Gradinita ENGLISH ADVENTURE sector 3- 500ron/luna

Gradinita ENGLISH ADVENTURE sector 3- 500ron/luna | Autor: mami_david

Link direct la acest mesaj

Am deschis acest subiect in speranta unui schimb de pareri legate de gradinita English Adventure, sectorul 3, cea din zona Decebal.
A mai vizitat cineva sediul lor? Mi-au parut seriosi si entuziasti la o prima prezentare, taxa lunara mica (au mai multe pachete educationale promotionale, eu m-am incadrat la cel de 500ron/pe luna)
si mi-l primesc pe David care abia a implinit 2 ani. Am cautat din septembrie sa fiu sigura ca gasesc o gradi in lb. engleza pentru el, insa ori nu acceptau deloc sub 3 ani ori aveau o taxa exagerat de mare.
E cineva pe forum care s-a inscris deja la aceasta gradi?
Ce impresie v-a facut?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rebemic spune:

Buna mama lui David! Eu am fetita inscrisa si merge acolo de 2 saptamani. Pana acum mi s-au parut ok si isi dau interesul sa se ocupa de copii. Rebeca se cam plictisea la inceput, dupa cateva zile de gradinita nu vroia sa mai intre. Le-am spus ca, cred ca se plictiseste pt ca nu are activitate si de atunci vad ca merge cu placere, cum intra pe usa se duce direct in camera ei de joaca :D. Nu prea au copii, sunt la inceput dar se straduiesc sa faca o atmosfera placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebemic spune:

Rebeca are 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_seby spune:

Buna mami_david! Cu 500 de ron pe luna ce ai inclus? E la programul prelungit pana la ora 18? ce mai este inclus? vreau sa imi dau si eu baiatul la gradinita anul acesta si nu stiu ce sa fac sa il dau la cea de stat sau la particuara?Am auzit ca la cea de stat ti se cer de toate si ajungi la bani ca cea particulara...Astept raspuns!Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_david spune:

andreea_seby, din ce am inteles eu programul e pana la 18, am vorbit cu o doamna de acolo de faptul ca eu la 6 seara abia ies de la munca si as ajunge cu intarziere si mi-a spus ca asteapta pana la plecarea ultimului copil, chiar si pana la 7. Eu il cresc singura pe David si oricat de mult as vrea nu-mi permit o taxa mai mare de 5 milioane- 6 maxim. Osa-i dau eu pachetel pentru mic dejun si doar ciorba la pranz as plati-o, sa aiba o masa calda in fiecare zi. Am vizitat din toamna mai multe gradinite si de stat si particulare, pana la sfarsitul lunii trebuie sa-l inscriu neaparat, am mai gasit o bona care are grija de o fetita de 2 ani, dar imi cere 8 milioane pe luna ca sa-l ia si pe David acasa la ea si mai sta si in Bucurestii Noi. Nici nu stiu ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_david spune:

rebemic, si eu sunt ingrijorata ca sunt la inceput si mi-e cam teama sa-l las; parca as sta si eu cateva zile sa vad ce se intampla, daca plange mai ales. Uneori nici nu respira cum trebuie si se ineaca cand plange si acasa cu mine, iar acolo nimeni nu-l cunoaste mai bine decat mine. Osa vad poate-mi iau fara plata 2 zile si sa ma lase si pe mine sa stau. La tine cum a fost cu fetita ta? N-a plans?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebemic spune:

iti inteleg ingrijorarea, eu sunt ingrijorata si acum... Nu a plans la inceput, ii placeau toate jucariile din jur si fetele tinere... Pe mine nu m-au lasat sa stau cu ea, au zis ca e mai bine sa nu ma vada, etc (prostii, copilul se obisnuieste mai repede intr-un loc strain daca este cu mama lui...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca007 spune:

Buna ziua,

Daca va convine ca, copilul dvs. sa manance mezeluri, torturi de la cofetarie, sa bea sucuri frumos colorate, sa stea laolalta indiferent de varsta (cei de 1 an sau mai mici cu cei de peste 3 ani) sa ii duceti bolnavi la gradinita pt. ai inbolnavi si pe ceilalti si sa fie tristi ca i-ati lasat cu o educatoare care nu iubeste copii ci sunt doar subiectul afaceri.
Atunci aceasta gradinita este potrivita pt. dvs. DAR NU SI PT. COPILUL DVS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicol2012 spune:

@Raluca007: sa inteleg ca ai inscris copilul recent acolo si cele descrise sunt pe lista de nemultumiri? tot suntem si noi in cautari si aceasta gradinita era pe lista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astridhappy spune:

Buna fetelor si sper ca raspunsul meu sa va fie de folos (de altfel am mai facut aceasta recomandare pe site, pentru ca noi ne-am indragostit de Puiutul Pufos, care este in sectorul 3, unde locuim si noi).
Si sa stiti ca noi am avut experienta si cu gradinita de stat inainte de a ajunge la Puiut, unde ne costa aproape la fel ca aici: pentru ca la gradi de stat- in afara de faptul ca erau 35 de copii in clasa, bunele maniere si engleza erau optionale si mai costau si ele 120 de ron, hartia igienica, sapunul si alte consumabile costau si ele 15 ron pe luna, fondul clasei 150 de ron/an si cadourile periodice pentru doamne....in fine. Plus ca, evident nu aveau loc toti 35 sa doarma si trebuia sa il iau acasa la 13!
La Puiutul Pufos engleza este inclusa in pret si bunele maniere
si somnul, evident!
Si, cum am mai spus, nepretuit este faptul ca oamenii de aici chair iubesc copiii, iar copiii simt asta....
Amanunte, la ei pe site, si sa stii ca totul corespunde. Este o gradinita mica si foarte primitoare. Si din cand in cand au cate o promotie si o perioada de proba - gratuit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca007 spune:

Imi cer scuze pentru mesajul intarziat, sper ca ati gasit o gradinita mai buna, eu l-am inscris la cresa acolo, apoi cei de la ministerul sanatati mi-au spus ca nu are voie aceea unitate sa primeasca copii asa mici deoarece este gradinita, dupa aceea au inchis aceea unitate temporar deoarece nu indeplinea standardele obligatorii de functionare.

Mergi la inceput