FIV Dr. ALBU DRAGOS 19

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Camemar tu cand ai facut fiv2.
Observ ca avem scheme diferite ptr ca eu am inceput inhibarea pe 2, iar pe 6 incep stimularea. Tu ai inhibare pe o perioada mai mare si ai facut si menopur putin eu fiv2 am bagat si 4 menopur. Banuiesc ca esti tinerica

_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna fetelor si la multi ani,
Mirela pup bebei tai frumosi, Corry eu sunt la momentul 0 deaorece avem probleme cu banii asa ca nu stiu cand voi incepe procedurile, cert este ca am programare la Albu peste o luna.Deci om vedea, acum nu stiu ce se intampla dar mi-a intarziat menstruatia si mie imi vine ceas.Test nu am facut, am zis sa mai astept, nu vreau sa ma agit degeaba.In rest va pup pe toate si sper sa fie totul bine si anul acesta sa ramanem cat mai multe gravidute.


D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camemar spune:

Rica nu sunt prea tinerica nici eu, am 33 de ani.
FIV-ul 2 l-am facut in iulie si la sfarsitul lui septembrie s-a oprit din evolutie.
Eu si data trecuta am avut stimulare lunga( 10 zile inhibare)apoi stimulare + inhibare.Sa speram ca voi fi mai norocoasa acum , oricum am mutatia 677 heterozigota din MTHFR si 844 din pai homozigota si probabil asta a fost cauza opririi din evolutie .
De data asta fac clexane de 0.4 si sa speram ca va fi bine
Tu faci protocol scurt cred si de aia schema e diferita , cred.
Important e ca rezultatul sa fie acelasi la toate, respectiv reusita
Pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Camemar si eu am mutatiile 677 si 1298 amandoua heterozigote.
La fiv 2 eu am avut Clexane de 0.2 din ziua stimularii, eu am mai auzit ca 0.2 e apa de plioaie, dar dr a zis sa nu iau mai mare ca este in functie de greutatea corporala. Nu stiu cum ma vede pe mine dr asa subtirica ca eu am 65-67kg (nu mai stiu ca nu m-am mai cantarit).
Eu la primul fiv aveam 39 de ani si am facut numai 3 menopur fara puregon si am avut 15 ovocite din care s-au fertilizat 11, bine ca au fost 3ET fara rezultat, asa ca la 33 de ani esti tinerica.



_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camemar spune:

Rica,mie mi-a dat clexan de 0.4 mai mult pt pai-ul homozigot, desi cel putin teoretic sarcina mea cred ca la 10 sapt s-a oprit din cauza MTHFR pt ca ,,cica'' pai-ul afecteaza sarcina in trimestrele mai mari, dar numai D'zeu stie in realitate ce afecteaza mai rau...Pe de alta parte eu sunt destul de mititica (am 1,60 si 50 Kg) asa ca nu in functie de asta mi-a dat clexanul de 0.4 cat mai mult pt pai (dupa cum ziceam).
Cred ca ovarele mele sunt oarecum micropolichistice pt ca la eco apareau fff multi foliculi si de aia mi-a dat doze mici, dar la punctie doar 6 a recoltat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Am inteles, draga de tine.
De aceea ti-a dat si tratament putin ca sa nu te hiperstimuleze.
A recoltat 6, si cati ai transferat? Nu mai ai la congelat?
M am uitat si eu pe analizele mele, dar nu vad nici un PAI.

_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa1986

Buna fetelor si la multi ani,
Mirela pup bebei tai frumosi, Corry eu sunt la momentul 0 deaorece avem probleme cu banii asa ca nu stiu cand voi incepe procedurile, cert este ca am programare la Albu peste o luna.Deci om vedea, acum nu stiu ce se intampla dar mi-a intarziat menstruatia si mie imi vine ceas.Test nu am facut, am zis sa mai astept, nu vreau sa ma agit degeaba.In rest va pup pe toate si sper sa fie totul bine si anul acesta sa ramanem cat mai multe gravidute.


D-zeu ne iubeste!!!


Si daca este cu ochisori. Poate te trage Babyblue dupa ea. Doamne ajuta!



_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camemar spune:

Rica din 6 s-au fertilizat 5 , unul s-a oprit pe drum si din cei 4 mi-au zis ca 3 sunt de cal 1 si unul e mai slab si ca nu are rost sa-l bagam. Eu sincer cred ca ii era frica sa-mi puna 4 si nici nu putea sa mi zica sa mai comgelam 1 asa ca .... mi-a sugerat sa-i punem doar pe cei 3 de calitate si asa am facut.Transferul a fost la 72 de ore.

Oricum sper ca acum sa am productie mai bunicica si poate sa imi puna 4 embrioni, desi nu cred ca o sa vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camemar spune:

Am uitat de pai...Pai de pai am citit pe net si m-am decis eu sa fac si analiza asta , asa ca i-am scris mesaj Dr-ului White si l-am intrebat ce crede, sa fac si mutatiile genei pai , iar el mi-a raspuns ca sa o fac...Si asa am descoperit ca o am si pe asta
Acum cine stie cate or mai fi si nu stiu de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Fetelor, spuneti-mi si mie cum e sa faci atatea injectii, mai rezisti la sfarsit?! Sunt dureroase astea in burta? ati avut vreuna reactii adverse?

Mergi la inceput