Ian-Feb2011 Hai Luciact! Hai Bebelana! Bv Zumzu!
Raspunsuri - Pagina 16
danina spune:
Felicitari Zumzu pt Darius, refacere usoara si mult laptic la tzatzi.
Monika nu stiu daca ai pus reteta pe aici, ca nu pot recupera inca din urma, poate mi-o dai pe PM.
Bebelu vreau si eu niste informatii pt botez la Domnita Balasa ma poti ajuta?
Noi am stabilit botezul pt 26 febr. ca atunci e liber unde vrem sa facem si un cantaret pt petrece si ne-am conformat dupa ei. Eu as fi vrut mai repede, dar daca nu am reusit a ramas sa facem exact de ziua ei fix la 2 luni
.
Danina mami de
Rebecca- Elena (26.12.2010) si
Paula-Diana (20.10.2004)
Danina si
Diana - strengarita familiei
Poze 2006
DIDI -Terorista casei - 6 anisori
shubulina spune:
Ralucis,intre 2 vuvuzele,zi-ne si noua...se pala azi sau nu?
Gata,maine-i maine!
Cu Dumnezeu inainte!
Ana
florintunde spune:
Shubu''lasa mama ca te hotarasti p masa
Eu cum nu eram pregatita deloc a venit si m-a intrebat..am zis BRUNO-MARIO...Zice proasta'-da doamna Maria e nume de fata...


Cand am dat hartiile la husbandaul meu sa mearga la primarie ..ma intreaba;-De unde naiba am scos Eu BRUNO????Asa isi striga vecinul cainele

si asa s-a transformat in Florin- Mario
Am facut curatenie si-s terminata...gata aici stau pe capul vostru pana pe la 6!cand ma apuc de papa.
Zumzu;ai avut parte si tu de niste peripetii...saraca..am auzit de forceps..brr..cred ca nu e ceva placut nici la Mami nici la bebe
Blue night..mda..asistentele astea de la neonato..parca lucreaza impotriva mamicilor...spalate la creier..oare niciuna n-a avut copii? nu a alaptat?stiu ca difera de la un spital la altul...da conceptia asta cu lp...



Tunde
34 saptamani
Sonia-Diana si mami de ursulet Mario
04.03.2004
da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen
"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian
florintunde spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui bebelu86 Tunde ai ceva date despre bb Luciei??? sa o trec in listuta |
Cum am calculat Eu avea vreo 36 sapt..apgar 10/51 cm/3200gr..atat..restul am vaz p listuta
Euromaterna/dr Rusa Ion Marius..nastere naturala..
mai scriu mesaj da mai spre seara sau maine si ne corecteaza Ea ..daca am gresit..acuma cred ca e "ocupata"|
Tunde
34 saptamani
Sonia-Diana si mami de ursulet Mario
04.03.2004
da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian
florintunde spune:
Relusha numai prin internet dac ne contacteaza..
...sau ar putea trimite sms de acolo...?
Da BEBECT?..gata..deja primeste bataita!
Tunde
34 saptamani
Sonia-Diana si mami de ursulet Mario
04.03.2004
da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen
"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian
bebelu86 spune:
cum termin de dat papala schiraitoare, completez listuta
Ana poti spala
Danina ai pm
cu
Natalia Maria (30.12.2010)
missmj spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui bebelu86 cum termin de dat papala schiraitoare, completez listuta ![]() |
ce dragutz
! multumim 
carmen
38+ cu
AndreiAMR 4 zile pana imi vad piticul pentru prima data !


aditzaC spune:
salutare
Felicitari Lucia ..sa iti traiasca printesa





LA MULTI ANI ZIKI SI MAYANE sa fiti sanatoase si sa va bucurati de bb vostri !
anca
imi pare f rau ca ai trecut printr.o experienta nasoala ca sa zic asa ,in curand vei uita , important este ca tu si fetita sunteti bine .
ana..emotii ceva ?
se pare ca am inceput sa am contractii , sau nu stiu ce mama naibii sunt aseara la 2.15 m.am trezit cu o durere puternica inghinal pe dreapta ca o mare injectie ma durea cu tot cu picior , imi amortise si piciorul ...a tinut ceva , ma lasat , apoi iar si tot asa o ora si ceva ...aveam si dureri ca la cm cu tot cu mijloc
s.a repetat pe la 6
ps am vb cu laura , amandoi sunt ok , posibil luni sa le dea drumul din spital 



D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu 
aditza
40+
mihai
aditzaC spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui florintunde Shubu''lasa mama ca te hotarasti p masa ![]() ![]() ![]() Cand am dat hartiile la husbandaul meu sa mearga la primarie ..ma intreaba;-De unde naiba am scos Eu BRUNO????Asa isi striga vecinul cainele ![]() ![]() si asa s-a transformat in Florin- Mario![]() Am facut curatenie si-s terminata...gata aici stau pe capul vostru pana pe la 6!cand ma apuc de papa. Zumzu;ai avut parte si tu de niste peripetii...saraca..am auzit de forceps..brr..cred ca nu e ceva placut nici la Mami nici la bebe Blue night..mda..asistentele astea de la neonato..parca lucreaza impotriva mamicilor...spalate la creier..oare niciuna n-a avut copii? nu a alaptat?stiu ca difera de la un spital la altul...da conceptia asta cu lp... ![]() ![]() ![]() ![]() Tunde 34 saptamani Sonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004 da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian |


tare faza!! si pe catelul mamei il cheama brunoD-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu

aditza
40+
mihai
shubulina spune:
Adita,azi noapte am visat ca nasteai.Si eu am avut dureri mari de tot,da intre 2 reprize am reusit sa am un vis cu tine.E a doua oara cand visez ca nasti![]()
Gata,maine-i maine!
Cu Dumnezeu inainte!
Ana
