Strumfi si prichindei iulie-august2011(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

babyblue , inainte de toate esti o dulcica. ti-am vazut pozele.
Iar in legatura cu stresul tau , te inteleg si eu am fost asa in primele saptamani dar eu aveam si sangerari , insa acum m-am mai linistit . O sa iti mai treaca atunci cand o sa inceapa sa creasca burtica si probabil cand o sa simtim cum misca. Incearca sa ai incredere ca DD are grija de puiul tau!
si apropo de burtica , nu te speria ca nu creste , are timp , nu suntem toate la fel.. am o cunostinta care pana in luna a4a a avut menstruatie asa ca nici nu banuia ca e insarcinata , nici burta nu avea , si deodata a inceput sa ii miste copilul si asa a descoperit ca e insarcinata.


14+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Salutare, burtici mari si mici!

Am vazut si eu acum pozicile noi adaugate, numai viitoare mamicute frumoase are odiseea asta

Fecian, sa iti traiasca baietelul, e atat de frumos cu parul lui blond si chipul angelic, iti vine sa il papi! Ar trebui sa mai pui vreo doua poze cu frumusetea ta mica. (a trebuit sa imi modific cele zise pt ca am crezut ca e fetita dupa ce am vazut poza :D)

Mai asteptam pozici..acum e alta treaba cand fiecarui nickname ii poti adauga in minte si un chip

Babyblue, eu zic sa te calmezi si sa te gandesti ca la urma urmei va fi asa cum va vrea Dumnezeu! Eu dupa doua avorturi spontane, am stat ca pe ghimpi pana acum, nici acum parca nu realizez si nu imi vine a crede ca am ajuns pana aici. Am mers o data la 2 sapt la eco si eram linistita doar in ziua in care il vedeam, a doua zi pana la urmatoarea intalnire simteam ca ma innebunesc gandurile..pana am inceput sa ma linistesc putin cate putin si sa ma gandesc ca daca va fi sa se intample iar nenorocirea, eu nu as avea cum sa impiedic asta. Incearca sa gandesti pozitiv si sa ai grja de tine cat de mult poti!

va pup pe toate!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

fecian, am reusit sa-mi activez Pm-ul, imi poti trimite acum?

babyblue, esti tare dulce asa cum iti faci tu griji, si-mi esti simpatica, dar daca nu te linisteste sa stii ca-ti faci rau tie stresandu-te asa, ascult-o pe fecian, iar gandul la sanatatea bebelui tau te va face sa te calmezi.

roberta, bravo pentru inimioara puiului tau. Ma credeti ca eu inca nu i-am auzit-o? Doctorul meu n-are dispozitiv ca sa o pot auzi, dar o vad si asta ma linisteste.

lulusor77 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

lulusor. mersi.
dya , a mai crescut burtica ta.
trebuie sa mai actualizez si eu ca parca si a mea a crescut
va pup pe toate

14+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Si eu am activat PM;Cine ma poate ajuta? 15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Maaaamaaaaa, fetelor ce frumoase sunteti ! Parca ati fi niste papusi !
Fecian cel mic al tau e superb !

babyblue cati ani ai ? Ca eu mai mult de 20 si maxim un pic nu-ti dau

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 15+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank">Filip si Anastasia - ae.jpg - concurs Klorane


saru mana, dar am 30 batuti pe muchie:))) :PPPP sunt baba, nu sunt tinerica deloc.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Anaemi, Roberta, merci! Daca ati sti ce mandra sunt...nu imi mai incap in piele
Da, Roberta, reactualizeaza, sa vedem si noi!!

Pupicei

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

saru mana fetelor pt incurajari. ma simt mult mai bine cand aud ca e ok sa nu ai simptome si restul....

supa 2 inseminari artificiale si o fertilizare in vitro, nereusita, ne luasem gandul de la bebe, eram cu actele de adoptie pe masa, cand in ultimul ceas, am ramas gravida, culmea, natural. sotul e in delir de fericire, eu sunt innebunita de fobii...de asta cred ca sunt asa, in genere sunt optimista, acum parca am innebunit.

ma bucur ca existati si ca ma incurajati, ma ajuta enorm.


roberta, bravo pt puiut, stiu ce simti!:)

va pup pe toate, sunteti f frumoase si f dragute!!!


_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Multi inainte, babyblue!! baba nu esti nici pe departe iar de 30 chiar nu pari.. si eu ti-as fi dat in jur de 23 asa, domnisorico... Esti o dulcica, sa dea DD sa aveti un bebe sanatos! Minunea s-a produs, trebuie sa incepi sa o constientizezi de acum..nu mai e mult si treci si de pragul critic!



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

dya, dar tie ti-au spus de ce ai avut acele avorturi spontane?

fecian, ai un copil superb!! sa tot faci copii, dc tot ii faci asa frumosi!!!

lulushor, o mie de pupici!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput