Bb Gabriele e Inger .

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Doamne ajuta , bb Gabriele multa sanatate

Marta 39+ Rares AMR 2 zile..... si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Buna, tuturor!! Printre toate grijile si necazurile din ulima vreme, initiativa voastra m-a facut sa ma simt mai bine si sa cred ca suntem mai puternici. Iata noutatile noastre.

A trecut o saptamana de cand a venit pe lume puiul nostru mic. Parca a trecut un an. A fost o sapt. grea, obositoare, dar incercam sa ne revenim si sa ne facem forta de a merge inainte.

Situatia lui Gabriele e la fel, poate un pic mai bine, mai stabil din punct de vedere respirator. Insa s-a descoperit ca are reflux gastric, drept pt. care i-a fost intrerupta alimentatia cu lapte si a fost hranit cu glucoza si altele. De luni se incearca iar cu lapte ... Toate analizele si controalele facute pana acum au iesit bine, organele vitale sunt ok, functioneaza bine. Chiar si aparatul respirator (acolo unde sunt problemele majore) e ok, ca si forma. E vorba de functionalitate, deglutitie, acolo nu-i bine. Deocamdata atat stim, asteptam raspunsuri si noi. Toate aceste probleme nu sunt din cauza nasterii si travaliului dificil (asa cum am gandit initial), ci asa era bb din burtica, ceva s-a intamplat in ultimele 2 luni de sarcina. Ceva ce nu s-a vazut la ecografii. Mie la penultima eco mi-a zis ca bb cantareste aprox. 2,500 kg. Si de atunci s-a intamplat ceva cu dezvoltarea si cresterea lui bb.

Pt. noi a fost un soc imens totul ... sa primesti asigurari ca totul e bine, bb e bine, creste frumos, eu ma simteam mai in forma ca niciodata ... in conditiile astea sa ai un travaliu si o nastere cum nu doresc nici dusmanilor mei, dureri crunte (fizice), situatia lui bb nu tocmai in parametri normali (in timpul nasterii) si mai apoi fel si fel de probleme de sanatate cu el, te termina, ti se pare ca s-a naruit totul in jurul tau.
Sa vin acasa fara bb in brate, sa primesc felicitari si cadouri din partea tuturor, pt. bb, dar fara bb acasa, e ingrozitor de greu. Mi se parea ca nu-s intreaga, ca-mi lipseste ceva. Silvia sa intrebe mereu de bb cand se face bine, cand il aducem acasa ... a fost si l-a vazut la spital (prin geam, ca nu se da voie inauntru decat parintilor), a zis ca e miiiicc si ca vrea sa il tina si ea in brate cand o sa vina acasa.

Pana nu te izbesti de astfel de realitati, nu intelegi nici pe departe suferinta parintilor. O spun din experienta (din pacate), nu imi imaginam nici pe departe cum e sa ai un copil bolnav. Grav bolnav, nu o simpla raceala. Acum m-as bucura de un plans din ala sanatos de copil (Gabriele al meu cand plange fosaie ca un motanel, nu plange tare, din toti plamanii), m-as bucura sa stau toata ziua cu el in brate, sa mai fiu mama-cangur cum am fost la Silvia, si nu cu portia cum mi-l dau acum in brate, sa ii simt mirosul prin casa si nu numai pe maini (stau tot timpul cu mana pe capsorul lui si imi ramane mirosul in palma), sa ii dau pupici calzi pe frunte (pana acum nu l-am pupat deloc, decat de la distanta)!! E tare greu!!

Putere, forta, si Dumnezeu sa te aiba in paza, puiul meu!! Sa te faci repede bine si sa vii acasa, sa te avem printre noi!! La cat mai multe saptamani, luni, ani!!

Va multumesc inca o data si revin cand o sa am vesti.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">fetita mea chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Doamne ajuta sa fie bine si sa va vedeti repede cu totii acasa!

Copiii astia mici sunt niste luptatori si isi revin spectaculos! O sa fie bine!



31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Multa sanatate bebelusului!

Album 1 + Album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

esti mereu in gindurile mele
D-zeu sa va dea putere si sa treceti cu bine peste incercarea asta
sa vina cit de repede acasa bb si sa fie sanatos
ai incredere si nu te lasa ,stiu ca e greu,de fapt e greu si sa te gindesti sa treci prin asta dar mai ales cind esti in fata faptului este si mai greu
te rog ai grija de tine si fa-ti curaj
te imbratisez si iti trasmit toate gindurile mele bune si incredere ca D-zeu e mare si face minuni
aveti grija de voi toti




Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Gandurile si rugaciunile mele sunt alaturi de tine si de micul pui! sa-i dea Dzeu forta si sa treaca cu bine peste problemele cu care s-a nascut. Fii tare Abrambu, veti fi bine ! trebuie sa incepi fiecare zi cu speranta ca e ziua in care te vei intoarce acasa cu Gabriele in brate, bine sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Multa sanatate la bebe mic si sa vina repede acasa.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Abrambu, abia astept sa reveniti in formatie, sa fie bbGabriele cu voi, este inimaginabil prin ce treceti si cum bine spui, restul sunt doar nuante, adevaratele probleme sunt altele.
Ma rog sa fie bine bb, sa dati de capat problemelor si sa le rezolvati, sa prinda puteri si sa mearga cu tine acasa

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Petro, sunteti mereu in gandurile mele. Va fi bine, imi pare rau ca treci prin asemenea incercare!

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Multa sanatate si sa iti aduci acasa cat mai repede puiul



Mergi la inceput