Gravidutze si mamici de Cluj - 169

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

La Multi Ani, Stefi, adorabila noastra cretulina, sa fii sanatoasa si mereu sa pastrezi inocenta acestei varste! Va pupam si petrecere frumoasa!

La Multi Ani, Alexandra! sa ai un an magic in care totul sa-ti se implineasca!


Meli nici nu stiu unde m-as duce...,daca tot vorbim ipotetic atunci as alege 3 destinatii: undeva sa ne distram cu copiii, undeva romantic in doi si undeva la un resort-spa pt rasfat personal(!) deocamdata sunt doar in vis. De cand s-a nascut Ana am avut doar cateva zile o iesire in doi la Barcelona(eu plangeam in fiecare seara dupa Ana), si in rest concediile in Antalya. Sincer eu ma desprind tare greu de copii si daca sunt fara ei, ma tot gandesc...

Miha wowww Cuba, ce frumos suna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

La multi ani, Stefi!!!!
Multumim de petrecere si sa fim sanatosi sa mai facem si la anul!


Anca si Stefan (13.01.2008)
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Meli, ai deschis cutia pandorei cu intrebarea ta! ...asa as vrea sa fiu undeva la soare, sa fie cald si bine, pe malul marii neaparat...sa am o casuta mica, cu un pic de teresa si sa vad din pat rasariturile si apusurile deasupra marii...poate o sa ajung sa am parte de asta, nu se stie niciodata...


Anca si Stefan (13.01.2008)
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

LA MULTI ANI ,ALEX!!!!!!!

LA MULTI ANI,PRITESA STEFI!!!!ESTI SUPERBA, SA AI PARTE DE O VIATA MIUNATA!

FELICITARI MAMI SI TATI PT MINUNEA VOASTRA
FOARET REUSITA PETRECEREA

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Buna,

Am o intrebare la voi si sper din toata inima sa ma ajutati.
Sunt si eu din cj insarcinta in 12 sapt, vineri am facut dublu test si a iesit risc sindromul down 1:150, va dati seama ca aproape am inebunit in conditiile in care mai am 2 sarcini pierdute pe la 8-9 sapt.

Banuiesc ca multe din voi ati facut dublu si triplu test la gine1, ce valori v-au iesit cat sa ma iau dupa ele?
nu as vrea sa fac amiocenteza in cazul in care iese si triplu tot asa.

Astept de 8 ani sa am un copilas si acum imi vine sa tampesc cand vad cum imi iest testele astea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

miha iulia are genu varum si boala blount , http://www.romedic.ro/boala-blount
e diferit de voi, insa oricum e greu

ea le prefera ziua cand ne jucam, la somnik nici nu se gandeste, la amiaza doarme cu ele, insa noaptea e un cosmar, cu toate ca nu i le mai punem, cred ca i-a ramas tiparit in minte ortezele si se trezeste in miez de noapte tipand
acum om vedea ce ne spune la control

ce frumos trebuie sa fie in cuba , ne pui ceva pozici ????



Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ramy, eu nu stiu, ca nu am facut acolo testele, la niciuna dintre sarcini. dar lasa gandurile negre..mai este si triplul test..cand si la eco se vor vedea mai multe..

cu intarziere, uram si noi LA MULTI ANI dragalasei Sofia, precum si tizei noastre cretulici Stefi! Sa cresteti mari si voioase!diana..noi am inceput un pic mai greu diversificarea, dar acum mananca destul de binisor legumele.cerealele ii plac mai mult, dar le-am suspendat un pic, ca luase 400 gr in 2 sapt deja :)

fructele inca nu le-am bagat, nici branzica, nici iaurt.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Miha-daca iti pot cere cartea, m-as bucura, chair as citi ceva care merita.Cuba zici, hm, sigur a fost de vis!

Ioana-daca pot sa-mi dai cartea eu ma bucur, am grija maaaare de ea.Si mie imi place mult Barcelona.Cand mergeti in Italia?

La multi ani Alex, La multi ani Stefi, sa fiti iubite si sanatoase mai presus decat toate!!!

noi nu foarte bine, Timea s-a pricopsit cu ceva virusi, de la balet cred ca erau cativa copilasi care tot tuseau...acum asta e, acum vad ca si David incepe cu stranutatul si cursul nasului...frumoase zile ma asteapta...si de maine incep si jobul...asta e....va fi cumva.

Anca-si mie mi-e dor de caldura si mare, eu clar sunt meteodependenta....

sa aveti o saptamana frumoasa!va pup pe toate!

Ramy- nu mai stiu la mine cat a iesit, dar sa stii ca nu este fara risc, vezi de ce valori sunt normale, poate te ingrijorezi fara rost.sarcina usoara!

Meli, mami de Timea si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Meli draga,
Noi vietuim in plopilor vechi:)- aproape d efabrica de bere. Putem sa ne intalnim undeva, la un mijloc de drum, sau cum crezi tu... poate in parc si -ti aduc cartea despre bebei. Ma mai uit ce carti dragute am scoase de prin cutii si va spun - noi inca nu avem biblioteca in noua casa, iar cartile mare parte stau sigilate in cutii depozitate. Pana va fi si o biblioteca...
Cat despre Cuba am fost in noiembrie 2008 - nov-ian este sezonul acolo [cand lipsesc furtunile criminale]. Am zburat la Londra si de acolo 10 ore pana in cuba. Este si mai obositor deoarece apare si schimbarea de fus orar. Oricum, nu este o calatorie de facut in fuga.
Pentru un weekend frumos eu mi-as dori un loc intim - chiar si o chestie precum Sighisoara, care mie mi e draga- in care sa am un hotel cu piscina, si un spa cat de cat- sa fiu masata,oaaaaaaaaaaauu:)) sa beau vin, sa inot, sa dorm bine, sa facem lugu-lugu [asa se cheama la noi a face amor], si iar masaj, inot, sauna, arome, vin, lugu-lugu si ceva plimbarica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Ramy- mie medicul ginecolog [eram la bucuresti pe vremea aia] mi-a recomandat sa NU fac dublu si triplu test - explicandu-mi ca sunt sanse mari sa ma sperie. Mi a spus atunci ca ies destul de frecvent rezultate eronate pozitive care angoaseaza pacientele degeaba. Totusi,eu l am facut pe primul, nu mi amintesc de valori- scria in josul paginii RISC SCAZUT , si atat mai stiu.
ELENA, ii doresc Iuliei din tot sufletul sa scape de ele cat mai curand, sa fie bine. Stiu ce inseamna, am vazut o si pe Mara ce chinuita a fost. Sper sa nu mai ajungem nici noi la ele, vreodata. Multa bafta! Da, am sa pun si poze, promit. Mai intai voi invata facilitatile siteului, ca habar nu am cum sa fac.
Pana atunci, pot sa va dau un link de poze Sardinia - acolo se gaseste si casuta ta ANCA,patul, rasariturile, cald, soare, mare... Acolo am conceput o pe Mara :)
Dar sunt convinsa ca astfel de locuri mai sunt nenumarate pe pamant. Din fericire.
acesta este linkul, sper ca functioneaza. Nu am mai fost de muuuuult
pe aici.
http://www.flickr.com/photos/novel_friends/


Mergi la inceput