Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (183)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Adidana mersi de aprecieri

Simonixule io dau inghetata si acuma nu-i lusai sa vian toiul verii pentru ea. Cat despre treburile casnice lu' Lorelei i-am luat "mocul" ei ca sa ma lase cu al meu si prevad ca intr-un viitor nu foarte indepartat se face si cu aspirator, sincer sper ca nu ca iar tre' triate si duse o parte din jucarii. Vezi ca intre timp Lorelei pe langa alea o suta de oale si forme si linguri de le avea s-a mai facut si cu "cuptaria personala" si cate alea a mai primit si la ea. Ca sa nu spun ca toate formele de silicon si chiar cele d emetal de taiat biscuitii la ea in "cuptarie" sunt de gasit cand lipsesc la apelul general.

Apropo de ciocolata. Inca nu am dat-o pe brazda. Am vazut ca de Mosh la voi si-a mancat oul cu pasiune dar de atunci nimic. Anecdotica este urmatoarea faza: Ai mei au trimis un pachet cu diverse fructe uscate si nuci pentru fata special, a mea e mare mancator de alune, nuci, fistic si din astea. Tata a vrut sa faca din nucile alea o chestie speciala (e specific bunicilor cred sa nu inteleaga ca nepotilor poate le plac lucrurile asa cum sunt nu-i musai sa le "upgradeze") si le-a dat prin ceva sirop dulce acrisor si apoi le-a stropit cu ciocolata. Primim pachetul, sun acasa sa multumesc, ca deh, ma intreaba ei de nucile alea. zic inca nu le-am vazut...pai uitate in cutia x...ma uit, da sunt aici...pai vezi daca ii place fetei...ok . Var una in gura fetei, ca arata ca un miez de nuca, incepe fata sa rontaie la ea si dupa cateva secunde incepe bleah pfui bleah (fata avea telefon la ureche deci ai mei auzeau tot)...bleah, ciocolata, bleah...io de colo ii spun nu e draga ciocolata sunt nuci...tata din partea cealalta, ba e ciocolata ca le-am stropit cu ciocolata topita ca am crezut ca fiind cu ciocolata o sa ii placa mai tare...Nu pot sa spun de cate ori le-am spus ca ei nu ii place ciocolata. Dar macar asa au auzit reactia in direct Acu' bietul tata e suparat ca daca stia (a se citii daca asculta) nu le dadea cu ciocolata. Nu-i bai zic ca-s bune si le mananc eu...da dar erau pentru Lorelei nu pentur tine...Ei asta este!!!

Lorich?

esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Of, mai fetelor ce imi faceti voi cu mincatul asta.... acum de cind am terminat cu antibioticul... parca, parca maninca mai bine. Dar in sensul ca maninca mai mult din cele ce ii plac, dar sa incerce altceva.... nici vorba... Miine avem programare la medic pentru controlul anual. O sa vorbim, insa ma astept la un raspuns vag si va ignora problema. Sper insa sa ne dea o trimitere la alergolog, sa vedem daca nuca aia o fi fost de vina pentru faza cu ochiul umflat....

Esme, minunata inghetata aia... dar tare complicat mi se pare procesul... Cit despre tinut copii ocupati, pai a mea nu vrea sa faca ea, vrea in brate sa vada ce fac eu....

Doloress, sper ca esti un pic mai bine cu moralul... Am uitat, cind vorbeam de bb2, sa iti mai spun - dar probabil asta stii - ca bebe Kevin vine de la spital acasa cu un cadou pentru Patrick. Iar cum Patrick e foarte legat de tine, poate e mai bine cind intrati cu bb in casa, cind va intoarceti de la spital, sa il tina tati, nu tu. Doar pentru ca sa te vada disponibila pentru el, nu cu bb care i te fura...

MsBB, ma bucur ca te-am scos la lumina! Sarcina usoara in continuare!

Hai Lorich

Gabriela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

DOLORES te inteleg perfect,toate astea s-au intamplat si la noi in ultimele luni de sarcina,cand nu mai puteam,si a stat tati acasa si s-a ocupat el de ei .s-a ocupat cum a putut,eu am zis merci ca poate,ca daca nu era liber perioada aia nu stiu ce faceam.normal ca nimeni nu face ca tine >!de atunci nici la noi nu mai sunt multe lucruri cum erau...masa nu mai e masa,a slabit mult,ca l-a invatat sa manance prin toata casa.la mine,cand ziceam "la masa" amandoi sareau in scaunele lor ,puneam barbitele,castroanele si mancau singuri.acum aud numai NU NU NU sau VREAU LAPTE.Din sept e din nou cu pampers si nu mai vrea ,il tot astept sa vrea iar pe oala..si multe schimbate,dar nu pot decat sa las timpul sa treaca,a fost o perioada de schimbari pt toti,normal sa nu mai detin controlul lucrurilor,sa nu mai fie apoi la fel,dar am invatat sa ma mai relaxez si sa nu le mai cer atat,nu moare lumea daca nu ii invatam toate cele ca la carte,cresc sanatos si crescuti mai "pe maidan" asa..asta e situatia,sanatosi sa fie! ca le rezolvam noi in timp!
ce sa mai zic,cand Andres manca la 2 ani singur,se urca singur in scaun,striga cand termina ..acum e un dezastru si nu mananca nimic nimic nimic.
si mie imi vine sa imi iau campii cateodata,dar tot zic ca e o perioada..
cat despre bibe,eu sunt anti reguli,asa ca nu scot nici un bibe.sa-l tina pana s-o-nsura,sa vedem,poate?

CLEO-

Citat:
doloress, hai ca a mai ramas putin. O sa iti fie greu cu doi, o sa ai nopti nedormite, dar o sa ai mult maimult succes!!
Uite, o replica care mi-a placut la aelita:
"uite Miguel, ce frumos mananca fratii tai!" Noteaz-o undeva . O sa prinda bine.
O sa fie bine, amr putin putin
nebuna esti
uneori imi merg bine si mie replicile mele,cand nu mai pot

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Multam de incurajari fetelor!
Sunteti minunate!!!

Doloress te cred ca te simti f rau, imi pare rau ca mami tau nu "coopereaza" bine cu stilul tau, dar ce sa faci..calul de dar...cand iti vine sa mori de nervi, gandeste-te la prioritati - Patrick isi va reveni, o s afie bine, important e ca bebe Kevin sa vina cand trebuie, s anu fie mamica lor nevoita sa stea si mai mult departe de el. Cand o s afii tu cu amnadoi acasa "pe pozitii" asa greu cum va fi, o sa te descurci, ca o sa fii tu in control! Hia, putin mai e!!!



tu ce cauti aici? du-te sa cauti contractii

sa stii ca ma supar daca nu imi dai beep cand pleci spre spital


hahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cica tu ce cauti aici

MSBB da,da suntem bine acum ,cand trec peste realizez ca nu a fost mare lucru,sau asa mi se pare,dar atunci mi se pare ca e asa greu..apoi trece

LORICH-
Citat:
2 in 1!

Aseara am zis ca acum e acum, dop cu sange...ne-am imbract, frezat toti, stateam ca la nunta sa se dea "start!!" la o contractie dureroasa ....asteptand-o am adormti toti.
Dar azi....cred ca vad vreo fifitza!!!!!
MAI,TIE TI-E LENE,CA MIE
eu la toti m-as fi culcat

GABI-
Citat:
Repede-repede, sa nu nasteti acum, sa fac un capitol nou sa o intampinam la loc mai lejer pe mandrutza-fifitza mica Vine acush....capitolul....
-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

NIMIC NIMIC?????? NU IESE ROZOLICA????

haiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

NIMIC NIMIC?????? NU IESE ROZOLICA????

haiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!

Sofia(2ian2007) ,Andres(22mai2008),Miguel(16aug2010)


ce tupeu. Sa sugerez un ulei de ricin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ma duc, maica, incet-incet cu capu`... intrai sa ii urez Alinei_Anto LA MULTI ANI! si pana sa scriu am uitat pe cine vroiam sa urez.
Deci, pana nu mai uit o data,

ALINA_ANTO, LA MULTI ANI SI MULTA FERICIRE SI SANATATE!

