BIOGENESIS FERTLITY CENTER(24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Asaaaaaaaaaaaaa, deci sunteti gravide toate.
Pai nu imi ramane decat sa va tin pumnii sa ramaneti gravide pana prin septembrie asa. Doamne ajuta ca tare am emotii pt voi.De fiecare data cand va citesc imi aduc aminte de stresul ala cumplit din perioada asteptarii testului.

ingeras - tu fa-i ca vedem noi...ii botez, ii infiez, ii invat sa mearga in sir indian...parca si ii vad...5 omuleti unul dupa celalalt hihihi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ingeras DOAMNE AJUTA!!!! Tin pumnii, unul il vreau eu chiar dc iese cu parul roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

va dati seama ca ati luat-o razna si va bateti joc de un biet om inconstient!

dar o sa dau print la ce ati scris acum si daca nu va tineti de promisiune, ma duc in state si va dau in judecata, ca aici n-am sanse

soacra mea radea azi, a zis ca hai, cu 2 ne mai ajuta ea, dar daca facem mai multi, parca si vede titlu in ziar: femeie care si-a dorit f mult copii! si are! 5! plus 8 congelati.

stiti care e faza? eu inca nu mi-am pus problema ca nu o sa se prinda niciunul, e normal? adica nu ar fi normal sa te gandesti si la, si la? cred ca stau in banca mea cu capul, plecand de la faptul ca-i mai am si pe cei congelati.

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ingerasule la cat te stiu de fertila mie imi e tare teama ca se prind toti, nu stiu ce curaj ai avut. Eu la ultimul FIV dc aveam mai multi ceream max 2, am avut doar 1, l-am pus, s-a prins dar ca nu a vrut sa stea cu mine e altceva Eu sper sa ti se prinda min1, max3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

mai fetelor dar vad ca voi nu stiti sa numarati - 5 ai lui ingeras, cu 4 ai lui tokyo si cu 3 ai mei - ia vedeti voi ce sir indian avem
acum serios, mie nici nu-mi vine sa cred ca am reusit sa obtin 3 embrioni - unul e de b+, nu e chiar bleg, nu?nici nu ma asteptam sa se iubeasca atat de mult.
si e super ca ne-au pus mai mult de 2, stiu ca sunt tari in care iti pune 2 in cazuri exceptionale.
oricum sa ne fi vazut ieri pe mine si pe tokyo ce vorbarete si fericite eram dupa et, ca am stat una langa alta.
eu n-am plecat inca din buc si azi am dormitat toata ziua, chiar a inceput sa-mi placa. si mi-am comandat si mancare chinezeasca fara sare si a fost ok, ca ieri am mancat o supa de pui fara sare si am crezu ca mor. oricum si cu 3 guri de hranit nu e usor
sa treaca astea 2 saptamani cat mai repede va doresc si sa ne vedem visul implinit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Ingerasule la cat te stiu de fertila mie imi e tare teama ca se prind toti, nu stiu ce curaj ai avut. Eu la ultimul FIV dc aveam mai multi ceream max 2, am avut doar 1, l-am pus, s-a prins dar ca nu a vrut sa stea cu mine e altceva Eu sper sa ti se prinda min1, max3.




Miki


MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)



Miki, stii ca data trecuta am pus 2 blasto AA si nu s-au prins...
Eu sper sa se prinda min 1, max 2

Filipac, 4 am pus si eu, nu e sir indian...felicitari! Bravo tie ca poti sa dormitezi!!! Eu nu pot.

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetele, am doua fiole de Puregon incepute, cred ca mai au cam 100ui fiecare. Trebuie folosite in max 2-3 sapt. Daca va sunt de folos, vi le dau cu placere. Am fost tinute la frigider in permanenta.

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a
Miki, stii ca data trecuta am pus 2 blasto AA si nu s-au prins...
Eu sper sa se prinda min 1, max 2


Eu nu am incredere in blasto, cred in cei micuti si perfecti. Eu tot la 72 ore am facut ET-ul cu unul perfect de 7 celule si s-a prins. Ingerashule mama, 5 ai pus? Credeam ca 4. O sa te saturi de gravidenie Sper sa se prinda max 2 cum zici tu dar dc sunt mai multi imi dai si mie 1? Pleaseeee!!! Pe cel mai urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a
Miki, stii ca data trecuta am pus 2 blasto AA si nu s-au prins...
Eu sper sa se prinda min 1, max 2


Eu nu am incredere in blasto, cred in cei micuti si perfecti. Eu tot la 72 ore am facut ET-ul cu unul perfect de 7 celule si s-a prins. Ingerashule mama, 5 ai pus? Credeam ca 4. O sa te saturi de gravidenie Sper sa se prinda max 2 cum zici tu dar dc sunt mai multi imi dai si mie 1? Pleaseeee!!! Pe cel mai urat




Miki


MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)



4 am pus, breee! 1x6A, 1x5A, 2x4A
si congelati am: 4x4A, 1x2A, 2x4A, 1x5A

ET si crioprezervare la 48 ore :)

urati nu pot sa fie, toti sunt frumosi ca tati si dashtepti ca mami!
asa cum e si Maya si de modesti nici nu mai spun!

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

4 am pus, breee! 1x6A, 1x5A, 2x4A
si congelati am: 4x4A, 1x2A, 2x4A, 1x5A

ET si crioprezervare la 48 ore :)

urati nu pot sa fie, toti sunt frumosi ca tati si dashtepti ca mami!
asa cum e si Maya si de modesti nici nu mai spun!


Banuiam eu ca nu au cum sa iasa urati dc Maya e asa frumoasa, at unul de 4A sau pe cel cu parul roz

Mergi la inceput