Mamici si burtici din Baia Mare(31)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Ana, felicitari! sa-ti traiasca baietii, sa fie sanatosi si sa va bucure fiecare clipa a vietii voastre!

ce tare..sa fie nascuti amandoi in aceiasi zi..

despre noi..crestem, urmeaza vaccinul de 2 luni, inca avem dureri de burtica, radem, gangurim..si cate mai urmeaza, abia asteptam..ne bucuram la maxim de fiecare clipa petrecuta alaturi de copii si ne rugam la Dumnezeu sa ni tina sanatosi, ca frumosi sunt, doar sunt ai nostri..

restul fetelor ce mai fac? ca tare ne-ati abandonat..

Adriana, ce face Estera? o duci din toamna la gradi? Miriam cum e? Ati scapat de colici? O alaptezi sau Lp? Doamne ce te-am bombardat cu intrebari..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Buna seara si de la noi.

Ana, felicitari pentru baietii tai.sa cresca sanatosi si sa va aduca numai bucurii...ma bucur ca se iubesc.si fetele mele se iubesc tare mult.

Alina, merci de intrebari, noi suntem bine, crestem.da, din toamna as vrea sa o duc la gradi pe Estera acuma suntem in mari cercetari sa vedem care ni s-ar potrivi cel mai bine.Miriam e bine, gangureste, zambeste, ne umple vietile de bucurie.O alaptez exclusiv.Estera e tare fericita ca are o surioara care deja incepe sa interactioneze cu ea,isi zambesc, povestesc..mor de drag cand le vad.Da, Miriam a avut colici mari, si mai are, dar le tinem in frau cu Debridat care o ajuta mult.
Ma bucur ca si Tudor e bine...asa mult mi-ar place sa va vad...
Ti-am trimis un Pm.

Restul fetelor ce mai faceti?

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

buna fetelor!..cam liniste pe la noi, poate nu o sa-mi citeasca nimeni mesajul..., oricum eu vreau sa va urez un Paste fericit!..cu multe, multe bunatati,..iar iepurasul sa va aduca tot ce va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Hristos a Inviat




Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anali80 spune:

Buna fetelor!
Ce ma bucur sa vad ca si mamicile din Baia Mare au un forum al lor aici.Bine v-am gasit!
Eu sunt viitoare mamica de bebe LUCA. DPN 08.06.2011.
Sunt in saptamana 34-34.

HRISTOS A INVIAT!!!
Va doresc sarbatori fericite in continuare.



33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Hristos a inviat!

anali, sa ai o sarcina usoara in continuare, o nastere rapida si fara dureri prea mari, iar bebe Luca sa fie sanatos si voinic..unde o sa nasti si cu cine?..

restul fetelor, nimic?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

noi duminica botezam micutul..suntem foarte prinsi in pregatiri, vrem ca totul sa iasa perfect..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anali80 spune:

Ariana, scuze ca nu ti-am raspuns dar nu am mai intrat demult pe forumul mamicilor din Baia Mare.
Sper ca totul a decurs bine si ca botezul a iesit asa cum ti-ai dorit pentru voi si comoara voastra,Tudor Adrian.
Eu sper sa nasc natural la Spitalul Jud. cu Dr. Florea.Data probabila a nasterii este 08.06.2011,asta daca Luca va dori sa o respecte
Tu unde si cu cine ai nascut?
Eu am avut ceva pb in sarcina si de aceea am ales Spitalul Jud.
Sper ca sunteti bine,mancaciosi si sanatosi.
Pupicei

35+ Luca

P.S.Fetelor, nu mai e nimeni pe forum gravidutza din BM?

33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Anali, sa ai o sarcina usoara in continuare, iar bebe Luca sa vina la timp si sa nu cauzeze dureri prea mari mamicii lui..

eu am nascut la Cluj, toti cei 3 copii..la prima si ultima sarcina stateam la cluj, insa la cea de-a doua sarcina stateam in BM, dar tot clujul l-am ales..nu vroiam sa schimb medicul..la Bm m-a urmarit dr. Ardelean, de care iti spun sincer ca nu am fost prea multumita..

la botez a fost super, Tudor a fost un frumos (cra, cra...), a fost foarte cuminte, nu a plans deloc in biserica, a incercat el ceva maraieli, dar nu i-au reusit tare bine, surioara lui a fost foarte mandra de el.., petrecerea a fost frumoasa, doar cu cei apropiati noua, adica cu tot cu copii am fost 30 persoane..prin urmare, Dumnezeu a tinut cu noi si a facut ca totul sa iasa perfect..

in rest, suntem in febra pregatirii pentru serbare, plecarea cu gradinita intr-o excursie..Tudor creste ca din apa..parca prea repede, iar noi incercam sa ne bucuram de fiecare moment alaturi de ei, desi de multe ori nu e foarte usor sa cresti 2 copii fara nici un ajutor, dar ne descurcam noi cumva..sunt cea mai fericita mamica din lumea asta (am cam exagerat putin, dar asa ma simt)..

va pup pe toate si chiar daca ne-ati cam uitat sa stiti ca eu ma gandesc la voi si daca vedeti mesajul mai scrieti si voi cate ceva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anali80 spune:

Ariana,multumesc pentru urari. Ma bucur ca botezul lui Tudor a iesit asa cum v-ati dorit si ca a fost cumintel.
Eu sunt tot 2 in 1 inca,sper sa ajung la termen. Am multe emotii si intrebari dar sunt optimista ca totul va fi bine.
Astazi am avut un moment de panica pentru ca nu l-am simtit miscand cateva ore ..... dar poate a fost ceva mai lenes si nu a avut chef,pentru ca acum multumesc lui DD ma boxeaza cat poate .
37+LUCA


33

Mergi la inceput