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna scumpele

Ieri am fost la mama cu cei mici, acum am reusit sa-i spal culc, etc. Am venit si am citit cu maaare placere mesajele voastre, simt ca insemnati mare lucru pentru mine. va pup tare si va imbratisez pe toate: Lumi, Danicris, Doloress, Cleo, Alysh. Gabitzul, Adriana, Lorich, Belleane, Esme, Lilly, Alina_anto, Aelita, Magne, Nadia, MsBB, SImonix
Sunteti nemaipomenite!
Astept cu nerabdare vesti de la Lori, am emotii alaturi de ea si sper sa nasca usor si sa tina in brate puiuta cat de repede! hai AnA Isabela asteptam si noi sa-ti vedem mocuta scumpa!
Adriana mi-au placut pozele de la ferma...faceti niste vacante asa frumoase...si pozele sunt super!
Esme am salivat la lectia cu pregatirea inghetatei si la insirarea menu-ului, .nu am pe ce sa ma razbun pe aici prin frgigider. Fondu-ul de la Simonix s-a dus din seara aia...tare Lorelei ca nu-i place ciocolata... are nota 10 de la mine
Ali vai, ce mi-ar placea sa ne vedem...dar uite ca eu sunt cu Mirci acasa inca...cand ma incumet sa-l duc la gradi te anunt, bine?? Sambata taiem motul finului si parca as astepta macar sapt asta sa nu mi se imbolnaveasca pana atunci. tinem legatura oricum.. ce cunoscut imi suna tam tam-ul cu trambalarea la maica-ta..si eu cand e B de garda trec prin asta si e mai mare daraua. E mult mai greu pentru ca stau amandoi doar calare pe mine, mai rau decat acasa, dar macar mai vad un om, mai aud o voce... Vladi, sper ca e mai bine!
Cu laptele, Mirci renuntase pe la 1 an jumate, acum, de cand e Ilinca bea in ciuda parca, sa nu fie ea singura care bea...in consecinta papa mai putin, bea mai mult lapte, alerg dupa el cu lingurita prin toata casa cam degeaba...
Am fost cu Mirci la ZET si Mothercare, am luat o gramada de haine, mi-a placut de el, lua cate un umerash si zicea: facem shopping!

Fac si eu urarile pentru maine Alina_anto sa fii sanatoasa, fericita, sa dea Dumnezeu sa vina si fratiorul/surioara pentru Sara anul acesta!
Lori inca o majoreta hai mami!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Adriana, am vazut fetele cochetele, frumoase tare.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Multi ani traiascaaaaaaaaaaaaaa ...
Multi ani traiascaaaaaaaaaaaaaa ...
Laaaaaaaaaa muuuuuuuuuulti aaaaaaaaaaani ...

Multi ani traiascaaaaaaaaaaaaaa ...
Multi ani traiascaaaaaaaaaaaaaa ...
Laaaaaaaaaa muuuuuuuuuulti aaaaaaaaaaani ...

Cine sa traiascaaaaaaaaaaaaaa ...
Cine traiascaaaaaaaaaaaaaa ...
Laaaaaaaaaa muuuuuuuuuulti aaaaaaaaaaani ...

Alina sa traiascaaaaaaaaaaa ...
Alina sa traiascaaaaaaaaaaaaa ...
Laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa muuuuuuuuuuuuuuuuuuuulti aaaaaaaaaaaaaaaaaaaani ...

Te imbratisez mult-mult, draga mea, sa fii sanatoasa si fericita, tot ce-ti doresti sa ti se indeplineasca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani Alina draga noastra, sa fii fericita si implinita, sa vina bebe roz, sa fii sanatoasa, sa te bucuri in fiecare zi de ce e in jurul tau! Te imbratisez cu drag.

Nici o veste de la Lori? Tot stau atenta pe telefon sa aud vreu sms, sau sa dea vreu semn.

Mergi la inceput