Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Mycya, Katalina, Ooana , multumesc frumos.
Eu sunt putin in avantaj, in mare cunosc povestea fiecarui delfinas.V-am citit toata odiseea dar nu am scris niciodata. Nu de alta dar de-a lungul timpului am mai parasit vreo 3 odisee inainte de vreme....asa ca am pfreferat sa stau pe margine.

Pe scurt, sarcina obtinuta prin FIV, Anastasia, 10 august 2010, 38s 5z,cezariana, 2800 kg, 51 cm, nediversificata , mananca exclusiv san.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Oana, zeama i-am dat 3 zile. Inca supa tot din alea 3 o fac... ar urma telina, ceapa, ardei... cred...

L-am culcat pe la 2 juma, s-a trezit dupa juma de ora plangand.. am incercat sa il linistesc sa mai doarma, dar mai tare plangea. L-am luat in brate, a adormit instant. .. inca 15 min... apoi iar plans, iar luat in brate... iar adormit instant, pus inapoi in patut... sa vedem cat il tine acum...

Cand is micuti de tot zicem ca au colici, apoi ca ies dintii. No, al meu are deja 3 dinti... ce sa ii mai fie baiul?

Coteasca, zici ca e papusa Tudor al tau, asa e de fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Catalina, bine ai venit!! Sa ne-o arati si noua pe Anastasia
Oana, eu inca nu i-am introdus nimic nou...chiar ce urmeaza? Cartof pot?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Mycya, Katalina, Ooana , multumesc frumos.
Eu sunt putin in avantaj, in mare cunosc povestea fiecarui delfinas.V-am citit toata odiseea dar nu am scris niciodata. Nu de alta dar de-a lungul timpului am mai parasit vreo 3 odisee inainte de vreme....asa ca am pfreferat sa stau pe margine.

Pe scurt, sarcina obtinuta prin FIV, Anastasia, 10 august 2010, 38s 5z,cezariana, 2800 kg, 51 cm, nediversificata , mananca exclusiv san.


Catalina






Bine ai venit, Catalina!!!!, ia mai spune, cum mananca, de n-spe ori pe zi? cu somnicul cum stati? Asteptam sa o vedem pe printesica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Fetele, io is toanta care scrie de pe userul comun... ne scuzati...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

:)))))))
Daaaaaaa, de n-spe ori pe zi, asa cate 5 min max, de dormit nuuumai in brate. Noaptea face un compromis. Accepta sa fie asezata in pat dupa ce adoarme. In patul meu. Asa ca dormim amandoua. Si totul este in regula cata vreme nu ma misc. Daca ma taie foamea, setea, pipi se trezeste. Asa ca sunt f organizata si ultimul pipi este la orele 20,30 .

De crescut in greutate nu a luat f mult in comparatie cu puii vostri Are 6520kg.

Daca imi trimiteti detaliile pe pm o sa postez si eu cateva poze sa ne cunoasteti mai bine .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Bun venit Catalina!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Bun venit delfinas Anastasia!

Catalina ai primit PM cu detaliile? Daca nu trimit eu.

Repet intrebarea ce tarc/patut recomandati!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Catalina, ti-am trimis PM.

Cu greutatea zic eu ca e bine, la 5 luni... si mai ales ca a fost sub 3 kile la nastere. Iti trec si datele pe prima pagina. Esti oficial de-a noastra...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

boon..am spalat delfinasu ca era kkacit pana in gat..am pus la spalat si o masina cu hainele lui..profit ca e cuminte si citesc cap trecut

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput