Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Nasa,Alinamultumesc pentru gandurile sincere
-Madalina,Bogdan este inscris la scoala nr.3 din Navodari la d-na Inv Slujitoru Gabriela

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Azi a fost una din zilele f pline la Bogdan
...dar niciodata nu se plange.
La toate cele vechi azi a trebuit sa faca testul de depistare a TBC-lui,caci la ei in gradinita au fost depistate doua fetitze cu tbc.Una din grupa lor...dar care numai vine la gradinita din ianuarie ...si alta in alta grupa.A sta cumintel sa-i ijecteze acel ser sub piele...nu ia placut(ceea ce-i normal) in schimb a fost f incantat caci ia zis d-nei asistene"ca-i mlonda,dal ulata si lea"(lui placandu-i blondele)
Vineri se pare ca va veni cineva si va citi rezultatele testarii.Eu nu-mi fac nici o grija pentru ca ar fi trebuit sa se "vada" ceva pana acum...in schimb mi-s tare bucuroasa ca a inceput si eu sa se ingrase,sa nu i se mai vada coastele


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,testul de depistarea TBC-lui a iesit negativ...si nici alti colegi de ai lui nu au fost depistati cu probleme.
De cand am inceput sa lucram si coloana vertebrala ,mai atent, se vad mici,mici imbunatatiri.saptamana viitoare cand incep sa umblu pentru somajul meu...o sa depun o cerere la un centru de recuperare poate il mai primeste (desi ca vasta a depasit cu 2 ani) ca sa putem indrepta coloana si sa avem acces mai usor la aparate.
Stim (caci asa ne-au spus doctorii)ca pentru parapareze=paralizie cerebrala si nu numai kinetoterapie trebuie facuta sustinut pana la 12 ani.Apoi in functie de evolutie.
La logopedie e cooperant e foarte greu pentru el sa spuna litera "C"(cand va reusi sa o spuna atunci va putea spune si G,H).Inca incurca in discutiile directe "o" si "un"
ex:
"ce vezi aici?
aici vad o/un...."
In schimb a inceput sa vorbeasca doar in propozitii(stalcit din cauza dislaliei)iar daca nu s-ar grabi ar vorbi mult mai corect.
La psihoterapie=terapie ocupationala e super cooperant ca-i vorba de "joaca"(puzzle,exercitii de motricitate) sau colorat...din octombrie de cand am inceput aceasta terapie se vede o mare imbunatatire in tot ce face.Inainte de a incepe sa scrie se motiveaza singur repetend din degetele (pensete digitala,el ii spune caci asa l-a invatat doamna "cioc de pasare)ca sa tina stiloul corect.Acest lucru de fapt a fost unul apreciat si de cei de la orientare scolara.
Multumesc tuturor ce au facut posibil aceste realizari!

In timpul acestor terapii Isabella (cat a fost urat afara) "facea sport"urca si cobora scarile cladirii in care ne aflam,iar cand e frumos ein parc alaturi de copii de varsta ei.Fiecare terapie dureaza ~40min si are timp sa se joace si ea cate putin.
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

super Gabi.
Faceti zilnic terapiile? Iti este destul de greu, cred, mai ales si cu huna dupa tine.Bine macar ca sunt in Navodari.



Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

N-am facut niciodata zilnic terapii...
ce a fost mai greu a trecut acum Isabella merge de manuta...
sper sa ni se aprobe cererea si din toamna sa facem in tomis 3 recuperare.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

am inteles.
In Cta...alti bani, alta distractie din toamna.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

am inteles.
In Cta...alti bani, alta distractie din toamna.


NUUUU,daca se aproba,e gratuit transportul(exista autobuz care duce copii) si centru nu percepe bani...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Azi am luat certificatul de incadrare in grad a dizabilitatii ..pentru Bogdan...Am depus cererea pentru kineto in centru organizat...sa vedem ce va fi(acolo teoretic sunt acceptati copii pana la 6 ani...dar am zis sa incerc totusi)
...iar pentru ,mine(somaj),am luat 2 hartii azi si am depus ultima cerere iar hartia o iau vinerea viitoare cand sper sa pot depune si dosarul.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Gata ,acum ne-am intors de la Ct.Am "plimbat" toate hartiile lui Bogdi si acum sunt la locul lor...pana la anu'.
Tot azi Bogdi a fot evaluat (pentru siguranta mea...mereu ma tem sa nu fiu ff subiectiva in privinta capacitatii lui)final de doi terapeuti (logoped si psiho)

Acum ne pregatim de serbarea de sfarsit de gradinita cu poezia afereanta



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
Bogdi repeta de zor poezia pentru serbarea de sfarsit de gradinita:
"Adio gradinita
Adio papusica
si calut si ursulica.
De acum in ghiozdan voi pune abecedar
caiete si penar.
De-abia astept sa-nvat,
sa scriu si sa citesc
Cu mana mea sa pot chiar sa ma iscalesc."
Stalceste foarte tare"iscalesc"

Se pregateste de noua etapa din viata lui/noastra ,scoala,care nu ar fi fost posibila fara ajutorul vostru.Datorita voua luna aceasta am strans 770lei bani cu care am acoperit partial terapiile.Va multumim ca ne sunteti alaturi!

Doamne ajuta!
Edit :ieri au mai intrat 37 lei deci total 807lei
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput