Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

elena eu ii culc unul langa celalalt
inca au loc
sunt asa de scumpei asa cum dorm ei unul langa celalalt
cat ati luat in greutate in prima luna

am si eu un stres cu greutatea motanilor
robert se vede ca a luat ceva in greutate, dar razvi imi pare slabut
mi e frica sa nu ramana in urma tare

de mancat mananca
pe langa san le dau si completare
mai nou mergem cu Milumil si incercam sa terminam si cutia de pre-nan



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Monas minunile mele sunt ceva mai mici - felicitari pentru vestile bune, multa sanatate la toti 3! - dar ca si in cazul tau, una sta cuminte si picioarele stranse bine pe langa ea, si doarme binemersi "la etaj", iar cealalta e mai jos in uter, si e o veselie pe capul ei, e "imprastiata" in toate directiile, da din tot ce apuca si abia-abia apuca sa o masoare medicul! Dap, azi ne-am lamurit, suntem fetite!

Mie mi s-a scurtat colul de la 4.9 la 4.2cm, perfect inchis, doctorul meu insista ca pana la 3.5cm sa nu umble la el, pana peste 3 saptamani la morfologia de trimestru II sper sa nu apara surprize.

Multumesc de sfaturi, achizitionat dicarbocalm, rennie, nospa si... o crema de vanilie (tot tratament se cheama!)!

PS: la noi DPN: 13.06.2011

18+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gemeni2009 spune:

buna mamicii
mirela felicitari si crestere usoara la motaneni incet incet cresc
nou ne ies masalutele si canini si sunt maraiti rau
in rest bine ,fac numai nazdravanii si sunt cu atat energie in ei ca nu mai stiu unde sa fug dupa ei
sanatate la copii si mamicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

mirela piticii mei au luat aproape un kg. prima luna au mancat exclusiv la san, acum mananca o masa san o masa formula (Nan 1)

poop

elena fericita Radu si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna seara fetelor,
Sunt tare amarata: astia din guvern sunt pusi pe exterminare? Acum au mai scornit inca ceva : sa dea voie patronilor sa concedieze mamicile care aleg sa stea doi ani acasa cu copiii. Toata sarcina asa o sa o tin? Intr-un stres si nervi? Nu ma obisnuiesc cu o porcarie de lege a lor bine, ca apare alta, care sa dea tot in cap. Sunt atat de satula..mi-e atat de sila de acesti oameni...nu-i vede Dumnezeu?
Ma iertati ca scriu despre asa ceva dar sunt f suparata.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

rayuela am si eu perna de alaptat, e tare buna sa stii. Le mai pun si cand nu stam la titi sa stea impreuna :)

mirela2 tine-te tare succes! Si ale mele dorm una langa alta pe orizontala. Cand is active le pun fata in fata, si le mai prind cum una manca manuta la alta, ce se mai amuza ele..

sau ma uit la ele cand dorm de le prind fix in aceiasi pozitie.

Eu am reusit sa scap de arsuri cand eram gravi cu bicarbonat de sodiu dizolvat in putina apa. Am mai luat si dicarbocalm, dar a mers mai bine cu bicarbonatu sincer. Si mai repede.

Oria77 felicitari si bine ai venit! La ce nume te gandesti pentru fetite?

Monas-niste nenorociti asta sunt! Auzi sa dea afara femeile in concediu de copil. Poate iese halimai ce m-aj bucura!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Mda, iti inteleg scarba, Monas, tocmai am aflat ca daca redreseaza "scaparea legislativa" pentru mame, mai au una la functionarii publici, tot asa dandu-i afara în perioada în care acestia sunt în concediu de boala, în concediu de maternitate sau de crestere si îngrijire a copiilor. Deci scap de una si dau in alta... Tare mi-as dori sa-mi cresc puii in alta tara!

Pe de alta parte, am bantuit in farmacii dupa creme pentru gravidute, am citit continutul, m-am inchinat la pretul imens pentru 150g in medie de produs. Asa ca, de voie de nevoie, am luat un unt de cacao de 200g, o fiola de elastina de 3ml si una de colagen, 10 capsule de vitamina E, le-am amestecat si cu 61 RON am rezolvat o luna problema, avand toate ingredientele de baza de la cremele antivergeturi dar in cantitati triple de substante active! Ce nu ne-nvata nevoia...

Multumim mult, sugubina, a fost cea mai usoara decizie, eu si jumatatea mea am indragit semnificatia numelor de Daria (darul lui Dumnezeu) si Arina (pace) din prima clipa...

18+ cu (Daria) si (Arina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

am si eu un stres cu greutatea motanilor
robert se vede ca a luat ceva in greutate, dar razvi imi pare slabut
mi e frica sa nu ramana in urma tare





Pai Alena a luat 1 kil si putzin iar Nataly vreo 850 grame. Acum la 1 an si 1 luna diferentza s-a marit la 600 grame in favoarea Alenei.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oria77
Tare mi-as dori sa-mi cresc puii in alta tara!




Me too...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am actualizat si prima pagina la cererea publicului . Rog trimiteti pm pt modificari, nu shtiu cat de des voi putea citi forumul ...




Mergi la inceput