Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui plateea

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Fetelor am si eu o intrebare: voi cum ati scapat de burta dupa nastere?
Sau mai bine zis.... voi ati scapat de burta dupa nastere?

Am incercat si eu acum vreo cateva luni sa ma dau cu supliform si sa ma infoliez noaptea dar nu pot sa zic ca am scapat definitiv de ea. Am incercat si cu abdomene dar din cate am inteles nici asta nu ar fi o solutie pt dat burta jos. Aveti voi idei mai bune?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

La mine burta e cea mai mare pb. De la 59 de cm inainte de prima sarcina la 70 acum. Si de slabit slabesc peste tot numai la burta deloc.


59??? si te plangi la 70???

facem schimb?

nyny, si io o am... mareeeee... da-s mare si in rest. la mine a fost aiurea ca datorita sarcinii am mai dat jos, nu am mai pus, dar tot cu vreo 10+ sunt. daca aflu reteta miraculoasa o sharuiesc...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


Si eu am slabit in rest. Am aceleasi kg care le aveam inainte de sarcina. In schimb nu pot sa scap de burta. La prima sarcina am scapat f repede de ea. O fi din cauza ca a doua nastere a fost prin cezariana?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Eu ii dau dreptate Plateei...Am nascut natural de 2 ori. La un an dupa prima nastere eram mai slaba ca inainte, fara burti si alte piei...Acum nu mai merge chiar asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Tomaca sub nuc nu sunt tzantzari, pe testate, vara e o placere sa stai la umbra lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Lorex oare asa isi va aminti si fii-mea de nucul ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

E clar. Va trebui sa ma imprietenesc cu burta mea. Inseamna ca vom ramane impreuna forever.
pt raspunsuri oricum

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

buna seara si de la noi...

lml tuturor pufuletilor care i-am ratat din 26, 27 si 28 si cei cu numele de stefan, stefania si stefana

LMA Dragos

LMA Mandruta


eu am citit zilele astea de dupa cortina..vineri facut vaccinul...si tot vineri febra...sambata pauza....duminica febra de 2 ori, luni mucsori si tuse si io la fel...si ieri am fost la dr ..si ghici ciupera? ea...bronsita si bronsolita cauta..si io faringita si amigdalita acuta...azi noapte io febra..nush cata ca eram firbinte si prin somn m-am simtit....si ea azi dimi febra 40 cu 2..intre timp i-a scazut

deci noi de revel aveam planuri sa mergem toti trei la cineva acasa tot cu bebel....dar stam acasa sa ne facem bine ca nu vreau sa ne intoarca boala...anu asta petrecem in 3...

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

E clar. Va trebui sa ma imprietenesc cu burta mea. Inseamna ca vom ramane impreuna forever.
pt raspunsuri oricum

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Hai mai ca poate nu e forever...
Eu inca sper....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Nikole, Lillo, Myky de raspunsuri....m-am mai linistit...de inecat nu s-a inecat...mie mi-era frica sa nu fie periculasa in sensul de toxica ...dar e vesela pitica ...n-avem treaba


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Asa ...si acum intrebarea...

V-am mai intrebat eu capitolele trecute cum aveti de gand sa-i intarcati pe pufi...in special pe cei ultra, extra atasati de tzitzi a lor ...cum este fii-mea ...si in cautare de idei am dat peste un subiect, aci pe DC, despre intarcare...era acolo o mamica care si-a intarcat bebe-ul treptat...adica in cateva luni ...a inceput prin a-i scoate mesele de pe zi ...apoi cele de seara si dimineata ...si ultimele parca cele de noapte ...pe la 1 an si 6 luni ...as vrea si eu sa incerc varianta asta, dar nush cu ce lapte sa ii inlocuiesc mesele...eu as incepe cu cele de dimineata si seara ... adica LV???...LP???? ...de care????...Isabela pana la 3 luni a papat Nan 1(daca va mai amintiti ea nu a fost exclusiv pe tzitzi de la inceput), mai are vre-o treaba...trebuie sa ii dau tot Nan???

Eu pana de curand eram setata sa o intarc brusc, prin lipsa mea vre-o saptamana...eu si sora mea asa am fost intarcate...dar acum ...vazand-o pe ea cat de atasata e de tzitzi ...ma gandesc ca o sa fie o trauma prea mare pentru ea ...nu????


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

noi am facut ziua de nastere duminica si luni. Duminica cu familia mea mai de dimineata si dupamasa pana catre seara cu prietenii. Am cantat in ziua aceea de 2 ori "la multi ani". cand a plecat matusa-mea=nasa de la noi dupa vreo juma de ora ne-am data seama ca am uitat sa-i taiem motul. a fost o agitatie de numa-numa duminica.

in orice caz a ales de pe tava..bani. \prima data franci elvetieni apoi euro, apoi lei, apoi cardul de credit si apoi in final telef blackberry. Si sa stiti ca erau ff amestecate nu le-am pus cu intentie sa ia doar bani.

Luni spre seara a venit partea de familie a sotului meu(fratii+nevestele +copii)..un tambalau nu va spun...si am cantat din nou"la multi ani"

a primit o gramada de jucarii....a zis sotul ca pana la 5 ani nici nu mai e nevoie sa cumparam jucarii

am avut bufet suedez..cine vroia sa manance il trimiteam in bucatarie sau se ducea de buna voie. suc, vin, tuica

trimit ca am o matza maraita..revin

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

noi am facut ziua de nastere duminica si luni. Duminica cu familia mea mai de dimineata si dupamasa pana catre seara cu prietenii. Am cantat in ziua aceea de 2 ori "la multi ani". cand a plecat matusa-mea=nasa de la noi dupa vreo juma de ora ne-am data seama ca am uitat sa-i taiem motul. a fost o agitatie de numa-numa duminica.

in orice caz a ales de pe tava..bani. \prima data franci elvetieni apoi euro, apoi lei, apoi cardul de credit si apoi in final telef blackberry. Si sa stiti ca erau ff amestecate nu le-am pus cu intentie sa ia doar bani.

Luni spre seara a venit partea de familie a sotului meu(fratii+nevestele +copii)..un tambalau nu va spun...si am cantat din nou"la multi ani"

a primit o gramada de jucarii....a zis sotul ca pana la 5 ani nici nu mai e nevoie sa cumparam jucarii

am avut bufet suedez..cine vroia sa manance il trimiteam in bucatarie sau se ducea de buna voie. suc, vin, tuica

trimit ca am o matza maraita..revin

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!




oho...se intrevede si primul bancher al odiseei..


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Mergi la inceput