Dovleceii veseli au intrat cu dreptul in 2011(16)

Dovleceii veseli au intrat cu dreptul in 2011(16) | Autor: septoct2009

Link direct la acest mesaj



Cateva mamici pontoase de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus sa rada. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.
______________________________________________________________________________
Asa ne-am cunoscut
_____________________________________________________________________________
Apoi ne-am continuat drumul AICI, devenind buni prieteni
______________________________________________________________________________
Unii dintre noi au fost mai veseli asa ca ne-am mutat AICI
______________________________________________________________________________

Asa aratam la 1 AN
_____________________________________________________________________________



DOVLECEI VESELI

123456789101112131415

______________________________________________________________________________

Dorim sa va facem cunostinta cu noi si mamicile noastre cool:

  • 23.07 - Lisa Maria migdalata de mami SabinaY. • poza • + surioara Erika

  • 31.07 - Luca si Matei gemanuti dragi de mami mimika • poza •
  • 14.08 - Bruce de mami frumoasaIulika • poza • acum cu surioara Daniella

  • 20.08 - Andreea de mami Monique02 • poza • + surioara frumoasa Teodora

  • 21.08 - Razvan de mami tinerica Mary_07 • poza • + fratior Alex si acum speram cu

  • 24.08 - Andreicuminte de mami santorini • poza •

  • 25.08 - Andrei si Stefan de mami Techila • poza • & • poza •

  • 26.08 - Dragos Alexandru zis Zdrelica de mami monica_dicut • poza •

  • 28.08 - Maria superba de mami aricelul • poza •

  • 29.08 - Ebru Fatima ursulica de mami selen80 • poza •

  • 31.08 - Ama carliontzata de mami crocodana • poza •

  • 31.08 - Maria pui scump de mami carinablanca • poza •
  • . Primul dovlecel mergacios
  • 03.09 - Natalia Pisi de mami Fragutza • poza •

  • 03.09 - Nicholas Tom de mami diana_n + fratior Peter

  • 05.09 - Emma Ioana cuminte de mami Cristina_ana • poza • + fratior nazdravan Andrei Eric

  • 05.09 Alex Cristian frumos de mami anamaria1979 • poza •

  • 07.09 - Iris Teodora de mami miha94 • poza • + fratior Matei si surioara Laura

  • 07.09 David Andrei papacios de mami mamideandrei • poza •

  • 11.09 Matei de mami diamar78 • poza • + fratior David

  • 13.09 David cu ochi ca cerul de mami lutoniana • poza •

  • 13.09 Irinel Andrei motzat de mami madalina84 • poza •

  • 13.09 Stefania Gabriela cu ochi minunati de mami iuliapapusa

  • 14.09 - Carina Maria fotomodel de mami happy_uka • poza •

  • 14.09 - Dinu Andrei de mami draga anomis28 • poza •

  • 14.09 - Ruby Elena dragutzica de mami Crystina • poza • + surioara Lilly Elisa

  • 15.09 - Isabela-Maria frumoasa de mami vik-cj • poza •

  • 18.09 - Evacu ochi frumosi de mami emy10 • poza •

  • 19.09 - Ana delicata de mami NelaM • poza •

  • 22.09 - Maia Zana florilor de mami hepilica • poza •

  • 22.09 - Ioan Amos Mosorel de mami minunata biaz29 + fratior Busici

  • 26.09 - Alessia Zeina bufleica dulce de mami alex25 • poza •

  • 03.10 - Aidan Gabriel superb de mami MangaGirl • poza •

  • 05.10 - Alex finutz de mami Lullaby_2009 • poza •

  • 12.10 - Mihnea Costin smecher de mami suede • poza •

  • 16.10 - Alexandru Daniel de mami minunata Raluk16 • poza •

  • 16.10 - Ana Elisa finutza de mami Dana15 • poza •

  • 18.10 - Tudor Mihai dulce de mami moni_iulia • poza •

  • 21.10 - Radu Mihai parlamentar de mami liliac1 • poza • + surioara desteapta Andra Maria

  • 02.11 - Santiago (Iulian) piticutz de mami monis5 • poza •

  • 08.11 - Remus Andrei de mami raluci_b • poza •


    Va asteptam pe toti cei asemenea noua sa va alaturati.
    ______________________________________________________________________________
    In fiecare luna serbam pe cineva asa ca tragem cate-un chef

    Ianuarie: 15 - vik-cj; 24 - mamideandrei;

    Februarie: 12 - lutoniana; 16 - raluk16;

