Gastric bypass-informatii

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Draga Laura,

Ultimele poze sint bestiale. De nerecunoscut. Fantastic. Iti multumesc pentru informatii si sa stii ca mai apelez.. Ce vreau sa te intreb este, daca sa zicem ajungi la greutatea dorita, cum te opresti din slabit? Pentru ca dupa cite am inteles maninci pina te simti satula (si sigur ca stomacul tau fiind mult mai mic esti satula cu mult inaintea unui om care are un stomac de marime normala). Adica este sansa sa slabesti prea mult?
Oricum, iti trimit pm cu numarul meu de tel. Eu stau la 40km nord de Londra. Vezi pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc mult, dragele mele! Cuvintele voastre mi-au dat putere, sa stiti! Si cand eram in spital si citeam mesajele de pe telefon(de o calitate indoielnica dar mai bine decat deloc) ma faceau sa fiu cu zambetul pe buze mereu datorita voua si va multumesc.

Leti am sa-ti scriu/spun ce mi-a spus unul din doctorii din echipa "mea": urmatoarele 6 luni(atunci erau 9) o sa mai slabesc destul de repede si mult in comparatie cu o persoana care slabeste prin dieta normala sau sport, sa zicem, apoi voi slabi intr-un ritm mult mult mai lent cam un an, doi apoi cand voi ajunge la greutatea ideala pentru inaltimea si sanatatea mea(se presupune ca organismul stie exact cat trebuie) nu voi mai slabi deloc ori foarte foarte foarte putin. In jurul varstei de 50 de ani organismul isi mai incetineste functiile deci e posibil sa pun cam 2-3 kg dar cu stilul de viata cu care deja voi fi obisnuita aceasta greutate nu se va modifica foarte mult.
Eu am acum o greutate in jur de 65 de kg( plecata de la 108 kg cu oscilatii spre 110 dar nu mai mult) si nu vreau sa slabesc prea mult, nu vreau sa ajung o slabanoaga asa ca la inaltimea mea de 156cm (sunt mica de inaltime, frate dar cu gura mare...si altceva care se vede/vad in poze dar n-am voie sa zic pe nume,hihihi) asa ca hai sa zic ca mi-as mai dori sa slabesc cam 5 kg, nu mai mult de 10.
Ce fac sa-mi mentin pielea elastica: pe langa cele enumerate mai inainte mi-a cumparat sotul 3 jucarii sexy: 2 greutati sau cum le zice de cate 0.5 kg si 2 de 1 kg fiecare cu care fac diverse exercitii fizice, un gym shaker care pe langa faptul ca are ceva greutate in capete are de asemenea niste arcuri si vibreaza cand il misc ca asta numai ca e roz cu argintiu de i-a fost frica fie-mii a mare(nepoata-mii de fapt) ca l-a vazut roz si lung si a vibrat cand a miscat cutia( ea a primit pachetul de la postarita ca eu eram la shopingarit cu sotul din dotare) si mi-a trimis text ca data viitoare cand imi cumpar vibrator sa nu il mai primesc prin posta ca e "occurdddddddddddddd",hihihihi:
http://www.amazon.co.uk/Shake-Weight-For-Men/dp/B004LQ0JNM/ref=sr_1_12?ie=UTF8&qid=1327353276&sr=8-12

Merg foarte foarte mult pe jos(fac circa 30-45 de minute pana la munca si mai alerg seara dupa ce termin de hranit familia, bagat vasele la facut baie si sotul la tv,hihi), nu exagerez si am zile cand lenevesc de-a dreptul deci acum sa nu va imaginati ca fac si eu ca Maddonna haltere si alte aparate de gym.

Cam asta e. Daca mai imi aduc aminte de cate ceva, va scriu(deh, batranetile), daca vreti sa aflati altceva, scrieti-mi si intrebati-ma. Fara jena.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ti-am vazut pozele pe FB Laura si chiar vroiam sa-ti scriu ca arati minunat! Iti doresc sanatate si sa nu te intorci niciodata de unde ai plecat!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc, Valentina!

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Nimic nou deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Update:
Facut test la sange: toate rezultate foarte bune, exceptie vitamina D in cantitate fff redusa desi iau suplimente si a dus la ridicarea a nu stiu ce la tiroida. Se pare ca e comuna problema glandei tiroide la persoanele cu carenta de vitamina D. Faza e ca e chestie genetica, fie-mea avand carenta de vitamina D si minerale pe care nu le asimileaza din produse ci ia suplimente. In fine, astept hotararea dr-lor.
In rest ma simt mai mult decat foarte bine, am ajuns la 64 de kg, nu am dureri de stomac, nu mai am greturi pentru ca am grija sa ma opresc atunci cand ma simt satula.
Pot bea bauturi slab alcoolizate(WKD, Breezer chestii d-astea) si putin pepsi lasat in cana ceva mai mult. Saptamana trecuta chiar am baut o bere(ca doar a fost St Patrick s Day) si n-am avut probleme.
Ma doare stomacul cand mananc usturoi dar aveam ceva probleme legate de asta si inainte asa ca e posibil sa nu fie nici o legatura cu operatia. Nu pot consuma mai mult de un cartof mic spre mediu si de o bucata mica de carne de porc. Banuiesc ca stomacul nu le accepta prea bine fiind mai grele.
Pentru ca am redus considerabil cantitatea de zahar si pentru ca am avut ceva dureri de cap pe care n-am stiut cum sa le iau avand in vedere ca inainte sufeream in mod regulat de migrene(insa nu in ultimii 3 ani jumate), medicii mi-au recomandat sa iau o lingurita mica de zahar sau sa consum o bomboana pentru ca uneori organismul cere ceva dulce. Asta in atentionarea celor care taie consumul de zahar total. Mi-au trecut durerile de cap.
Ultimul consult spitalicesc s-a desfasurat telefonic(ei intrebau/eu raspundeam, ei cu testele mele medicale in fata, eu tolanita in al meu pat cu cana de cafea in mana) si totul e bine.
In rest nu sunt noutati in LauraNicole Land...bantui ca intotdeauna intre job, scoala, famelie/copchii/motansky, repetitiile la teatru si restul.
Predau legatura in studio!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

PS: Cand scriu ca pot bea bauturi alcoolice nu va ganditi la cantitati industriale,hihihihi. Dintr-un pahar obisnuit ma ametesc deja si cum nu vreau sa cant in chinezeste pe ritm de africana cu dans in laponeza, ma abtin,hihihih. Dar o bere intreaga tot am baut ca mi-era pofta. Nah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Nah ca iar imi adusei aminte de ceva. Deh, batranetile!
Nu are legatura cu operatia dar e legat de mine: facut Smirs test acum 2 saptamani, astept rezultatul si apoi incep testele si tratamentul medical pentru produs coproductie anglo-romana. Inca nu am voie sa raman gravida pana in iunie(nu e recomandabil nu ca mi-au pus ei dop si imi dau bataie la dorsal de raman) asa ca am timp sa pregatesc cuptorul pentru dospit bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

am ajuns la 64 de kg


Bravo, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc, Rall.

Mergi la inceput