Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(221)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina, ma intereseaz, da sa fie carte tiparita..pe calc mi[-e greu sa citesc

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

alina, ma intereseaz, da sa fie carte tiparita..pe calc mi[-e greu sa citesc

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




http://www.edituratrei.ro/product.php/Cand_apare_copilul_O_psihanalista_da_sfaturi_parintilor/2026/

http://www.edituratrei.ro/product.php/Ce_sa_le_spunem_copiilor_%E2%80%93_cand_sunt_foarte_mici_cand_sunt_bolnavi_cand_se_bucura_cand_sunt_tristi/1930/

Eu pe prima o citesc/recitesc mereu. Ma mentine in atmosfera.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

MULTUMESC FRUMOS

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 35!!!

AMR 5 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata!
Pe Matei il defineste: ''nu vreau, nu stiu, nu pot'', deci tot cu ''nu'' inainte.

RGE, nu stiu daca conteaza, dar sa stii ca eu ma bucur mereu cand te citesc. Imi pare rau de pierderea avuta. Sper sa ne dai cat de curand vestea cea buna acelor 2 liniute.

Aseara a pupat-o si Matei pe Maria (pentru prima data in ultimele 4 luni), fara sa-i spun eu, din propria lui initiativa. Am fost f fericita. Dupa ce a pupat-o, Maria a exclamat pentru prima data "daaaaa''. Am ras in hohote. Sper din suflet sa inceapa sa o accepte. Ea e dornica de iubirea lui, il cauta sa-l pupe, sa-l mangaie. Il mai si bate, e adevarat (la noi in casa Maria e baietelul bataus).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Buna ziua, o zi excelenta, si o cana cu cafea..la pranz pentru cine doreste sau pofteste.
ROXY multumesc din suflet!
O zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui RGE

[quote]citat din mesajul lui Roxxy80

Fetelor, ma intrebam acum cand citeam despre sarcina Andrei, de ce oare nu mai intra pe aici absolut deloc unele fete?
Stiu ca la un moment dat au fost niste dispute, dar oare chiar nu a reusit niciuna dintre ele sa depaseasca si sa uite ce a fost atunci?
Cred ca mai suntem doar vreo 10 care postam pe aici si mi se pare trist.
Nu vreau sa par lacrimogena, dar, sincer, cred ca ar trebui sa fim mai toleranti, mai iertatori, mai buni.
La Odiseea Mariei am avut o supriza si mai neplacuta. Nu mai intrasem de foarte multa vreme si cand am intrat am descoperit sa se creasera 2 grupuri, 2 odisei ca sa spun asa. In ambele grupuri erau fete cu care am avut o relatie speciala. ideea e ca daca postezi intr-un grup, nu mai esti primit in celalalt. Asa ca am renuntat sa mai postez pt ca nu pot alege intre fete. Mi se pare nedrept sa fiu pusa sa aleg (eu nu am participat la disputele lor).

Roxana, mami de Matei (29.11.2007) si de Maria (08.09.2009)




Pentru ca de foarte multe ori atunci cand intram nu mai suntem bagate in seama
Si asta nu pentru ca ne-am fi certat...daca avem divergente de opinii nu inseamna ca avem ceva de impartit..suntem diferiti, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ducem dispute, cine se supara si isi ia jucariile si pleaca cred ca nu este suficient de matur sau intelept, parerea mea.Eu vorbesc din punctul meu de vedere, care am fost zic eu super activa, am avut ceva probleme dupa care m-am retras o perioada de tim..am tot incercat sa ma reintegrez dar fara succes din pacate, va citesc din umbra, asa cum am mai spus-o sufar alaturi de voi cand aud ca sunt copiii bolnavi, imi pare bine si ma bucur pentru mamicile de bb2, dar intradevar oamenii sunt schimbatori...ma rog, nu mai conteaza..pentru mine veti ocupa intotdeauna un loc special, chiar daca nu mai postez ca in 2007 din 2 in 2 minute




------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"EL este stanca puterii mele,locul meu de adapost,in Tine ma incred.."



Bine v-am regasit si La multi ani tuturor mamicilor, copiilor si taticilor!

Vreau sa va asigur ca nu sunt suparata pe nimeni, eu sunt de felul meu non-conflictuala, iar pe net sunt pacea intruchipata.

Dimpotriva, sunt chiar recunoscatoare fetelor de la aceasta odisee unde am gasit un sprijin solid de care aveam nevoie in perioada de bebelusie a Evei. Doar ca la un moment dat, am preferat asa cum zice si Roxxy, sa nu ma situez in vreo tabara si sa dispar. E drept ca incepusem sa ma tem foarte tare ca mesajele mele, care imi oglindesc convingerile, vor supara pe cineva si incepusem sa ma cenzurez si sa spun numai banalitati. Apoi cu multe dintre fete vorbesc pe messenger, pe facebook si pe blog, iar pe altele le urmaresc cu mare interes pe unde mai scriu pe forum (Softurela, Ancadragoman si Jasmin). Mi-e dor de Adina si de alte cateva fete.

