Fluturasi de martie-aprilie2011(112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

deea- ce misto, mi-ai dat idei- am apucat si eu burta, si am zgaltait-o nitel, cum ai zis tu, dintr-o parte in alta. au raspuns amandoi- si la stanga si la dreapta.

28 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Scrish , nu pot zice ca imi pare rau ca eu nu primesc nici macar de la ele care imi sunt ff apropiate , haine purtate...ca nu asta e telul meu sa zic asa..la stefy aveam bani mult mai putini....stateam intr-un ap si un alt ap il inchiriasem sa strangem bani pt al renova pe ala in care locuiam .puneam banuti peste banut si nu indrazneam cel putin in primul an sa cheltui aiurea...si nu am acceptat sa primesc nici o hainutza purtata, desi cine vroia sa mi le dea era o buna amica din copilarie de a sotului si hainele erau toate de firma si din america trimise de sora ei pt fetitza

pe mie m-a impresionat generozitatea celor care i-au dat hainute lui yasmi....dar in partea aceea de tara se stie ca's mai deschisi la suflet ca aici la noi

ce bine de tine ca vine amica asta a ta..si la ei sunt reduceri la lucruri bune nu ca la noi
acum ai grija ce comanzi tu sa nu ei prea multe mici si sa vina caldura repede....imparte le pe sezoane daca poti ca sigur de bebe mic o sa mai primesti si din tara
si cu ce vor amicii sa iti dea, bineinteles ca nu-i poti intreba...mai bine lasa si tu lucrurile care nu s urgenta pana dupa ce nasti
gen sterilizator, si altele ca nu imi vin in cap..caci carutul stiu ca le-ai comandat deja
ia hainutele ..nu multe..ce mai ai nevoie de baita..spala le si apoi mai vezi...

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....30 cronologic....wow am ajuns la luna a7a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

he he viss..pai la puturoasa chiar nu mai stiu ce sa-i mai fac..inainte nu puteam sa stau cum 2 perne in pozitia pe spate ca mandrta protesta...trebuia sa ma intorc
incercam sa ma intorc pe partea stanga ca cica asa e bine sa stam..pai nu-i placea...si hop pe dreapta ma puneam
ei azi cred ca juma de ora statusem pe spate si cu genunchii ridicati si ea nimic....si am luat-o la cernut

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....30 cronologic....wow am ajuns la luna a7a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

deea, te-am inteles perfect...yasmi e o norocoasa, la mine nu s-a oferit nimeni sa imi dea haine purtate, doar o cadita :))) iar cadita chiar vreau sa o cumpar eu...bine sincera sa fiu fiind primul bebe si avand entuziasmul asta nici nu cred ca as accepta hainute de la altcineva, nu din snobism ci din dorinta de ai alege eu puiului meu ce imi place, sper sa nu fiu inteleasa gresit. dar mi-ar fi facut placere sa vad macar gestul de a se oferi al unor prietene carora atunci cand au nascut le-am dus plase intregi cu lucruri de la mothercare unde lasam milioane...deh, inainte de criza :))

s 27, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Fetele vad ca vorbiti de hainute.
eu o sa primesc hainute de la surorile mele care ambele au fetite, dar au lucruri mai neutre plus incaltaminte sport de firma si alte chestii care sigur imi vor fi de folos. In rest Scrish si eu ca si tine am dus genti la prietene..nu exista sa nu ma duc in vizita fara hainute si jucarii. Acum na cine stie daca la mine vor veni cu hainute..nici nu ma gandesc la asta. Dar la fel ca tine, fiind primul bebe si foarte asteptat abia astept sa-i cumpar eu de toate sa i le asortez si sa-l vad .

Viss eu cand vreau sa miste, ma apuc sa scarpin burtica sau sa ciocan cu degetul si imediat imi raspunde. Eu zic sa nu mai zgaltii burtica ca nu prea e bine. Aa si baga un mixer,ceva in priza care face zgomot, imediat se trezeste.







------------------------------------------------------------------------------------------
31+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 8 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

scrish, acum am inteles de ce in mesajul anterior mi-a daruit o floare
itiintorc gestul si lasa noi sa fim sanatoase
uite eu lui soramea i-am zis ca decat sa imi cumpere ceva care sa nu imi placa mai bine sa imi da mie banii ca imi iau eu ce vreau..dar cu ea mi-am permis sa ii zic asa

a, stai ca primeam si eu ceva, dar mofturoasa de mine nu am vrut
hai ca rad aici ca o tuta-n targ...
socrul meu de craciun, ca de ce nu vrem patutul care a fost al lui stefy, ca il are el in podul de la garaj....
eu nu mersi, ce sa fac cu el ca l-ati stricat dvs.
socrul ei nu-i stricat are doar niste scanduri batute ca sa-l mai prelungesc ca stiti ca nu mai avea A loc in el
A. fiind nepotul meu si noi ii dadusem lui patutul..el a dormit in el pana pe la 2 ani si ceva si sa nu doarma puiul inghesuit socrul l-a prelungit
el tot insista ca ii scoate scandurile acele..il chituieste si eu nu si nu....
da sa zica si el
cat e tata un patut
400lei ala clasic....ok..uite va dau 100e si va luati voi un patut frumos
ca daca nu avea de unde mai ziceam
cred ca are peste 1800e pe luna si se tot milogeste la cumnatul .la fisu celalalt si ii mai da si ala....ii baga si benzina la masina le plateste ab la tel

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....30 cronologic....wow am ajuns la luna a7a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Mai fete dragi,

nu va mai necajiti cu cadourile.
In viata eu am invatat ca e bine sa dai ca vrei sa dai, dar sa nu te astepti la nimic in schimb, poate e si pacat sa o faci si oricum DD ne da el inapoi cum si cand crede El.
Pana la urma important e sa fie bebeii bine sanatosi, ca nu vor fi ei nici dezbracati, nici nu vor dormi in ploaie
Asa ca sa ne bucuram de sarcina si sa le alegem ce ne place noua mai mult. Daca e cineva bun sa ne dea un cadou, e minunat, daca nu, sa fim noi sanatosi sa le asiguram de toate!

