Bb Gabriele e Inger .

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doina84 spune:

nu ti-am mai scris demult Abramburica, si din pacate nici pe blogul tau pt ca am avut probleme cu calculatorul si de atunci nu am mai reusit sa intru, daca mai rei sa-mi trimiti invitatie m-as bucura. cred ca acum deja ai nascut....ce fruuumos, sa ne dai o veste sa stim ca totul e bine. Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Dragul meu ingeras, revin ca sa iti multumesc pt. ca ai vegheat asupra noastra. Suntem fericiti, traim din nou magia pe care ar fi trebuit sa o traim cu tine. Elisa e o fetita minunata, sanatoasa si ne umple un pic golul ala pe care l-ai lasat tu ... ne vom gandit vesnic la tine!!

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

doina, iti multumesc mult ca te-ai gandit la noi. Asa e, nu am mai vorbit de mult, cum mai esti, cum s-a mai desfasurat viata voastra?

Despre noi, din fericire, putem sa dam vesti bune dupa un an intreg de durere si tristete. Suntem bine, am nascut o fetita sanatoasa.

Blogul nu mai e, deci nu am ce invitatie sa iti trimit.

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

abramburika ma bucur din suflet sa citesc ca ai nascut o fetita sanatoasa ... stiu ca bebe Gabriele v-a trimis acest dar neasteptat ... va doresc sanatate bucurii alaturi de cei dragi iar ingerasului vostru Gabriele zbor lin printre stele.


MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT
Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare
O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ma bucur ca ai nascut si sunteti bine!



"Munca in exces dezumanizeaza si de aceea e imperativ sa vedem munca cel mult ca pe un rau necesar, ce trebuie evitat sau scurtat ori de cate ori avem ocazia, daca vrem sa ne pastram integritatea fizica si sanatatea mintala. !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina84 spune:

draga abramburica si eu ma bucur pentru fetita ta....este o veste minunata si incerc sa-mi inchipui cat de fericita esti, ea o sa mai aline dorul dar ingerasul vostru are un loc al lui in sufletul tau.
eu snt gravida in 16 saptamani si cu emotii astept cu nerabdare luna sfarsitul lunii iunie si sper din suflet si ma rog sa vin si eu cu vesti ca ale tale

va iubim ingerasi scumpi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

doina . Te-am zarit la alt sb despre gravidute si ti-am scris acolo, am vazut vestea minunata. Iti doresc tot binele din lume. O sa fie bine, ai sa vezi. Dar stiu ca orice ti-as spune nu te pot linisti . Astept vesti de la tine oricand vei dori sa treci pe-aici. Te imbratisez cu drag!

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Somn lin ingersul meu drag. Cat mai lin!! A fost un an greu .... dar mereu ne-am gandit la tine. Sper sa ne ocrotesti in continuare, pe noi, pe surioarele tale.

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

somn lin, ingeras scump!

abramburika, am recitit cu durere mesajele de acum un an, si vreau doar sa iti spun ca sper ca timpul sa mai estompeze din suferinta voastra.poate ca micuta Elisa va aduce o raza de soare printre lacrimile tale.stim cu totii ca Gabriele va fi vesnic in sufletul tau, insa trebuie sa te gandesti ca el paseste mereu alaturi de Silvia si Elisa si le ocroteste.

multa liniste iti doresc, mamica greu incercata

Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




HAIDETI SA ADUCEM ZAMBETUL PE FETISOARA UNEI PRINTESE:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168708&nm=Un-Craciun-mai-vesel-pentru-Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Zbor lin, bbGabriele
Vegheaza de sus asupra celor care si azi te plang si au nevoie de o mangaiere

Mergi la inceput