**Buburuze de 2009 in actiune(2)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'neatzaaa!! Ce fac buburuzele?

Picky ,daa,au fost si de alea,si sigur nu a fost cu sensul de om care munceste la camp,si peiorativ,dar nu mai conteaza . Toata chestia a fost pentru ca am raspuns cu aceeasi moneda,,stii ,ca in "Cainele si catelul" ,vrem egalitate,dar nu pentru catei. Cateva persoane aveau voie sa faca misto de mine,si cand timid,am inceput sa le raspund la fel brusc eram mahalagioaica si taranca mancatoare de seminte . Dintre cele care m-au facut asa,una singura ma vazuse personal de doua ori,cand eram inca plangand dupa mama si in depresie dupa nastere. Dar noi sa fim sanatosi ,si uite ca eu sunt,sper eu ,si la cap .
Vaai,ce mi-a facut copilul meu in cameraaa[alcol]! L-am lasat sa manance singur cat rasfoiesc eu nitel dc-ul,si am cartofi ,morcov si ou fiert in fiecare coltisor al patului,si o parte din podea .. Dar nu-i bai,curat eu imediat,si asa trebuia spalat cearceaful . Scumpelul lu' mama,a papat si cand s-a saturat s-a gandit sa redecoreze!

Revin mai tarziu,azi incerc sa fac s eu cateva trebi prin casa,ca e totul vraiste.


Precizare : "plangand dupa mama" = a plecat la DD cu 2 luni inainte sa raman insarcinata.

Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 4+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Lali nu-i bai ca acum am bagat si eu aspiratorul..fiica mea mi-a innsirat panetone peste tot, pe canapea si pe jos...si frimituri in tot livingul..deh ii dadea lui Picky sa manance si lu sora sa Pai din astea or sa mai fie, vb ta noi sa fim sanatoase..
Mady aici doar magneziu se da, si deja e apa de ploaie si ala..si imi provoaca greata..ca de la 12 sapt sa il tot iau Mady eu iti recomand sa nu-i mai dai nurofen daca nu are febra..curata-i mai bine nasucul cu ser fiziologic, asirai mucisorii si ptr seara da-l pe piept si pe spate cu pulmex baby il ajuta sa respire usor..

Fetelor o intrebare...e normal ca un copil sa creasca 3 cm intr-o luna?! oare e vb de vreo problema?!

Ma bag acum sa fac placinta ca de cateva zile mi s-a pus pata..sotul zice sa stau linistita, da eu vreau placinta


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 28+ ..o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Si eu vreau placinta ,cu branza dulce si stafide , si ced ca ma fac si eu gospodina ca am in casa tot ce imi trebuie... doar chef parca nu prea am ,de intins foi .

Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 4+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
va dati seama ca eu nu pot tine deocamdata pasul cu voi, da???? dar tre sa apreciati ca fac prezenta pe aci
picky lasa mama ca bag poze....sa incep sa ma simt ca acasa si bag. nu am facut casute ca trebuia sa ma duc eu pe la tata la servici sa le mesteresc....cand a fost mai cald eram bolnavi, dupa s-a facut frig si tot asa....nu stiu cum a trecut timpul asta si nu am facut nici jumatate din cat mi-am propus. de fata , ti-am zis ca nu stiu mai nimic, asta e, apare ea. nu am luat decat strictul nec de la market....nici nu intru in magazine ca fac ravagii....tre sa imi iau telef ca asta vechi era din irlanda, blocat pe o retea de acolo, nu s-a decodat ca nu era program in Rom la acea vreme pt tipul asta de tel si aveam un chip, chip pe care nu il mai recunoaste tel....si iaca asa ma fac cu tel nou....piticii ii mai tin putintel, dupa ii itimit
anoooo stii ca te astept cu impresii despre dusul la job si lasat piticul la mama ta
sarumana lavi de urare....dar in casa asta parca nu termin niciodataaaa
moama ce matematicience avem printre noiiii
sperde luni sa incet sa tin pasul cu voi.....catzelor, limbaricioaselor
va pupacesc si weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ema pai nu erai tu spaima spaimelor ? Normal ca o sa tii pasul .Cred ca suferim toate de o boala comuna : tastarnita ...
Si zici ca piticii fac treaba buna?Ca ,mama lor de 55 mp cat are apartamentul nostru,nu se termina treaba niciodata in el!!
Eu acum rontzai niste bomboane luate pentru fi-miu de la kaufland,de la craciun ,si am uitat de ele,am dat acum de ele in dulapul din bucatarie,la arome pentru prajituri .Sund dropsuri de alea,cum erau mentosanele candva,dar cu arome de lamaie,portocale si fructe de padure . Nu mai am chef de facut placinta,dar sigur maine fac,cand e si sotz acasa.
Va pupesc

Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 4+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

mady offf,nasol cu injectiile..,pai atunci e musai sa vi la c-ta in perioada mai rece,mai exct dupa ce se termina sezonul de plaja si avem ditamai parcarile goale-golutevrei sa fi invatacelul meu?..Eheee,mare dreptate ai,vorba aia,rahatul amestecat miroase tare..cel mai bine e fiecare cu p...masii
picky categoric e vina ei,ca stie ca sertarul cu pricina e interzis,si oricat de mult le-as ridica pe toate,pune scaunul si se cocoata ca sa puna a labuta ei terminatoare.ce bine e la voi ca se face materia la obict si nu se invart in jurul ei.Astia ai nostrii sunt tampiti rau de tot cu ministrul educatiei in frunte..cum poti tu pe un copil de clasele primare sa-l innebunesti cu probleme de logica si materii la care nici nu faci fata sa le inveti pana a doua zica sa nu mai zic ca sunt inutile,doar asa de dragul de a doxa kinderii
mady multa sanatate la baiat sa scapae repede de raceala ca e stresanta rau cu tot tacamul ei de febra si muci
picky si de ce sa fie o problema cu cresterea??fi fata serioasa ca e perfect normalhai ca iti trimit eu placinta cu mere+pere si afine ca sa stai cuminte
lali cred ca nu am mai intins foi la placinta de ...nici nu-mi mai amintesc mereu cumpar la inceput de luca cate 2 pachete ca sa am in casa si cand mi se scola de placinte sau baclavale sa le am la indemana
ema pai ar fi fost chiar culmea ca sa cotizezi la propria-ti pusculita euroidala(moama ce cuvant am scos)
lali si mai ales de cand stam pe acasa,nu?cel putin eu,de cand am ramas acasa cu miruna,am invatat si tastaura pe de rostsi uite asa mi-ai adus aminte ca imi bag ceva in ele de clatite si nu le mai fac si dau iama in dulciurile fiica-mii pe care le-a primi de craciundar cum ea e prea micuta pentru ele,o ajut eu sa le termine ca sa nu fiu fata rea..

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Limbarnitelor, tastaturoaselor nu reusesc sa va prind din urma, dar bag eu imediat un carnat sa vedem pe care din voi o tine

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavinia.p

Limbarnitelor, tastaturoaselor nu reusesc sa va prind din urma, dar bag eu imediat un carnat sa vedem pe care din voi o tine

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!



Asta-i amenintare sau provocare ?

Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 4+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Lali bineinteles provocare, sa faceti unul la fel ca al meu stati pe apropate

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

si pana la urma unde sunt carnatii?

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput