Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) cap 7

Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) cap 7 | Autor: Dovlecimia

Link direct la acest mesaj


DOVLECEI SI MAMICI DE DOVLECEI BINE ATI VENIT IN 2011!!!
SA AVETI UN AN MINUNAT, INCUNUNAT NUMAI DE REUSITE!!!

~~~~~ 2011 ~~~~~



Dovleceii de septembrie-ocrombrie 2009 au crescut,s-au transformat din bebelusi in copilasi zglobii,se joaca ,mananca si canta,intr-un cuvant: CRESC.
Dupa o odisee de 233 de capitole in care s-a vorbit despre orice,s-a pregatit terenul pentru nastere,pentru inceperea unei vieti noi -de mamica,a urmat un an frumos,plin de impliniri,cu bune si cu rele,cu incercari,intalniri ,alaptare,schimb de retete si petreceri virtuale,desfasurat pe 204 capitole,pline de suflet ,de zambete ,de chiote de copil.

Dovlecei din toata lumea,va asteptam ,lista e deschisa!

Cuprins:
Capitolul 1-- Dovlecei pasesc in cel de-al doilea an de viata!
Capitolul 2--Timpul trece mai usor cand scriem impreuna!
Capitolul 3 -- Iata ca au venit si primii fulgi de nea pentru unii dovlecei!
Capitolul 4 --Iata ca a venit in bostanarie si Mos Nicolae
Capitolul 5 -- Dovleceii cumintei au primit multe daruri de la Mos Craciun. Il asteptam si la anul.
Capitolul 6 -- Am aflat ca Lali va fi din nou mamica. Felicitari


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Rugaciune pentru copilasii de pretutindeni

Inger, ingerasul meu
Ce mi te-a dat Dumnezeu
Totdeauna fii cu mine
Si ma-nvata sa fac bine.
Eu sunt mic, tu fa-ma mare
Eu sunt slab, tu fa-ma tare
Si-n tot locul ma-nsoteste
Si de rele ma pazeste.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dovleceii si mamicile lor
Dovlecei de august

20 august – Stefan de Raluca_u (DN 13.06.1981) + surioara Adina Andreea (12.11.2006)
29 august – Ebru "Ursulica" Fatima de selen80 (DN 24.10.1980)
31 august- Amalia Maria de crocodana(DN:30.03.1979)

Dovlecei de septembrie

01 septembrie – Theodora Ioana de doris_79 (16.04.1979) + fratior Andrei Gabriel(23.07.2003)
08 septembrie – Maria de Roxxy80 (DN 01.08.1980) + fratior Matei(29.01.2007)
12 septembrie - Darius Alexandru de daciana.ilie (DN:09.09.1971)
13 septembrie – Stefania "luta"Gabriela de iuliapapusa (DN 04.02.1988)
14 septembrie – Carol Ioan de Ioanna81 (DN 31.01.1981)
16 septembrie – Ioana Maria Alexandra de Danuta1979 (DN 02.11.1979)
17 semptembrie – Sophie Amelie de andraiulia (DN 10.07.1987)
19 septembrie- Ana Banana si mai nou "Macaroana"de NelaM(DN:18.09.1976)
22 septembrie – Alexandru "Praslea"Aurelian de crissbebe (DN 25.12.1983)
23 septembrie - Bogdan de pietricel si surioara Carmen (23.06.2002)

Dovlecei de octombrie
01 octombrie – Paul"ica fara frica" Iulian de Lali_mete (DN 13.08.1986)
02 octombrie – Loris "L" Stefan de Kemsy (Gianina Monalisa ) (DN 21.11.1980)
04 octombrie – Rares Costin de x_ggg ( Catalina) (DN 14.02.1982)
14 octombrie – Mihai Dragos de laura78nico (DN 30.10.1978) + surioara Ramona Cristiana (20.03.2007)
16 octombrie – Rares Andrei de monikus (DN 25.06.1983)
18 octombrie - Mihai Gabriel de Madyrizi(21.septembrie.1978) si fratior Alex Costin(8.02.2003) -scolar cu gargauni in cap
21 octombrie – Mattia Gabriel de danangie (DN 08.02.1977) si fratior Alessio Michele (07.06.2008)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

mail comun : dovleceinoi2009@yahoo.com
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Formula magica de ascuns linkul : [ url =" linkul catre pagina dorita " ] denumire dorita [ / u rl ] fara spatii.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cum se schimba capitolul

1. Te loghezi cu userul comun
2. Deschizi capitolul curent la prima pagina, la primul mesaj, cel cu linkurile la capitolele vechi
3. Dai click dreapta pe Iconul 'Editeaza raspuns' si il deschizi intr-un 'new window' Asa ai deschise doua ferestre.
4. Te intorci la prima fereastra si dai 'Subiect nou', buton care e jos in stanga paginii
5. Din fereastra de Edit deschisa copiezi titlul capitolului in noul subiect, schimbandu-i numarul astfel incat sa fie in ordine
6. Dai ctrl+A (select all) la body-ul mesajului, apoi ctrl+C (copy) si ctrl+V (paste) in fereastra cu capitol nou.
