Prietene la bine si la greu - 93

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Va doresc sarbatori fericite si mosul sa va aduca multe, multe cadouri si jucarii pentru cei mici.

Eu in loc sa ma duc la colindat stau acasa m-am racit cu o zi inainte si sunt cu masca pe figura ca sa nu il racesc pe Mihai.

de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dankutza eu ii dau lui Danut ceai de la Humana sau un ceiut de la plafar care se cheama “Ceai mai drag pt copii”(cu fragute si vit C). Le bea f bine pe amandoua(mai ales cel de la Humana care e usor dulceag) dar il accepta si pe cel de la plafar chiar daca e acrut(si bineinteles neindulcit). Bea cel putin 250 de ml/zi. Dupa masa ii dau apa dar nu bea mai mult de 30 de ml(apa pe care o accepta doar dupa masa si asta inclusiv vara cand erau 40 de grade afara).
Fetelor sa aveti un Craciun superb alaturi de cei dragi si sa va aduca Mosul ceea ce va doriti.

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Sa facem o fapta buna!

Doneaza acum 1 RON pentru crearea primului Centrul de Excelenta din Romania in tratarea cancerului la copii! Pentru fiecare 1 RON donat, Kuponiada va sponsoriza proiectul cu inca 1 RON!http://www.kuponiada.ro/Bucuresti/


Fii parte īn campania sociala FunDeal si doneaza 5 RON pentru SMURD! Fii īnger pentru o viata
http://fundeal.ro/bucharest/

Puteti cumpara mai multe vouchere, astfel incat, suma donata sa fei mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Primiti cu colindul?

Colinde, colinde!
E vremea colindelor,
Caci gheata se-ntinde
Asemeni oglinzilor
Si tremura brazii
Miscānd ramurelele,
Caci noaptea de azi-i
Cānd scānteie stelele.

Se bucura copiii,
Copiii si fetele,
De dragul Mariei
Īsi piaptana pletele.
De dragul Mariei
S-a Māntuitorului
Luceste pe ceruri
O stea calatorului.

....Craciun fericit mamici de cat si micilor, iubitilor si uimitorilor !!!!!!!!!


Eu primesc cu colindul si iti pun in traistuta mere, nuci, covrigei si bani, ca, deh, e an de criza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Craciun Fericit fete dragi, sa va aduca mosul tot ce va doriti, iar in afara de cadourile de sub bradut sa primiti multa sanatate, fericire, bucurii si tot binele din lume!

cu mult drag


Draga Mos Craciun , as vrea, sa ne treci pe lista ta
Si sa vii pe inserat , sa ne pui daruri sub brad


Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biara

Citat:
citat din mesajul lui Dozz

Citat:
citat din mesajul lui Biara

Dozz as vrea sa bea ceai, suc de fructe proaspat stors, dar ea nici macar nu e interesata sa deschida gurita, acum am chinui sa ii dau saruri de rehidratare, dar cu greu reusesc , de medicamente ce sa mai spun, ca sunt dulci sau amare , pentru ea sunt cahhhhhhh.
Angi, noi am facut miercurea trecuta vaccinul si de atunci belelele, parca Pentaximul nu trebuia sa aiba reactii asa puternice da vad ca la noi .
multumim pentru urari, fug ca ma striga poate reusesc sa o adorm si revin.
Inca ceva Dankutza cum au zis si fetele astia mici ne inteleg foarte bine, mamaruta mea am incercat sa o prostesc ca e apa simpla intro cana si nu mi-a baut pana u am dus-o la chiuveta si i-am pus apa fara saruri si tot striga apa, apa

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009)


Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea



Biara, despre ceai nu stiu ce sa spun. Dar despre sucurile de fructe, stiu ca sunt mult mai bune fructele. Au fibre si indice glicemic mai scazut decat sucurile. In carti scrie ca prichindeii ar fi ideal sa invete ca apa se bea si fructele se mananca. Sucul de fructe se da copiilor care nu vor deloc-deloc sa bea altfel apa. Asa ca eu zic sa stai linistita, daca bea apa face ffff bine. Zic si pam-pam la final, ca sa nu supar pe nimeni.




Dozz nu ma supar, stiu ca sucurile au indice glicemic ridicat, dar as fi vrut sa bea suc in situatiile in care refuza mancarea sa aiba cat de cat ceva caloric i situatiile in care refuza papa cum e acum (azi a papat putin)pentru ca san nu am suficient. si ma dispera faptul ca uite acum cum e racita nu pot sa ii dau nici un medicament decat cu forta, siropurile fie ele dulci sau amare nici nu vrea sa le guste si atunci intrebarea mea cum ii dau tratamentul?

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009)


Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea



ah, am inteles acum. Siropurile nu le accepta cu lingurita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Nimeni pe aici? Toata lumea desface cadouri sau il asteapta pe Mos?
Petrecere frumoasa

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

no, gata bradutul, bun de primit Mos Craciunul?

mie-mi place cel mai mult perioada de dinaintea Craciunului, pana in seara asta, cand ma apuca un soi de depresie mixata cu nostalgie si cu inca niste chestii amestecate .

Biara imi pare rau ca sunteti necajite acum de Sarbatori (nu ca altadata ar fi mai usor). Dar tot e ceva ca poti sa-i mai dai sa suga . Eu sper ca totusi mai ai destul, nu stiu de ce te indoiesti de tine

Ali multa sanatate

Many ai fost f tare cu muncitul degeaba - sper ca tati de Vladut nu citeste . Atunci sa munciti cu spor . Si sanatate lui Vladut!

Dozz sper sa primesti cadoul ce-l visezi si Mos Craciun sa i-l toarne lui tati subtil in cap . Multa sanatate si voua .

Mai dar chiar asa cu vaccinul asta?? cand abia ce ma hotarasem si eu sa-l fac

Dankutza ce siderata se uita Pinky la cutu ala . Dragutza de ea . Ma bucur ca inchei anul cu vesti bune despre mama ta

Ionela Cracib fericit si tie (asta m-a dus cu gandul la mos cracila )

Angi pupam mica bolnavioara

mai, eu am vrut sa scriu una alta si vad ca numai cu urari de sanatate la puiuti am scris . Sper sa fie cu totii bine cat mai curand, da Doamne!

plec si eu la culcat kupil si tati la facut bradul


Sa aveti www.youtube.com/watch?v=V6gnRvumDiA&feature=related" target="_blank">noapte de vis si piticutii sa gaseasca daruri frumoase sub brad si sa fie convinsi mereu ca Mos Craciun exista!






Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Dragele mele mamici

Va doresc un Craciun fericit, cu sanatate, belsug si multe clipe frumoase alaturi de cei dragi. Iar celor ce isi doresc doua liniutze sa le indeplineasca Mosul cat mai repede dorinta

Andrecluj sa dea Doamne Doamne sa fie asa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La noi Mosu' a venit , dar Vlad nu a fost prea impresionat, avea treaba cu o cutie de bomboane, erau singurele interesante.
Va las cateva poze

Noapte placuta

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput