destul de unsuros. Momentan e pt mine cel mai bun antirid posibil, in plus scap si de tona de chimicale din creme.


Ai incercat vreodata cu Organic Rosehip Oil (original din Chile) - pure vit. C, E and A? Se gaseste in magazinele gen Tau, Teva, HealthTree, etc. E mult mai bun decat shea butter care e mult prea gras ptr. ten (ptr. maini e OK). Rosehip Oil e de asemenea excelent ptr. vindecarea cicatricelor ... ei ... si ti-as dezvalui eu mai multe, dar deh, professional secrets invatate la Institutul Edith Serei pe $3500 nu se vand asa usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

oanagabriela, mimitete - va multumesc ptr. raspunsuri.
Oana - si scolile publice franceze nu sunt bune? Intreb, nu stiu ... Ce mi-a placut la Marie-de-France este ca poti pe parcurs sa-ti alegi/schimbi directia inspre literatura/comunicatii/jurnalistica vs. medicina/tehnologie/matematica ...

Mimitete - la ce te referi cand vorbesti de exigente mari - exigente la sport sau la celelalte materii? Fata mea merge acum la Ecole Bilingue Notre-Dame de Sion, singura scoala bilingva din Quebec, si vreau sa spun ca asa teme cum are aici la engleza si franceza si asa exigente n-am vazut in viata mea. Deci ma gandesc ca poate ar face fata la CND... dar repet, locul ala mi s-a parut prea impersonal, prea intimidant, mai ales salile alea de studii au speriat-o pe Liz ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zavalita spune:

o sa ma interesez alina, momentan sunt in amor cu shea butter. Ce-mi place e ca m-am dat dis de dimineata si pielea inca se simte fain. Oricum eu alternam si cremele, am observat ca-si fac mai bine efectul asa, sa nu le utilizezi pe termen lung. Schimbarea e benefica.
Am tot mai multe fire de par alb, cel putin 50, ma pazesc de primul rid cu dintii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Roxana, , trimit si-o poza pe post de avatar. Fain!

zavalito, ca sa nu ma dezmint, tu ce faci cu shea? Subtiezi pielea aia? No offence, dar prea mi-ai ridicat-o la voleu, poate ca ai totusi ceva simt al umorului.

Sa vad ce-mi mai amintesc...

Dana, de necrezut, eficientul meu nu numai ca a auzit de dj-ul tau, dar m-a mai si corectat ca eu am zis dj tija sau tuja, don't remember. Si ii pare tare rau ca nu esti his agent.
Acestea fiind spuse, Simonna, sigur nu ati asculta mai mult de juma de cantec nici de-al lui, ce va spusei, vezi si Dana zice la fel.

nelia, mai lasa-mi ativa ani si-ti dau raspunsul la intrebarea despre eficienta, ok? Da, Denisa face pian la RCM, acum incepe ultimul an. Ieri m-am simtit mare rahat, e prima data cand n-am fost cu ea la examen, sa-i incalzesc mainile, ca-i ingheata de stres. Si io, ca o loaza, am stat la birou ca nu am putut sa-mi iau liber... imi luasem alaltaieri pt vaccinul pepitului.

iselin: nickul e un fel de desen, nu vine de la nimic literal. Brosura am primit-o de la scoala fie-mi, nu am format electronic.

mamaana, daca e tdsb, vezi ca-s cursurile pe site la ei. Nu te-am mai vazut de-o vesnicie.

Cu ohip in qc: trebuie platit cash, dup-aia cerut de la ON compensatie. Nu neaparat primesti si nu neaparat pe toata suma. Si nu, nu este nimic privat aici din serviciile oferite sub ohip. Dar podiatrul este privat, adica nu-i acoperit de guvern, mergi si platesti, ca la optometrist.

mimitete, hai de la toamna il bag si eu la medicina pe pepit, tot vreo 12 mii/an. Dublu pretul fata de univ lui fiu-miu. Duh!

Cu AP alea, sunt cursuri de a 12-a la nivel de univ, oferite in liceu. Multe din univ recunosc apoi in anul 1 aceste cursuri. Este cu 2 taisuri ca daca ti-l recunosc economisesti bani, dar daca poti sa iei nota mai mare la curs obisnuit e mai bine pt admitere. Nu stiu ce s-o sfatuiesc, anul viitor are optiunea pt 2 materii, i-am zis sa vb cu teacher (ei, daca eram mama chineza...). Pe mine m-a socat ca de obicei primim niste brosurele cu listele de cursuri si alte blabla, dar de data asta am avut de scris 3 univ/programe in care ar fi interesata si am ramas interzise, ca-i doar clasa a 10-a, abia a facut 15 ani, cine s-a gandit. Apoi m-am uitat in cartulie si era toata tarasenia asta cu admiteri si detalii, rankings de univ, explicatii. Interesanta, dar multa informatie. Acum avem pe lista UofT, McGill si McMaster.
Asta daca nu reusesc s-o conving sa se uite inspre california sau europa . Anywhere that mary went, the sheep was sure to go! Pana la urma ea are capul cel mai pe umeri, cica n-are sens sa te duci la harvard si oxford sa-ti faci datorii prea mari pentru bachelor, stai acasa cu parintii. 'nteleapta lu' mama.

Nu mai stiu ce am mai citit... revin eu.

Va multumesc pt gandurile bune. Prietena mea e una de-a noastra, a scris pe sezatoare cateva mesaje foarte demult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Mi-am amintit sa va povestesc ceva.
Azi era unul cica "my shadow for a day" la job. Ma tot intreba tot felul de tampenii ca-mi venea sa-l dau cu capul de geam, dar la un moment dat m-a rasplatit cu perla anului cand m-a intrebat senin cum ma simt ca si femeie facand ceea ce fac. I-am zis ca nu prea stiu ce sa-i spun ca am fost femeie toata viata mea si I don't know any other way. S-a uitat zambind tamp si-o zis "ok, that's true". WTF?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed15 spune:

In primul rand vreau sa multumesc tuturor fetelor care mi-au scris azi atat pe forum dar si pe privat. Am sa tin cont de sfaturile voastre si am sa incerc sa fac ceea ce cred eu ca este mai bine pentru mine, pentru noi.
Si mai vreau sa-i multumesc mai ales fetei cu care am vb la telefon si care a reusit sa-mi umple sufletul de bucurie toata ziua si mai ales de zambet; esti o dulceata sa stii.

Am fost bine dispusa la job si foarte intelegatoare si mi-am pierdut vremea cu oamenii povestind. Maine o sa fie si mai si ca e vineri si suntem parca toti cu gandul la week-end si asteptam sa plecam acasa.

Nelia, eu cred ca ti-a fost frig din cauza faptului ca esti obosita; de fapt tu cand ne povesteai de migrenele tale, ele te-au obosit te-au surmenat. Ai nevoie de somn, asa ca incearca sa dormi atunci cand ai ocazia; cunosc pe cineva din familie care doarme zilnic la amiaza si pana intr-o vreme o faceam si eu in zilele cand se putea. Acuma sunt dereglata rau de tot cu somnul, numai Doamne Doamne stie cand voi reintra in normal.

Alina (exclusive ) eu am luat deja uleiul acela de care zici tu tocmai pentru cicatrici pentru anul trecut si chiar si acuma mi-au aparut multe cosuri pe fata urate si mi-au ramas cicatrici pe fata.
Chiar ma gandeam ca mi-ar place sa merg si eu undeva la mare dar ma patez foarte repede, reusisem sa scap de petele de pe fata insa vara trecuta mi-au reaparut intr-o zi cand am petrecut doar 2 ore afara fara sa am crema de protectie solara. Din pacate nu cred ca voi mai scapa de acele pete.
Bine va las e 1 jumate noapte ora la care voi toate dormiti si ma pun si eu la un film ceva, ma ajuta sa adorm mai repede.

Sa aveti un week-end frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed15 spune:

Asa si mi-am adus aminte sa va zic asa, ca mai nou acuma exista monitor de fertilitate care iti zice cand mai ales sa-i dai bataie. Ma voi documenta sper in vikend-ul asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

Zavalita, suna bine untul ala de shea, trebuie sa ma documentez daca se gaseste si la noi.
ailed15, monitor, nu testele acelea de ovulatie? Suna interesant! Sa ne scrii cand ai mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristip71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimitete
cristip, Royal West este scoala anglofona publica. Copilul tau are eligibilitate pt ea? A facut tot restul scolii in engleza?



Buna,

Eu am uitat de eligibitate. Baiatul meu merge la scoala engleza ca sotul e anglofon.
Sorry, aici e o tampenie cu eligibitatea, dar eu trebuie sa recunosc ca am noroc.

Mergi la inceput