Va pup

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s27 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Fetele, asta cu primitul hainutelor e un subiect destul de delicat, sa stiti. Poate multe dintre prietene pastraza hainute pentru ca vor sa mai faca un copil..nu putem sa stim noi. Uitati la mine, eu le-am cam pastrat, mai ales ce mi-a placut mult si au fost de calitate. AM dat si multe, cind am vazut ca nu-i imbrac neaparat cu ele. Am dat chiar si acum 2 sacose cu haine si jucarii vecinei pentru baietelul ei care face un an, deci am dat ce aveam surplus, chiar si cu eticheta..pentru ca daca nu le-am dat lui matei m-am gandit ca sigur nu i le voi da nici celuilalt. Sau am dat unei femei amarite care-si creste singura cei doi copii si sunt vai de ei amarati...Deci cam asa decurg lucrurile, unele fete dau imediat ce le raman mici copiilor si daca stiu ca nu mai vor altii, ca sa nu ocupe spatiu in dulap, iar altele daca stiu ca mai vor le cam pastreaza. Acuma in cazul tau, deea, chiar ca e rea vointa daca dispune de ele si vrea sa le dea, dar o da la-ntors..

Ceea ce vreau de fapt sa va spun e sa nu va asteptati, e mai bine asa. Mie toata lumea imi spunea la primul ca o sa primesc la hainute....Si va spun sincer ca nu mi-a dat nimeni, la botez am primit doar 2 costumase. Totusi nasica mea care avea rude in Germania a primit de la ele pt mine un sac mare de haine purtate (tipa avea deja 2 si nu mai voia alti copii) ASta insa a fost intamplarea...putea sa nu se nimereasca, sa nasc eu in perioada dintre cei doi copii ai ei si sa nu dea din ele...
Si dupa ce am nascut primul copil mi-am dat si eu seama ca stiind ca mai vreau unul sau doi le-am cam pastrat...

Simona, mami de baieti David, Matei si 32 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

am ajuns si noi acasa acum juma de ora.....dar nu am putut intra pana nu am dat gata 8 clatite cu finetti, miere, cascaval... si ca de obice dupa ce mananc mult si cu poftaaaa imi este rau :((

deci, bb e super bine, are 1900 gr, mada aveai dreptate dr mi-a explicat ca se ia in calcul nr de saptamani implinite. deci la mine 32 sapt , chiar daca eu am 32+4 si sunt intrata in 33. i-am vazut testicolele ca sunt coborate in scrot... si in rest totul e in regula. am vb cu el si de provocarea nasterii pe la 38-39 sapt si ca as vrea sa nasc in 14 febr... si a spus ca daca sunt conditi nu sunt probleme. deci daca e asa mai am AMR 5 sapt



mami de fetita cu codite Iasmina Alissa si baietel nazdravan33 Lucas Eduard

AMR 7 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am revenit, hranit sot,pus la spalat haine, facut ordine in ciorapi ( ca nu-mi mai vin dresurile... din cauza burticii), acum mai tb sa aranjez prin bucatarie un pic....dar bagam odihna ca lui bb nu-i place sa spele mami vasele ( ce ma iubeste..)
eu dupa ce ingerasul s-a dus la Doamne-doamne am dat tot ce aveam de la M. patut, carut, hainute, ca am zis ca nu mai fac copil si ca fac si pomana si chiar nu-mi pare rau, ca le-am dat unei fine a soacra-mi, la tara, fina e amarata si erau si ei tineri si la inceput de drum si acum are alt bb mic din septembrie si stiu ca le foloseste din plin...
da deea sa sti ca eu ii fac sotului lista cu lucruri si cu marimi (56 e o marime buna pt bb sau sa iau 62, avand in vedere ca suntem inalti 176 si 181 iar M. s-a nascut cu 53) si am zis ca ma duc cu M. inainte si ii arat ce tb sa ia cu tati si daca se incaptaneaza ea sa ia ceva nu zice tata-su nici pas... oricum tb sa vina si mama mea atunci o fuga la noi si ea stie ce tb..si dupa ma rupa eu o ora jumate doua cat doarme bb sa aleg eu ce vreau eu..
peg-perego imi place si mie mai ales ca landoul poti sa-l folosesti ca si patut... are si trepte sa-i ridici saltelutza..si pernutza de la scaunul de masina..am vazut unul mov cu lila , dar daca e baiat?cred ca-l iau bleumarin ca eu oricum sunt moarta dupa albastru...si e si mai antijeg, vedem...

mami de de 7 ani si ingeras si 27+cu
69/11

Mergi la inceput