Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Lumina Sfintei Invieri sa iti aduca bucurie, iubire si o minune care sa iti schimbe viata in cel mai frumos mod posibil! Diana si Alex


mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.
Cu drag de la Tiberiu, Teodora si Ramona.
Va dorim la toate si toti un Paste Fericit!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Va doresc din suflet sarbatori fericite, pline de lumina, sanatate si belsug. Paste Fericit

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Hristos a inviat!

Azi am inceput si noi "sporturile noastre",Programul nostru din aceste zile este:
-maine la 14,30,la oftalmolog pentru o hartie ,care nu-i valabila daca nu-i certificat medical....deci
-vineri dimineata ,la spitalul mare sa duc hartia
-luni la scos masele ,cu Bogdi
-marti la orientare scolara in Ct ,cu Bogdi si sa iau certificatul de la spitalul mare iar daca nu-mi dau la orientare scolara hartia pe loc
-miercuri la luat hartia
-joi la 8,30 la comisia de evaluare complexa.

asa va arata saptamana mea....si sincer o URASC inainte de a incepe

Atasez si cateva a fericirii lui Bogdi la primirea cadourilor de la iepurasi
Daria



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ieri am ajuns la oftalmolog de am luat hartia necesara ( o zi in care si eu si Isabella era cu indigestie si mergeam fff des la toaleta. Am apelat pana la urma la un vecin sa ne duca/aduca la/de la dr ..caci cu microbuzul si autobuzele prin Ct nu ma descurcam)Dimineata am dus hartia necesara sa fie schimbata in certificat medical.
Sunt ff bucuroasa ca Bogdi face progese din punct de vedere al limbajului.A inceput sa vorbeasca din ce in ce mai corect(inca nu zice literele C,G,H si R)...in schimb vorbeste in propozitii,spune povesti si inventeaza povesti.Iar acest lucru vi-l datoram si voua care ne ajutati in continuarea terapiilor.Luna aceasta am s-au strans 404lei.
Acum trebuie sa vorbim cu kineto-terapeutul si sa stabili ce ne mai e necesar pentru indreptarea coloanei vertebrale si apoi mentinerea ei in pozitia corecta.
Va multumim ca ne sunteti alaturi!

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ma bucur nespus de mult ca Bogdi face progrese, sanatate multa pui scump

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 1 zi si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Maine la ora 14,45 avem programare la stomatolog sa-i extraga prima din cele 4 masele ce trebuiesc scoase
Ii tot povestesc ca d-na dr ii va da cu spary apoi cu o ustensila argintie(un elevator-din inox)ii va ridica maseaua ...ca-l va durea putin si-i va curge putin sange..ii spun sa nu-i fie frica ca eu sunt acolo(...dar eu tremur de azi...iar cand vad sange la unul din copii am senzatia ca lesin...nu am lesinat niciodata sper sa nu o fac maine.)
Si-mi doresc din tot sufletul sa nu-l doara f rau sa-l mai pot duce la stomatolog...si dr acestia sa nu devina cosmarul lui.
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Dodo va tin pumnii maine, sa nu-l doara rau

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 1 zi si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Dodo,curaj,nu se mai fac extractiile si lucrarile ca pe vremea noastra.Ca noi am ramas cu sechele si cumva transmitem frica asta a noastra si copiilor.Daca tu esti agitata o sa se agite si el..Hai,curaj c-o sa fie bine.
Ma bucur enorm pt progresele facute.Intr-adevar Bogdan este un caz aparte,care a facut progrese extraordinare avand in vedere diagnosticele.Cum ti-am mai zis,eu cred si de fapt sunt convinsa ca el va ajunge un tanar perfect capabil,un tanar independent care va putea sa faca absolut tot ce-si doreste daca are vointa.Si s-a vazut ca are vointa,isi da silinta si coopereaza in terapii,ceea ce este extrem de important.

Toate cele bune si sanatate multa va dorim.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Lavinia
Ledi si eu cred cu taria ca va fi pe piciorele lui ...mai avem de munca dar la capat de drum totul va fi f bine(nu mai indoit niciodata de acest lucru)
Noi ne-am intors de la stomatolog...unde Bogdi a stat foarte cuminte pe scaun...si dupa ce a auzit-o pe d-na dr ca nu-i scoate azi nici o masea a fost chiar fericit.Nu i-a scos nici o masea deoarece de la ultima intalnire pana azi i-au cazut 3 dinti din care doar doi se zaresc foarte putin in gingii si iar fi f greu sa mestece si fara acea masea in schimb cu o leziune in plus(asa mi-a explicat asa va spun).Mi-a spus sa o sun pentru o noua programare dupa ce se ridica cat de cat dintii care-s "pe drum" si nu are cazuti mai mult de 1 dinte.Mi-a zis sa folosesca multa apa de gura dupa spalatul pe dinti.Asta e putin complicat caci el nu stie sa tina apa in gura si nici sa o dea afara.Abia de o saptamana exersam cu apa curata si cand o da afara se uda pana la piele ...dar vom reusi pana la urma.Dr era f multumita ca nu a mai avansat nici o carie si nici abces dentar...in schimb din cauza tratamentul acum are cateva afte.Dar cu acestea sunt obisnuita si eu si el...le tamponam mereu si vor disparea ...si iar vor aparea si tot asa cat vom lua medicamente

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput