Menstruatie doar doua zile?!

Menstruatie doar doua zile?! | Autor: liliana83

Link direct la acest mesaj

Spuneti-mi, va rog , daca antibioticele pot influenta numarul de zile de mensruatie. De cand ma stiu am avut un ciclu regulat de 28-30 zile , nu prea mi s-a intamplat sa imi intarzie sau sa-mi vina mai devreme, iar menstruatia dura cel putin 3 zile intregi.De data asta insa , desi a venit la timp, azi am avut surpriza sa vad ca n-a mai curs deloc, fiind a trei zi. Am luat timp de o saptamana concomitent doua antibiotice pentru o otita , oare asta sa fie motivul ? La altceva nici nu vreua sa ma gandesc tinand cont de cantitatea enorma de medicamente pe care am bagat-o in mine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

liliana, poate fi si influenta medicamentelor. Eu am patit-o cand datorita unor probleme cu coloana, am facut niste inflitratii cu diprofos....ei..nu mai venea...am asteptat dupa el de mi s-au lungit ochii..si cand a venit a fost dureros si scurt.
Trebuie sa verifici sa nu fie vreo sarcina...sunt cazuri in care, desi insarcinata, uneo femei ii poate veni un ciclu scurt...dar cred ca ai putea face un test.
Tin pumnii sa nu fie asa, avand in vedere ca ai luat atatea tratamente, cred ca medicii ar recomanda intrerupere sau mergi pe riscul tau. Am avut o prietena intr-o situatie similara, facea un tratament dificil si a ramas...toti ginecologii consultati i-au spus ca medicamentele respective vor avea o influenta foarte negativa asupra fatului, risc de malformatii grave si a facut in final o intrerupere de sarcina chimica parca (a luat ceva medicamente, nu chiuretaj clasic, asa tin minte). Era oricum in cateva saptamani si trauma - si psihica si fizica a fost mai mica zic eu.

Nu vreau sa te sperii, sincer io cred ca-s medicamentele de vina, am patit-o si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu se poate cumva sa fie o sarcina?

Memorabil:

Citat:
citat din mesajul lui accept92


Nu Xio, nu m-am facut, caci nu m-au intereat niciodata banii. Iti urez prosperitate, desi sunt sigura ca vei avea, e banoasa ginecologia. Plus ca inteleg ca orice femeie care se teme sa nasca poate veni linistita la macelar la tine. Cele care isi vor permite desigur, caci asa cum ai spus, cezariana e 'mai scumpa'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Fetelor ,va rog, nu ma speriati mai tare decat sunt deja.... Chiar ma gandeam , sigur nu e sarcina , ca la cat de bolnava am fost si am zacut n-am mai facut nimik... si apoi mi-am amintit c-am fost "obraznici" intr-una din seri cand ma simteam mai bine..., actul sexual nu s-a finalizat in interior, dar oare chiar atat de ghinionista as putea fi?
Iarina, mie mi-a venit fix la timp , si , intr-adevar , prima zi a fost mai dureroasa decat de obicei,iar a doua zi scurgerea a fost destul de abundenta si cu cheaguri... de asta ma gandesc ca poate totusi nu-i sarcina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliana83

Fetelor ,va rog, nu ma speriati mai tare decat sunt deja.... Chiar ma gandeam , sigur nu e sarcina , ca la cat de bolnava am fost si am zacut n-am mai facut nimik... si apoi mi-am amintit c-am fost "obraznici" intr-una din seri cand ma simteam mai bine..., actul sexual nu s-a finalizat in interior, dar oare chiar atat de ghinionista as putea fi?
Iarina, mie mi-a venit fix la timp , si , intr-adevar , prima zi a fost mai dureroasa decat de obicei,iar a doua zi scurgerea a fost destul de abundenta si cu cheaguri... de asta ma gandesc ca poate totusi nu-i sarcina...


Liliana, de obicri cand apare ciclul peste sarcina apare sub forma a unei sangerari minore, deci sunt sanse mari de tot sa nu fie asta. ce medicamente ai luat?

Memorabil:

Citat:
citat din mesajul lui accept92


Nu Xio, nu m-am facut, caci nu m-au intereat niciodata banii. Iti urez prosperitate, desi sunt sigura ca vei avea, e banoasa ginecologia. Plus ca inteleg ca orice femeie care se teme sa nasca poate veni linistita la macelar la tine. Cele care isi vor permite desigur, caci asa cum ai spus, cezariana e 'mai scumpa'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

pai am luat muuuuult paracetamol in toate formele: paracetamol simpu, fervex, coldrex etc, humex , nurofen , oscilococinum, 5 zile cefalexin care n-a avut niciun efect ,apoi am trecut pe gentamicina intravenos si augumentin.Deci in total 12 zile de antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si mie mi-a venit ciclu peste sarcina , si m0a tinut 2 zile.
eu zic ca cel mai bine e sa cumperi un test, si ai o grija in minus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Ca sa scapi de gandurile astea ce nu iti dau pace fa-ti un test de sarcina. Asa vei stii cel mai bine care e situatia. Multa sanatate!

Mergi la inceput