Eva va avea o sulioala, spera ea, deocamdata nu stim sexul, undeva la sfarsitul lui iulie, inceputul lui august. In rest, surioara mai mare e foarte bine, o vorbareata si jumatate, mancacioasa si insomniaca cum a fost dintotdeauna.
Mai multe poze cu little miss, din anul care a trecut, sunt aici

blog


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC - adr.jpg


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Sarcina usoara si bebe sanatos ADRA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

hi
vasari....esti tare draguta...multumesc pt. info....foarte fain patul....astept sa vina sotul si vom lua o decizie...ajunge sambata noaptea....
ref la a treia liniuta ...sunt si eu in cumpana ..parca ma vad mama de 3...dar nu pot deschide inca subiectul cu sotul...Luca e inca toooo hot!
ref la trenulet , nu stiu ce sa zic ,seamana tare de tot cu ce avem noi,cred ca sunt compatibile..eu l-am lut din tesco(produs tesco)si oricum tesco de la szeged e mai aproape pe noi decat ikea...merge si on-line
andra_bell...am vazut poze cu micuta Eva...imi era tare dor sa-i vad buclele si factuca aia scumpa rotunjoara !Felicitari !! sa vine in pace si bb 2 !
roxxy...eu nici nu am reusit sa ma inscriu la odiseea lui Luca...am trimis un mesaj initial pe care nimeni nu l-a luat in seama ...am abandonat...mi-am dat seama ca oricum nu pot sa sustin mai multe relatii in plan virtual...pt, asta ai nevoie de mult timp....la odiseea lui Luca se dezbat subiecte demult trecute pt. mine...nu mai am rabdare si interes sa particip la discutii...desi se poate ca daca mi-as fi povestit experientele ar fi ajutat cuiva...si asta cu postarile si grupurile..prostie...
RGE..salutare , da intradevar, atunci cand eu am inceput sa citesc odiseea tu erai unul dintre personajele principale... si te citeam cu drag....dar explica tu ce intelegi prin integrare....nu cred ca cineva are ceva impotriva ta , ca nu te lasa sa te exprimi...
in 2007 era alta treaba....totul era nou, citeam despre sarcina, controale, masuratori, doctori...erau subiecte multe ...atunci ati inceput sa va cunoasteti ...era interesant sa vb cu altcineva aflat in aceiasi situatiie ...si eu am stat nopti sa va citesc de la primele postari, nu aveam copii care sa ne solicite, aveam timp de stat la pc,
acum insa cand deja ne-am maturizat, am inteles cat de cat "cu ce se mananca" copilul...cand acesta nu mai doarme de 4 ori pe zi, cand avem o rutina bine stabilita..trezit ..mers la gradi, veni acas' jucat cu parintii, spatiu de joaca, baie, somn...nu mai ai prea multe elemente sa relatezi bineinteles ca nu ducem lipsa de subiecte(serbari, poezii, mos craciun , iepuras,crize de gelozie , incapatanare, reusite personale, bicilete role.....) dar pasul discutiilor e mai domolit...trairile nu mai sunt la fel de intense ca si cand avea copilul cateva luni...unele fetele poate ca au devenit mai sigure pe ele si nu mai simt nevoia sa-si discute deciziile pe forum, altele s-au plictisit, altele au pierdut firul "povestii", altele nici nu au fost prea implicate....asta e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Salutare dragelor!
In primul rand va doresc un an mai bun , cu multa sanatate si plin de realizari...ale voastre sau ale copilasilor!
Mai intru si eu din cand in cand, mai des citesc si mai rar scriu, dar timpul este masurat cu doi copii mici!
Cristian este deja baiat mare care merge din toamna la gradinita, a invatat o multime de lucruri noi, poezii, cantece , vorbeste non-stop si ne uimeste in fiecare zi cu cate ii trec prin cap si cate vorbe sincere vin de la inimioara lui. Il iubeste ff mult pe fratiorul lui Vladut, se poate spune ca sunt topiti unul dupa altul.....
Vladut va implini in curand 10 luni si mie inca nu-mi vine sa cred ca am doi baietei asa scumpi. Vladut inca nu are niciun dintisor, dar stau sa iasa vreo 4(la Cristian au iesit 4 intr-o saptamana, cand a implinit 10 luni), sta in picioruse sprijiit de mobila si vrea neaparat sa mearga...dar nu poate inca...zice ga-ga-ga si ta-ta-ta, papa de tote ca un mic haplea, e f pofticios si de curand doarme si toata noaptea legata.
Pupici multi la toate fetele si bulgarasii nostri, plus noii copilasi aparuti la odisee, nastere usoara viitoarelor mamici si multa bafta la 2 liniute celor ce le doresc!

Mergi la inceput