Gravidutze si mamici de Cluj - 169

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Miha, ai prins ideea! Ai scris cele 10 mesaje! PE mine nu m-a prins (inca) careta pe care mi-ai dat-o... de 3 ori am incercat si nu. Mai incerc in week-endu asta si gata.
Azi noapte P a vomitat... are febra 37,5.. sa vedem, in ce evolueaza.
Nu am prea dormit de la 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Salutare fetele!

Gabi LA MULTI ANISORI CU DRAG PRINTESEI TALE!!! SA FIE SANATOASA SI STEAUA EI NOROCOASA SA STRALUCEASCA MEREU ACOLO SUS PE CERUL VIETII !!!

Diana, noi am inceput usurel diversificarea in decembrie, la 5 luni si vreo 3 sapt...dar am lalait-o din cauza lui Eric, sa zic asa...cum a fost bolnav si cu pb, am lasat-o mai moale cu diversificare lui Filip...suntem partial diversificati, adica avem piureul de fructe cu branzica dimineata si piure de legume la pranz/dupa masa, depinde cum doarme... ieri i-am dat si un pic de iaurt cu banana, asa spre seara...asa de proba ca se uita in gura mea cum mananc...ar fi mancat si lingurita...sa-l pape mama pe el...doamne ajuta macar el sa fie mancacios... oricum tzitzi e baza...

imi pare rau ca va chinuie DA...trebuie putina grija, intr-adevar...partea buna e ca e posibil sa scapati de ea pe masura ce creste...sau cel putin sa se amelioreze...

ce-a mai trecut timpul...uite Raluca e si ea cu doi pui...voi incepeti in curand diversificarea cu Tudor....Gabi are fetita mare deja!!!!uauuuuuu...

va pup! weekend minunat tuturor!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Sofi, La multi anisori, sa fii sanatoasa ca frumoasa esti!!!

noi bine, si noi mergem bine cu diversificarea,este un papacios,cam la fel ca Andrea cu Eric am ajuns si noi, doar ca noi mai avem si cerealele in plus.Chiar asa, ce trece timpul...

sa aveti un we frumos!

Ioana-daca pot sa intreb, unde gasesti cartile astea? de unde le-ai luat?sau poate se pot imprumuta?n-am mai citit o carte buna...

si mai vroiam ceva sa va intreb...in aprilie am si ziua mea in 29, dar in 26 implinim 5 ani de casnicie...as vrea sa ma duc un we cu sotul undeva....chiar si strainatate, aveti idei ceva?

si de aici o curiozitate-daca ati avea bani cat vreti si timp liber, care ar fi coltisorul de lume unde visati sa ajungeti?

asta ca sa mai schimbam atmosfera

pup fetele!

Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Victo, multumim si noi de prezenta si de cadou! ....se mai schimba picii...nu mai sunt bebelusi...gata cu

Eu il duc inca la cresa pe Stefan. si sunt multumita. de la anul il dau la gradi, tot pe herculane. acolo e si Alexia, eventual Adriana iti poate spune mai multe. Deocamdata eu am auzit numai lucruri bune...e insa si o gradi de stat pe strada alverna...cred ca tie ti-ar fi mai aproape...




Anca si Stefan (13.01.2008)
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Ah, Meli ma faci sa viseeeeeez.
Apropo de bani, timp liber si sa poti merge unde doresti... Eu as repeta o experienta pe care am trait o deja, in Cuba; am fost in 2008, la un all inclusive si ne-am simtit bestial. Eram fara bebe pe atunci :) Cu bebe e un drum cam luuung. Dar cand vreau sa ma relaxez visez si cu ochii deschisi la diminetile de Cuba, sunt cel mai frumos lucru pe care l-am vazut/trait in viata mea. Un soare, o lumina, ciripitul, temperatura, totul e ca-n ilustratele pe care nu dai 2 lei, dar sa le traiesti este o relaxare... regret doar ca am stat atat de putin. [7 zile, si pentru un drum atat de lung e prea putin, e obositor un pic].
Iar despre carti - ca vorbeam cu Ioana, cea despre copii este a mea. Daca te intere, ti o imprumut cu drag. Mai am si altele despre copii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

LA MULTI ANI, SOFIA!

SA AI PARTE DE MULTA DRAGOSTE, SANATATE SI INTELEPCIUNE ALATURI DE SURIOARA TA DRAGA!

FELICITARI PARINTILOR MINUNATI SI IMPLINITI!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

ALEXANDRA - LA MULTI ANI, BUCURII, REALIZARI SI TOT CE ESTE MAI BUN ALATURI DE AI TAI CEI DRAGI!

UN PUPIC PENTRU FETITA SARBATORITEI!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Salutare,

AM intrat sa va salut si sa felicit cu ocazia aniversarii unor varste minunate, 3 fete speciale pentru noi, in ordinea zileleor de nastere:

1 anisor-La multi ani, printesa mica, Sofi!!!

33 de anisori-La multi ani, draga mea Alex,printesa mai maricica, sa fii tot asa cum te stim...

3 anisori-La multi ani printesei mijlocii, Stefi, prietena si colega noastra draga!!!!

Sa fiti sanatoase si bucuroase, fetele mele dragi, va imbratisam din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

LA MULTI ANI! STEFI. sa cresti mare si sanatoasa
felicitari mami si tati pentru printesica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani Stefi!!! Sa ne traiesti sanatoasa si voioasa!!!

Miha, n-am stiut ca ati fost in Cuba. Cit ati facut pina acolo?

Meli, cind am citit ce ai intrebat, primul gind la Barcelona m-a dus! Mie imi trebe un loc cu soare, dar si cu ceva posibilitati de shopping niste rochite ceva...nu strica sa fii eleganta la rasarirul soarelui, la apus si intre.
Pentru anul asta noi deja am luat bilete de avion pt Italia, tare nerabdatoare am fost... sper sa fim sanatosi sa le putem folosi.

DAca intrebi de cartea BArbati care urasc femeile, nu stiu daca e in librarii, s-a vindut cu GAzeta sporturilor in decemnbrie. Ti-o imprmut daca vrei sau daca vrei sa o cumperi il intreb pe Radu daca mai au.



Mergi la inceput