Facebook

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

hahahaha acu m-am prins ce-ai vrut sa zici. Scratch chestia de mai sus.
N-am stiut cum se face da' gugalii.
Cica:

@[id-ul paginii: cuvantul dorit]
si o sa iasa "cuvantul dorit"

id-ul paginii este carnatul ala lung de numere pe care il primesti la inscriere si pe care multi l-au transformat in acel vanity-name. Ca sa il redescopar am clicait pe poza de la profil si sus in browser linkul are trei seturi de carnati de numere. Primul din dreapta este id-ul original.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Noah bun...ca tocmai vroia sa scriu ca din primul mesaj al tau n-a iesit mare lucru, doar mi-a prescurtat linkul.
Hai sa vad a doua explicatie. Multam.
Revin sa spun daca mi-a iesit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Nici asa.
Ca de fapt nu pagina mea de Fb vreau sa o scurtez intr-un cuvant.
Sa luam un exemplu:
O pagina web oarecare, cum e asta:
http://www.cffviseu.com/ro/index.html

Si in loc de asta sa scriu Mocanita si dand clic pe Mocanita, sa-mi apara linkul de mai sus....
Dar oare care-i formula?
Dar toate astea pe FB.
Ca pe forum stiu cum se face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Oh, pagini externe. Credeam ca e disabled asta. Credeam ca doar la paginile de facebook poti sa faci asta.
Deci tu ai vazut un cuvant si cand ai apasat pe el te-a dus la o pagina www nu la o pagina de facebook?
Stiu ca in notes se mai poate formata textul ca pe forum, dar in status sa apesi pe un cuvant si sub el sa fie o pagina externa de facebook n-am stiut ca se poate.

edit: vad ca poti sa faci asta cu pagina lor de facebook dar nu stiu daca se poate si cum s-ar face cu pagina www.

@[163247310368307:Mocanita] numerele sunt chiar acolo sunt browser cand te duci pe pagina lor de FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Mda..am vazut asta si intr-adevar linkul duce catre o pagina de FB, nu catre una web:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=453727348041239&set=a.110789722335005.20008.110770959003548&type=1&theater

Acolo unde scrie Visit our page - World In Pictures ( e de fapt link)

Ma gandeam ca in acelasi fel se poate face legatura si catre o pagina web oarecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oana_B



edit: vad ca poti sa faci asta cu pagina lor de facebook

@[163247310368307:Mocanita] numerele sunt chiar acolo sunt browser cand te duci pe pagina lor de FB.


Asa a mers. Cu link catre o pagina de FB.
Macar am invatat ceva :) Merci mult pentru straduinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Si eu mersi, am mai invatat azi ceva si eu

Mergi la inceput