Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!
Multumim de cafeluta MARI si ORAMONA!! si micul dejun delicios!
La multi ani GHIOCELA SI CAMY!!
IONELA am votat!
BOTOSEL ,da,eu am tuns-o ca ii pica f mult.

Scriu la mesajul asta de la ora 8

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelka77 spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI KAMY SI GHIOCELA!!!!

LA MULTE LUNITE FERICITE pentru Julia, Stefan si BB de Alinaclau!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUANASHANA spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI FERICITI KAMY SI GHIOCELA!!!!

LA MULTI ANI SANATOSI Julia, Stefan si BB de Alinaclau!!!

Sa aveti o zi frumoasa, plina de bucurii si cadouri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Multumim mult de urari!!!!

Un pt fiecare si o .

Am si eu o rugaminte:se poate sa-i scrie cineva si fetitei mele numele pe rpima pagina-SARA ELENA.Multumesc!

Astazi o cantaresc si eu sa vad cat raportam la 3 luni,dar nu a mai luat asa mult,cred eu ca vreo 700-800gr,dar e bine si asa.
Noi diversificare o vom incepe la 6 luni pt ca e pe LM exclusiv...Asta daca mergem in continuare bine.

Ionela-am votat si noi.Multa bafta!

Si nu in ultimul rand: LA MULTI ANI!-sarbatoritilor zilei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Aaaa...am uitat...sambata am avut si noi botezul si a fost foarte bine.
Printesica mea a plans un pic la biserica,si apoi a dormit vreo 5 ore,dupa care si-a continuat petrecerea pana la sfarsit.
Poate reusesc si eu sa pun niste poze si pe mailul comun,dar pt cine vrea sa ne vada avem poze deja pe Facebook,cautati dupa Draghici Alina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

ALINA.CLAU, am vazut pozele. Superb! Pupici micii crestine!
Am program de calcat azi, si anume toate hainutele ce i-au ramas mici lui Vlad, ca zilele acestea trebuie sa se nasca urmatorul purtator al lor si trebuie sa le dau. Le-am scos din geanta mai devreme si aproape ca m-a apucat plansul vazand cat de mici sunt si stiind ca bebe al meu ,,inota''in ele la inceput...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186
http://radiobestpower.no-ip.org:8989/listen.pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idalis spune:

buna dimineata! multumim pt cafeluta.
pentru toti sarbatoritii!
sa aveti o zi minunata!

Idalis, mamica fericita cu Tavis Matei (15.10.2010)
pozele noastre

varsta lui Tavis



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idalis spune:

Mari aceeasi senzatie am avut-o si eu ieri cand am triat din nou sifonierul. M-a sunat soacra sa ma intrebe ce greutate si lungime are copilul; ma gandesc ca pana ajunge pachetul de la ea ii raman hainele mici si nu apuca sa le imbrace.
Azi mi-am propus sa caut un alt pediatru...ne apropiem de 3 luni si vreau sa mergem la control.

Idalis, mamica fericita cu Tavis Matei (15.10.2010)
pozele noastre

varsta lui Tavis



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

Buna dimineata!

Referitor la diversificare, noi am inceput la 3 luni si 2 saptamani cu sucuri de fructe - mere, portocale (sucul de morcov nu l-a acceptat). Acum (la 4 luni 13 zile) servim mar ras+biscuiti rasi+suc de portocale dimineata (in loc de o masa de lapte) si o masa de cereale seara.
Saptamana viitoare incepem cu supica de legume si apoi cu legumele pasate.

Eu nu i-as da piureuri la borcan. Nu stiu...poate sunt mai conservatoare, dar prefer fructele de sezon preparate in casa (chiar daca ne limitam la un fruct). Mai ales ca, la inceput, trebuie incercat cu cantitati mici, pentru a a vedea si preferintele copilului. Pot exista surprize: sa nu accepte un fruct.

Am si eu o intrebare: fata mea se trezeste noaptea de 2 ori, dar nu deschide ochii si nu plange (isi suge degetelul mare in somn si o aud). Aseara am asteptat sa vad daca se culca la loc si asa a fost. Oare e bine sa le dam papica sau nu e recomandat noaptea? Eu nu stiu care e motivul trezirii, dar m-am gandit ca e mai bine sa nu isi formeze un obicei din a manca noaptea, cand oricum metabolismul e mai scazut (si n-ar avea teoretic de ce sa ii fie foame), ci dimineata la prima ora (o masa mai consistenta de lapte). Voi cum procedati?




http://picasaweb.google.com/110128217238178049412/Lavinica?authkey=Gv1sRgCIWD8Yu60MbZEQ&feat=directlink

mamica de Ana Lavinia (01.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

La multi ani, Ghiocela!

La multi ani, Kami!
Doamnelor, sa fiti sanatoase si frumoase, iubite si vesele!

La multe lunite bebelusilor:Julia,Stefan si BB de Alinaclau!

Cine foloseste Galactogil pentru stimularea lactatiei? Este chiar asa de miraculos precum se spune? Vreau si eu, va rog, cateva detalii de la cine foloseste produsul. Mercic.

Chichi, Botosel

Mara incepe sa se inzdraveneasca si sa-si repare burtica. Mai folosim pana martea viitoare Humana HN, apoi trecem iar pe lapticul pe care il manca inainte + san. Va multumesc pentru sustinere!

Mergi la inceput