fractie de luna-ultima indemnizatie

fractie de luna-ultima indemnizatie | Autor: Mada

Link direct la acest mesaj

Buna, am reinceput serviciul dupa CIC pe 20 decembrie.
Indemnizatia pe decembrie(ultima) trebuie sa intre zilele astea pe card. Imi aduc aminte de la fetita cea mare, ca a trebuit sa duc banii inapoi(dar nu mai stiu unde) pe fractie de luna, adica pe cele 10 zile ramase din decembrie.
Stiti cumva tot asa se procedeaza?
Eu am serviciul in sectorul 5, locuiesc in sectorul 4.
La sectorul 4 proababil voi duce banii inapoi, dar unde?

Mulumesc


Ilinca si Rares

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu am nascut in 13 iunie si nu am dus nici un ban inapoi. Pt iunie am primit suma integral. Pt ca din cate imi amintesc eu, se intra in plata incepand cu 1 a lunii urmatoare depunerii cererii. Pe aCelasi considerent, plata inceteaza cu ultima zi a lunii cand implineste copilul 2 ani (sau cand te intorci la servici, daca o faci mai devreme de 2 ani). Asta era cu 3-4 ani.




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=5" target="_blank"> Un vot pentru Rareshic - lau.jpg



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

mada vei primi scrisoare acasa, cu suma de returnat si unde trebuie sa mergi.

la 1 an si 1 luna dupa ce am nascut primul copil m-am intors la munca (anul 2008). pana mi-a ajuns dosarul de incetare CIC am mai primit o luna indemnizatie. la ceva timp mi-au trimis scrisoare acasa ca am de returnat bani, si trebuia sa merg undeva in piata amzei.


Mergi la inceput