    Martie: 17 - monica_dicut;20 - monis5; 22 - madalina84; 31 - crocodana;

    Aprilie:01 - Crystina; 29 - MangaGirl;

    Mai: 25 - Liliac1 si David pui de Diamar;

    Iunie: 10 - suede si emy10; 17 - carinablanca;

    Iulie: 04 - happy_uka; 13 - moni_iulia; 15- mary07; 16 - Fragutza; 17 - monique02; 25 - Lullaby; 26 - Andrei pui de Cristina; 29 - Iulika29;

    August: 04 - diamar; 09 - techila;14 - mimika; 28 - anomis; 31 - Erika pui de Sabyna;

    Septembrie: 10 - SabinaY.; 15 - Dana15; 18 - NelaM; 29 - Andruska pui de liliac;

    Octombrie:3 - Peter de diana; 10 - hepilica; 19 - santorini; 21 - miha74; 24 - selen80; 27 - Lilly Elisa pui de Crystina; 29 - biaz;

    Noiembrie:02 - Alex de Mely; 09 - anamaria1979; 25 - alex25;

    Decembrie: 23 - Cristina_Ana;


    ______________________________________________________________________________

    Raspunsuri

    Inceputul discutiei

    Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

    Bunå fetele!

    Alex multu de capitol!Så avem un capitol minunat!

    Din påcate dimineata febra a recidivat , dupå ce azi noapte a dormit f bine.Am inchis caloriferul , am facut racoare el era imbracat subtirel si s-a odihnit bine.Dimineata s-a trezit tare vioi si vorbaret dar cu febra.Nu a fost deloc molesit ca ieri si nu prea a fost marait semn ca nu il deranja febra.Acum a adormit foarte repede dupå ce ii scazuse febra de la supo.Se pare ca virusul acela nu cedeaza decat dupå 3 zile de febra( aici mereu cand suni la spital mereu te intreabå daca e oki copilul, daca bea, mananca si este vioi pt ca daca are numai febra trebuie urmarit 3 zile si apoi te cheama la spital).Doamne ajuta så treca viruselul repede si så ramana la fel de vioi si vesel.

    Nela mami te pup si så stii ca asa cum ai spus si tu floare la ureche nu va fi niciodata så iti ingrijesti copilul bolnavior.Dar eu la putinele episoade de genul aceasta am incercat så raman cat de calma am putut fi ca så pot så il ajut, mai mult prin a nu-i transmite si lui stresul meu si nelinistea.Chiar sot mi-a spus ca atunci cand iti vezi copilul cu febra de 40 nu e chiar asa usor så iti stapanesti panica, frica så nu i se intample ceva rau.
    Intr-adevar frica aceea o ai pt ca e copilul tau dar nu iti permiti så te gandesti la ce e mai rau tocmai in momentul acela ci din contra så incerci så gåsesti o solutie så il ajuti pe el.In fine, la noi de fiecare data s-au linistit apele destul de repede si nu ne-a dat motive de ingrijorare pe termen lung si probabil de aia vad si eu lucrurile altfel in prima instanta.
    Va imbratisez!

    Vad ca trecem in perioada asta cam toate prin crizute ale dovleceilor.Mi-a placut tare, dar tare mutl ce a scris Dana.Cred ca se aseamana putin cu 'tratamentul' aplicat in ultma vreme pt Bruce.

    El a inceput de ceva timp cu aceste crize si o perioada a mers cu distrasul atentiei , cu mersul si balacit in apå ca så ii treaca si mai multe.Dar apoi bineinteles ca rabdarea mea a avut o limita si eram l aun pas så imi ies din fire.

    Sot imi spunea så incerc så il ignor så vedem cum functioneaza, adicå atunci cand el se pune pe maraitul acela care seamana cu schelålåit de caine så incerc så fac altceva, så spål vase ,så intind rufe , etc.Nu mi-a venit bine ideea deloc pt ca mi se parea si mai frustrat.Ce e drept cateodata se mai linistea cand nu il bagam in seama dar asta pt ca gasea ceva interesant de joaca (pt putin timp, desigur) nicidecum ca rezultat al ignorantei.

    DAr apoi cand simteam ca nu mai pot si ca stau så explodez ma asezam la nivelul lui si cu o voce ff serioaså , nu tipat ci asa f hotarata ii spuneam GATA!Nu se mai poate!Nu mai poate mama!Ce se intampla?? DE ce miorlai asa? ce iti lipseste?Si apoi ii insiram cate putem face impreuna, cate putem vb daca el nu ar mai miorlai.

