De ce am ales cerealele Milupa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:


CEREALELE MILUPA SUNT IAM,IAM!!!!!!!


NOI AVEM 7 LUNI ACUM, DAR AM PAPAT DEJA CEREALELE MILUPA,CELE PENTRU VARSTA DE 6 LUNI.
AM INCEPUT CU CEREALELE PT DIMINEATA CU GUST DE PORTOCALE, CARE AU FOST IAM,IAM,ASA CUM SPUNE PUIUL MEU DRAG CAND II PLACE CEVA.
ACUM LE DEGUSTAM PE CELE CU BISCUITE,CARE SUNT TOT IAM,IAM SI IAR IAM,IAM.
PENTRU CA SUNT IAM-IAM,O SA PAPAM MEREU CEREALELE MILUPA.
VA PUPA BIANCA


fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010
http://family.webshots.com/album/578091226pChrLJ?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Noi folosim doar cereale.Puiul meu e inca alaptat.
Am inceput cu cerealele de noapte cu pere.Pentru ca nu mai accepta cereale cu lapte praf,dupa ce am incercat toata gama de 6 luni,am inceput sa folosim cerealele milupa bio.
Pana la un an le manca dimineata in fructe blenduite sau cu lapte muls seara.
De la un an papa seara cate o canuta cu lapte de vaca si cereale milupa bio.
Am incercat si noi ceaiul de musetel pentru ca avea probleme cu constipatia.Ne-a ajutat putin,atat timp cat a vrut sa il bea.
Eu le recomand pe cele bio.Nou ni se par excelente.

sus,sus,sus,2 linii asteptam,prietene felicitam.
hai Many,hai Raluci
sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

Buna,


Victor implineste 7 luni in 15 ianuriarie, pana la 6 luni si 1 saptamana l-am alaptat exclusiv, apoi am inceput cu supa de legume si sucul de fructe. A refuzat categoric...lua cate 2 lingurite apoi nu mai deschidea gurita si pace. Acum 1 saptamana , seara i-am preparat 2 linguri de cereale cu orez si porumb de la Milupa ( sunt pentru 4 luni, dar le aveam cumparate si am zis sa incercam )...le-a topit pe toate. A 2-a zi am marit portia si bineinteles ca le-a mancat urmatoarea zi a mancat si piureul de fructe si pe cel de legume, dar cerealele sunt preferatele sale. Aseara le-a mancat pe nerasuflate ...cu nasul, cu manutele...un deliciu.
Acum i-am pregatit o portie pe care o va papa inainte de culcare. Maine ma duc sa cumpar ca nu mai avem...vom incerca si alte sortimente - de data asta specifice varstei.


Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmyjack spune:

Noi papam Milupa Cereale cu formula de lapte, cu mar si morcov exact de 2 zile am luat sa vedem cum le agreaza, si in fiecare dimineata e bataie pe lingurita, pentru ca masa principala este laptele matern diversificarea am inceput-o cu cerealele milupa la recomandarea prietenilor si sunt multumita pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yanayana spune:

In primul rand am ales calitatea. Nu am avut lapte, asa ca am vrut sa aleg ceva care sa se apropie de laptele de mama. Acestea plus un pic de cunostinta in domeniu alimentar ( facultate) m au determinat sa aleg milupa. Si nu am gresit. Este bine dezvoltat, ii place mult lapticul, si cerealele de la milupa la fel. Il recomand cu drag.NOTA 10+ !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Etelka spune:

buna

am ales cerealele milupa fiindca sunt rand foarte delicioase si hranitore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bijou3105 spune:

Matei are 4 luni si de curand am inceput sa folosim Cereale cu formula de lapte, cu banane, au un gust delicat #351;i o textur#259; fin#259;, fiind recomandate pentru începerea diversific#259;rii alimenta#355;iei.
Sunt special adaptate nevoilor nutri#355;ionale ale bebelu#351;ului în aceast#259; etap#259;,îmbog#259;#355;ite cu 12 vitamine, calciu, fier #351;i acizi gra#351;i esen#355;iali
con#355;in cereale (f#259;in#259; de orez, porumb) #351;i fulgi de banane.
F#259;r#259; gluten si f#259;r#259; adaos de zah#259;r.Mamica si Matei sunt foarte multumiti de aceste cereale si vom incerca si alte sortimente...doar suntem la inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alge spune:

Am ales cerealele Milupa acum 5 ani, cand fetita mea avea 6 luni. Consider ca am facut o alegere buna si, de aceea, acum cand baietelul meu a ajuns la varsta pentru cereale, am ales tot cerealele Milupa. Sunt foarte bune, atat cele cu lapte, cat si cele fara lapte. Sunt hranitoare, gustoase, variate si copii mei le-au acceptat fara mofturi din prima zi.Le-am recomandat tuturor pentru ca este foarte important sa gasim produse cat mai bune si sanatoase pentru copii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivera spune:

Ideea e ca nu am ales eu, ci ficior-miu. Este un copil foarte mofturos la mancare, dar s-a indragostit din prima de lapticul de la Milupa, apoi de cereale, si uite asa Milupa a devenit unul dintre noi membrii ai familiei mele. Sa va mai spun ca ii placea reclama la nebunie!? Cred ca stiti deja de la bebeii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Daaa, cerealele Milupa mi-au fost de mare ajutor mie, ca mamica, cand am incetat alaptarea si am trecut bebelusul pe lapte praf... De ce? Fiindca al meu copil nu voia cu niciun chip sa manance laptele praf pana a simtit gustul cerealelor Milupa in lapte.... A fost o placere pentru amandoi. Avem acum 2 anisori si tot cereale Milupa mancam. Cand ii dau lapte fara cerealele Milupa imi spune: "Nu pace!". Intr-adevar, sunt cele mai bune!

Mona, mami de Antonia (22.06.2004) si Stefan (18.11.2008)

Mergi la inceput