Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Bine vam regasit..,puiu meu a inceput sa stea in funduletz...yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...mai cade dar oricum sta......si vrea sa si mearga de a buselea.....suntem tare fericiti...in greutate nu prea am luat spectaculos ..dar e totul bine daca suntem veseli..........bun venit mamicilor noi.....va pup si multa sanatate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Desi am intrat mai mereu sa vad cine a mai scris nu am avut niciodata timp sa sriu.
Noi sintem bine, Filip merge in patru labe si e incintat, stam ami mult in curte si sint foarte fericiti si eu ca in casa se mai loveau de cite ceva daca ii lasam pe jos pe cind afara au mai mult loc.
Am primit si rezultatul rmn-ului dar nu sint inca prea lamurita , inca nu am ajuns la dr, aseara l-am luat.Se pare ca este ceva de cauza vasculara din ce am citit si din cauza asta muschii din zona nu sint suficient de bine dezvoltati.Vom vedea ce vor zice si doctorii.

Sweetcrina spui ca te-ai uitata la copii mei si astepti sa creasca si fetele tale.Vor creste cu siguratnta, tot asa ma uit si eu la fetita lui Joklk, la fetita Dalmei si imi doresc sa ii vad si pe ai mei asa.Si daca te-ai uitat la poze ai vazut si cit de mici au fost , tot ca si fetele tale banuiesc.

Bravo Loys, o sa incepeti sa plecati din loc de acuma.
Un week-end placut tuturor si sper sa citim numai vesti bune!

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

am si eu daca pot sa zic o problema...trebuie sa plecam si noi in ro inj vacantza...si nu stiu cu ce sa plec..cu avionul sau cu masina....bebele are 7 luni si nu am mai fost cu el pe distante asa lungi,inafar ca lam adus cu ambulantza de la Budapesta pana in LUxemburg...dar era mik si nu prea stia el ...Acum nu stiu ce sa fac ..ma gandesc ca poate nu o sa stea in scaunelul de masina.....Cine a mai fost cu bebeicu plecat in vacantza....spune ti si mie ce ati facut cu ce ati plecat ..si cum va ti descurcat......O sa ajungem in Ro prin zona Deva...as avea nevoie si de niste medici buni de copii..in caz de ceva....nu trebuie neaparatsa fie in aceeasi zona..nu conteaza...dar in caz de Doamne fere...sa stiu unde sa ma duc...Mulrumesc mult....multa sanatate si pupici la puisorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

loys,
eu am mers cca 400 de km, dar cu pauze la cca 3 ore,cate 30 de min.
pt dr ,suna-ma la 0724364344.iti pot recomanda cu caldura dr care se ocupa de strumful meu.
nike

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Histamina...merci mult..o sa te sun...ca nu stiu pe unde o sa fiu in tara ..si nu se stie niciodata ..daca o sa am nevoie..sa nu alerg in ultimul monent sa nu stiu unde sa ma duc...sper ca totul sa fie bine cu masina.Pna la uram plec cu masina..ca cu avionul dureaza ..trebuie sal iau din germania si la 800 km..ca sa ajung in Timisoara sau Sibiu..asa ca mergem cu masina...mai astept si alte raspunsuri de la mamici care au fost in plimbare cu puii asa mici...va pup...multa sanatate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

loys noi anul trecut pe timpul asta am fost in vacanta in germania cu masina. Puiul meu avea ceva mai mult decat al tau (1.2 an) si a fost ok.Am facut ff multe opriri, dar per total a fost neasteptat de bn.
Calatorie placuta si multa sanatate (sa nu fie nevoie de dr)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Loys, fetita mea nu sta in scaunul de masina doar cat mergem la cumparaturi. In rest orice drum e un dezastru. In primul rand pentru ca nu are stare in scaun si in al doilea rand ca din cauza agitatiei i se face rau si varsa. Partea cu raul o reolvam cu Metroclopramid picaturi dar ea ramane la fel de activa si impotriva scaunului de masina. Noi am fost acum la mare si am preferat sa circulam noaptea. I-am amenajat un "patut" pe bancheta din spate si a dormit toata noaptea.

Pentru o venire din Luxemburg pana aici eu personal as lua avionul. Mai comod, mai odihnitor si mai scurt.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Multumesc Sorilea si Koklk pentru raspunsuri..si noi sper sa plecam noaprea ca asa el face nanitza ..cel putin sper sa faca....ca avionul trebuie sal luam din Germania si e departe..asa ca plecam cu masina....Ma streseaza gandul ca nu ar fii bine pentru el in masina ...sau sa i se faca rau...Da si eu sper sa nu am nevoie de dr,pentru el..dar trebuie sa fiu precauta ,ca asa este...va pupsi multa sanatate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Noi nu am plecat la drum foarte lung pina acum. Dar am mers cam 100km si au stat cuminti in scaunelele lor.Avem masina plina de jucarii si de obicei adorm dupa jum ora de mers.
Sincer si eu as prefera avionul dar daca zici ca e departe de casa sa-l luati.....sper sa aveti o calatorie usoara si sa nu aveti probleme nici pe drum si nici in tara.

Noi vrem sa mergem la mare in august si cel mai mare stres al meu nu e drumul neaparat ci cum vor fi copii acolo, daca vor minca, ce vor minca....acasa le gatesc zilnic, inca pasam totul la blender, uneori fac mofturi si atunci cintam , ne maimutarim.....e complicat.
Dar banuiesc ca prima vacanta va fi mai grea pe urma sper sa prind curaj.


Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Danasima.....si eu sunt stresata tot din cauza asta..daca va manca...sa nu fie prea cald....cum o sa doarma si etc.EEu sper din tot sufletul sa fie bine pentru el....si sa nu avem nevoie sa mergem nici la dr. prin tara...Oricum am sa ma blindez cu toate medicamentele pt bebe..Mai sunt 25 de zile pana plecam asa ca am timp sa ma pregatesc cu lapte ,mancare si medicamente...ca drumul e lunggggggggggggg.va pup

Mergi la inceput