    EI bine sot la faza asta il busea rasul, stiu probabil e de ras daca te astepti la un copil de 16 luni så inteleaga ce ii spui si eventual så vezi si shimbari majore in comportament dupå aceasta 'discutie'.DAR pe mine ma ajuta ENORM!!Sincer!Exact ca faza cu STOP!

    Eu am crezut ca sunt mai sensibila acum din cauza hormonilor de imi pierdeam rabdarea asa repede.

    DAna,Croco sper din suflet så isi formeze fetitele un program de somn mai bun de acum incolo.Imi imaginez ca nu e asa usor.

    Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 31+ cu cu fundita

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

    am revenit...
    sunt cu ama la san, o culc...cam tarzior dar s-a trezit la 10 45, de aseara de la 22....in seara asta incerc iar 22..

    va iubesc inzecit cand facem asa brainstorming....pur si simplu va ador! cred ca invatam enorm impartasind experienta, cunostiinte...

    liliacule, echilibrata ca intotdeauna mami...asa este, am descoperit si eu cu ceva intarziere ca nu pot face totul ca la carte pentru ca ei sunt diferiti si daca incerci asta ajungi doar la frustrari si la alte alea....mie mi s-a parut un pic cam dura faza cu numaratul dar la prietena mea functioneaza...acum nu stiu cat e de frustrat copilul, pare cuminte si ok....un baiat inteligent de 4 ani...
    stiu si eu tot de la o prietena contraexemplul la faza cu timpul, sau la cate filmulete vedem inainte de culcare...nu a mers! e normal, sunt atat de diferiti...


    dana si mie imi place sa citesc asa ceva, din pacate la fel ca si la voi timpul nu e cel mai bun prieten....
    raluk, salome e cumva un pdf intre cartile pe care le shareuiam pe mail in sarcina? eu asa retin, o sa caut azi....

    gata, pe la jumatate mesajului a adormit, era cam franta...am fost si afara..e superb, ninge ca in povesti si nu e deloc frig!

    trec la cratitza!



    Amilici Crocodilibici il urmareste pe Mos Craciun

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

    inca unu scurt pentru iulika draga...

    mami esti de admirat!calmul si abordarea uneori sunt totul! sper sa scapati repede! desi ama nu prea a avut astfel de crize, cel mult la masa arunca lucrurile cand se plictiseste, tot asa am procedat si eu....privit ochi in ochi si incercat sa-i explic ca ma supara, ca nu e frumos deloc, ca ea este o fata cuminte, mami o iubeste mult si ca o las sa se linisteasca....la faza cu lovitul nu a mai functionat....ca sa evit asta acum incerc sa fiu mai ordonata cu programul de masa si de somn si sper sa nu se mai repede...


    Amilici Crocodilibici il urmareste pe Mos Craciun

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

    Iulika,multa sanatate lui Bruculica,sa scapati repede de episoadele cu febra.

    Dana,multu' de carte.
    Stiu ca am mai primit de la Raluk cartea cu "No cry sleep solutions",dar drept e ca nu m-am uitat la cuprins sa vad daca , continea si capitolul cu "Avoiding anger"
    Sper sa am timp diseara dupa ce culc copiii sa ma uit pe carte.

    Lili,

    Mamica de 2 nazdravani si de pui mic in burtica 9+

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

    Selenico te astept cu bancurile aici.
    Si...eu cand ziceam de mancare nepasata nu ma refeream la faptul ca-i dau bucata de cartof intreaga. I-o fac maruntica sa poata fi mestecata usurel de el. Si nu i-o mai dau la pasator deloc. Trebuie sa invete sa-si foloseasca maselele care au fost create tocmai in acest scop. M-ai inteles tu ce-am vrut sa zic.
    Mai, Ebruska este atat de frumoasa Doamneeeeee! Imi amintesc ca mi-a fost asa de dor de ea. Si zici tu ca ii lasi plete sa-i faci cosite?? Asta la cererea publicului, avcoz.

    iuliko cat imi esti de draga, fata mea! Cat de linistita povestesti tu de chestii care altora ar parea horror. Banuiesc ca nu sunteti deloc bine, deocamdata dar imi place ca esti echilibrata, ca le iei pe toate incetul cu incetul exact asa cum vin.
    Mie mi-a placut ca ai punctat ca faza cu GATA! te ajuta pe tine. Good point!!!

    croco la noi merge faza cu numaratul cand deja s-a lansat o provocare si nu avem niciun fel de reactie.
    De ex. o schimb in pijamale si-o las sa-si puna bluza singura (ceea ce este echivalent cu dezastrul ) Chiar daca le are pe toate la nas...sta in pielea goala prin casa si nu face niciun pas inainte spre finalizarea procesului. Ei, atunci incep si eu: numar pana la 5 si sper sa fii gata! Unuuuuu, doooooooooooi... si aici baga viteza. E adevarat ca si eu o mai lalai cu numaratul, dar imi ating scopul. E drept ca par fantasmagorii astfeld e povesti la 7 ani. Alti copii fac chestiile astea firesc, normal, fara niciun fel de impingere de la spate. Eu daca am suflat-o in fund si daca am fost tot timpul langa ea sa o ajut...iaca o cam trag. Nici asa nu e bine

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

    Va salut, mamici dragi!
    Va multumesc pentru urari si ganduri bune. Acum suntem mai bine si sper ca iesim de sub norul asta care ne-a acoperit in ultimele saptamani. A debutat cu un accident pe care l-a avut Mosorel in ajunul Craciunului. A cazut pe o mica veioza de priza si i-a intrat stecherul in obraz, unde i-a lasat o gaura adanca ce va lasa probabil cicatrice . In ultima zi din an, dupa trei zile de febra si tuse urata a facut brusc un hidrocel mare de tot, ceea ce ne-a speriat si, dupa multiple telefoane pe la medici plecati cu totii in vacanta, am ajuns la camera de garda la Vasile Alexandrescu. Acolo am descoperit ca hidrocelul a existat dintotdeauna intr-o forma nesesizabila si va trebui operat si ceea ce ne-a facut sa-l descoperim a fost o laringita urata pentru care unul dintre medicii de acolo voia sa ne trimita sa-i facem radiografie ca i se parea ca e afectat si plamanul. Noroc ca a fost chemata si a venit o alta doamna doctor sa ne consulte. Ne-am intors acasa dupa o vanatoare lunga de farmacii deschise la ora aceea cu o sacosa de medicamente. Saracul nostru pui a reactionat urat la Eurespal cu voma si diaree de am crezut ca a facut si enteroviroza. Abia de aseara a inceput sa se lumineze.
    Asta e povestea noastra de sarbatori cu trezit din jumatate in jumatate de ora noapte si chiar mai des si cu purtat un Mosorel lat in brate prin casa ziua. Am avut vacanta de Sarbatori. Bine ca au trecut sarbatorile!

    Sper sa mai pot reveni si cu subiectul zilei.

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

    Liliacule m-am luat cu altele si am uitat de bancuri
    am inteles ce zici cu maselele, noi nu avem masele si nu stiu cat poate mesteca cu 6 dinti, de aceea eu inca mai dau mancarea prin blender...nu de tot, nu o fac chiar pasta ca la inceput, dar nici nu las bucati f mari....cand mai e un cartof, cartof dulce, morcov, care stiu ca a moale si, cum am zis, se topeste in gura, i le las si mai maricele....hai ca iar m-am lungit, pe scurt, da, intelesesem ce vrei sa zici

    Iulik, tin si eu pumnii sa treaca viruselul, sa-mi lase ginerele in pace!

    de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

    sunt sigura ca pe cele mai multe le stiti, dar nu am timp sa fac o selectie, asa le-a primit si eu..

    - Cine e?
    - Poli#355;ia!
    - #350;i ce vre#355;i?
    - S#259; vorbim!
    - Câ#355;i sunte#355;i?
    - Doi.
    - P#259;i vorbi#355;i între voi..."


    O blond#259; comanda pizza.
    - S#259; o tai în 6 sau în 12 felii?
    - În 6, c#259; nu pot s#259; m#259;nânc 12!


    So#355;ia vine acas#259; plângând c#259; i s-au furat banii din buzunarul c#259;m#259;#351;ii.
    - Dar n-ai sim#355;it când ho#355;ul #355;i-a b#259;gat mâna la sân? O întreab#259; so#355;ul.
    - Ba da, dar n-am #351;tiut ce inten#355;ii avea!


    In perioada r#259;zboiului rece la o întâlnire dintre pre#351;edin#355;ii URSS #351;i SUA ace#351;tia s-au amuzat aducând o ghicitoare s#259; le prezic#259; viitorul na#355;iunii lor. I-a ghicit prima dat#259; rusului:
    - Aoleu, v#259;d puzderie de capitale: Moscova, Chi#351;in#259;u, Kiev , Minsk , Vilnius , Ta#351;kent, Erevan #351;i altele de nu mai încap în globul de cristal; vai, #355;ara asta va fi praf!
    Zâmbetul rusului înghea#355;#259;. Americanul repede o întreab#259; pe ghicitoare:
    - În SUA câte capitale vezi?
    Se uit#259; ghicitoarea, se uit#259;, ghice#351;te greu...
    - Una singur#259;, Washington !
    - Of, mi-ai luat o piatr#259; de pe inim#259;. Dar de ce ai citit a#351;a greu?
    - P#259;i era scris în arab#259;.

    Într-o firm#259; oarecare intr#259; ho#355;i masca#355;i:
    - Acesta este un jaf!
    Contabila, u#351;urat#259;:
    - Vai, ce m-am speriat! Am crezut c#259; e Garda Financiar#259; !


    Un preot vede o prostituata in strada si-i zice :
    -Stii ca esti pe un drum gresit?
    -Stiu! Nu trece mai nimeni pe-aici!


    Merge unul cu nevasta sa ia cina la resturant. Farfuria de supa se varsa pe rochia ei cea noua. Suparata si asteptand sa fie consolata de sotul romantic, zice:
    - Uite cum arat, ca o scroafa!
    El raspunde:
    - Si te-ai mai si murdarit pe deasupra.


    In fata unei gradinite se plimba un domn de vreun sfert de ora.
    O educatoare , vazandu-l , il intreaba:
    - Asteptati un copil , domnule?
    - Nu, asa sunt eu, gras!


    La tribunal:
    - Stii ce te asteapta pentru marturie falsa?
    - Da, mi-au promis un Mercedes


    Doua femei stau de vorba pe o banca in parc:
    - Sotul meu, spune una, e un inger!
    - Al meu inca mai traieste! ofteaza cealalta..


    Doi ciobani
    Un cioban il intreaba pe celalalt:
    - Cum se spune, mai, funicular sau furnicular?
    - La ce?


    - Domnule, se adreseaza un betiv catre un trecator, fiti va rog bun si numarati-mi cucuiele ...
    - Unu, doi ... patru ... sapte ... oho! Ai o colectie impresionanta ... zece, unsprezece ....
    - Unsprezece? ... Va multumesc! Gata! Mai am doi stalpi si un zid .... si am ajuns acasa.


    Dl.. Itzic o suna pe dna Goldstein:
    - Alo, sarut-mana, ce mai faceti?
    - Ce sa fac, sunt singura, sotul e pe teren de-o luna ...
    - Atunci poate imi permiteti sa trec pe la dvs., bem o cafeluta, facem amor ...
    - Vai, domnule Itzic, credeti ca sunt o prostituat#259;?
    - Da' cine a pomenit de bani?


    La piscina, supraveghetorul urla disperat la un baietel:
    - Nu mai face pipi in piscina!!!
    Baietelul, foarte mirat si rusinat, raspunde:
    - Da' toata lumea face ...
    Supraveghetorul urla si mai tare:
    - Da, dar nu de pe trambulina!!!


    O blonda mergea pe strada cu bluza descheiata, lasand sa i se vada un san.
    Un politist o opreste si o intreaba:
    - Doamna, stiti ca va pot da amenda pentru expunere indecenta?
    - De ce, domnule politist? intreaba blonda..
    - Pentru ca aveti bluza descheiata si vi se vede sanul ...
    - O, Doamne! exclama blonda, mi-am uitat copilul in autobuz!

    Dou#259; blonde:
    - Asear#259; am f#259;cut un test de sarcin#259;.
    - Vai! #350;i au fost grele întreb#259;rile?




    Un tip era exasperat ca avea casa napadita de gandaci. Nu mai stia ce sa mai faca.
    Afland de necazul omului un amic il invata:
    - Ia o trompeta si suna "adunarea". Cheama-l la tine pe Capitanul Gandacilor si ordona-i: LA BUCATARIA VECINULUI , LA ATAC !!! Si gandacii se vor duce cu totii la vecin si scapi de ei.
    Zis si facut. Omul executa lucrarea: da adunarea. Capitanul Gandacilor vine. Asta ii da ordinul..
    - Am inteles sa traiti!
    Si toti gandacii pleacara la vecin.
    Omul rasufla usurat si mai-mai sa se imbete de bucurie.
    Dupa doua zile se trezeste la el cu Capitanul Gandacilor:
    - Sa traiti, raportez. Am atacat, am cucerit si ne-am intors cu ... 20.000 de prizonieri!!!


    In fata unui dozator de cafea un politist observa cum un tip introduce o fisa, apasa un buton; tipul isi ia cafeaua si pleaca.
    Curios, politistul introduce si el o fisa, apasa un buton si-i cade cafeaua.
    Foarte fericit acesta isi schimba toti banii in fise si incepe sa le introcuca in dozator..
    Tot baga fisa, apasa pe buton, lua cafeaua, o punea deoparte si iar baga o fisa, si tot asa in continuare.
    La un momendat un tip de la coada ce se facuse intre timp ii spune:
    - Hai dom'le, odata! Ca m-am saturat de cand stau aici.
    La care politistul ii raspunde:
    - Ce vrei ba, te oftici ca am noroc si castig?


    Intra o tipa goala intr-un bar si comanda un whisky.
    Vine barmanul, si o priveste de sus pana jos.
    Tipa il vede si il intreaba:
    - Nu ai mai vazut o femeie goala pana acum?!
    La care barmanul raspunde:
    - Nu e asta problema ... Ma intreb de unde o sa scoti bani pentru bautura!

    Directorul unui internat îi previne pe b#259;ie#355;i:
    - Dac#259; d#259; dracu' #351;i-l prind pe unul din voi în dormitorul fetelor, îl amendez cu 10 Euro; a doua oar#259; îl ard cu 20 de Euro #351;i a treia oar#259; cu 40 Euro!
    Din spate, o voce timid#259;:
    - Dom' director, da' un abonament cât cost#259;?

    Pe o sosea din USA , in mijlocul desertului, trece un motociclist cu un motor super-dooper, 300 km/h ... Cand ajunge in dreptul unui bar,dintr-un orasel mic, striga:
    "Cine mai are motocicleta ca a meaaaaaaaaaaaaaaaa?"
    Peste 1 ora, iar trece si striga:
    "Cine mai are motocicleta ca a meaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?"
    Dupa alta ora .... :
    "Cine mai are motocicleta ca a meaaaaaaaaaaaaaaa?".
    Un tip din bar, enervat, iese afara si striga:
    "Eu!".
    Ora urmatoare, iar trece tipul si striga:
    "Si cum se opresteeeeeeeeeeeeeeeee ???!!!"







    de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

    Citat:
    citat din mesajul lui biaz29

    Va salut, mamici dragi!
    Va multumesc pentru urari si ganduri bune. Acum suntem mai bine si sper ca iesim de sub norul asta care ne-a acoperit in ultimele saptamani. A debutat cu un accident pe care l-a avut Mosorel in ajunul Craciunului. A cazut pe o mica veioza de priza si i-a intrat stecherul in obraz, unde i-a lasat o gaura adanca ce va lasa probabil cicatrice . In ultima zi din an, dupa trei zile de febra si tuse urata a facut brusc un hidrocel mare de tot, ceea ce ne-a speriat si, dupa multiple telefoane pe la medici plecati cu totii in vacanta, am ajuns la camera de garda la Vasile Alexandrescu. Acolo am descoperit ca hidrocelul a existat dintotdeauna intr-o forma nesesizabila si va trebui operat si ceea ce ne-a facut sa-l descoperim a fost o laringita urata pentru care unul dintre medicii de acolo voia sa ne trimita sa-i facem radiografie ca i se parea ca e afectat si plamanul. Noroc ca a fost chemata si a venit o alta doamna doctor sa ne consulte. Ne-am intors acasa dupa o vanatoare lunga de farmacii deschise la ora aceea cu o sacosa de medicamente. Saracul nostru pui a reactionat urat la Eurespal cu voma si diaree de am crezut ca a facut si enteroviroza. Abia de aseara a inceput sa se lumineze.
    Asta e povestea noastra de sarbatori cu trezit din jumatate in jumatate de ora noapte si chiar mai des si cu purtat un Mosorel lat in brate prin casa ziua. Am avut vacanta de Sarbatori. Bine ca au trecut sarbatorile!

    Sper sa mai pot reveni si cu subiectul zilei.

    _
    Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

    "... ce nebunie e sa judeci pe altii dupa tine insuti..." (Goethe)



    ooof, Bia, imi pare rau spre rusinea mea, nu stiu ce-i ala hidrocel, sper sa nu fie grav si sa se rezolve usor!
    acum cum mai e Mosorel??

    de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

    Biaz multa sanatate, ce rau imi pare ca ati trecut prin atatea.

    ----------------------------------------------
    Alex, mami de Alessia
    Da Doamne sa fim sanatoase!

    Mergi la inceput