7. Dai 'Creeaza subiect nou'
8. Copiezi linkul noului capitol pe care il gasesti sus in bara de Address
9. Te duci la capitolul anterior la ultima pagina si dai paste la linkul cu capitolul nou.(scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam). Asta este practic invitatia catre noul capitol, incluzand linkul acestuia.
10. Te loghezi inapoi cu userul tau si gata !!! Capitolul nou este facut.

Pentru a modifica ceva in prima pagina (de exemplu adaugarea unor noi fete), cu Edit mesaj se adauga in listuta datele noi in exact acelasi format ca la celelate fete.
_____________________________________________________________________

Recomandare: inainte de a crea capitolul nou sau de a face modificari in lista initiala, nu uita sa vizualizezi modificarile facute ca sa te asiguri ca nu s-a stricat ceva sau ca lucrurile arata asa cum ti le doresti. Daca nu este bine, reseteaza si incearca din nou.

Bafta! Instructiunile sunt mult mai complicate decat este de fapt sa schimbi capitolul.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Bun venit in capitolul 7.

Sa fie plin de vesti bune, dovlecei sanatosi, mamicile asemenea si multa voie buna.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dovlecimia spune:

Va prezint o www.youtube.com/watch?v=xd12hR68sWM&feature=related" target="_blank">melodie geniala care i se potriveste foarte bine lui Rares pt ca nu vrea deloc sa mai lase suzeta aia in pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dovlecimia

Va prezint o www.youtube.com/watch?v=xd12hR68sWM&feature=related" target="_blank">melodie geniala care i se potriveste foarte bine lui Rares pt ca nu vrea deloc sa mai lase suzeta aia in pace.

Dovlecei nastrusnici de septembrie-octombrie 2009

Bineinteles ca eu eram dar am uitat sa ma deloghez.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Monikus te tare ,tare,abea astept sa iti dau pupicii si naturele ,cand o fi sa fie ! Nu mi-a mai fost dedicat un capitol pana acum .
La mine se incarca al naibi de greu forumul,nu reusesc sa vad ultimile pagini din capitolul trecut,aici am citit dand direct sa raspund la subiect ca altfel imbatraneam asteptand sa se deschida .
Va pup pe toate,revin dupa ce reusesc sa deschid capitolul trecut


Pana sa trimit am vazut ca s-a deschis .

Da Catalina ,asa am auzit si eu ,ca ghimbirul ar face minuni dar consumat cu moderatie,si decat ceai care trebuie baut cel putin o cana( si nu stiu daca ingurgitez atat ) ,as fi preferat tinctura,ca se pun 4-5 picaturi la 100 ml apa ,dar nu am gasit in cele 4 farmacii din cartier.La "naturisti" era inchis azi . Pana acum vad ca si-au facut cat de cat efectul bilutzele homeopatice date de dr-ita.Azi am vomat doar de 5 ori ...

Acum chiar va pup,revin dimineatza .

Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 5+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Din pacate sunt foarte trista pt ca azi am inmormantat-o pe bunica mea!
Noi suntem bine in rest, marti dupa masa luam si rezultatele lui Mihaita la analize. Ramona este bine...dinpacate timpul meu la calc s-a scurs.

ici multi!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Laura, condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Laura, condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata fetelor


Sper sa avem o sapt. mai activa dar obligatoriu cu bebiti sanatosi si voiosi si cu vesti bune.

Noi suntem bine, a mea mai tuseste putin dar ii dau sirop Humex si isi revine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Buna fetele!

Din pacate sunt foarte trista pt ca azi am inmormantat-o pe bunica mea!
Noi suntem bine in rest, marti dupa masa luam si rezultatele lui Mihaita la analize. Ramona este bine...dinpacate timpul meu la calc s-a scurs.

ici multi!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007



Condoleante

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbâtii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

o saptamana grozava fetelor!

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbâtii

Mergi la inceput