Regasiri ***52***

Regasiri ***52*** | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj


(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41) (42) (43) (44) (45) (46) (47) (48) (49)
(51)








Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dodo multumim mult pentru capitol si pentru fulguleti si colind...
Azi vin colindatorii pe la usi, maine Mos Craciun...
Hai ca sunt la munca si visez

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu anul trecut m-am trezit cu colindatori la usa si nu aveam nimic pregatit, am dat repede din dulciurile Anei. Aveam impresia ca vin in ajunul craciunului. Anul asta am facut niste pachetele cu fursecuri, ciocolatica, bombonele, mar sau portocala, vad eu. Numai sa vina copilasii. Nu mai vin ca anii trecuti in numar mare. Poate vecinii sa mai sune, sunt putini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumesc pentru cuvintele frumoase la adresa mandrei mele.

La mine colindatorii au incercat de pe 15 dec le-am zis sa revina la data corecta




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Sunt pana peste cap...intre sarmale si racituri mai trag si eu putin aer pe forum
maine fac cornulete...biscuiti si saratele sper sa reusesc sa le fac pe toate

Dodo-pui-multumim de capitol...tare frumos v-ati distrat

vroiam sa mai scriu ceva dar am uitat


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ma da harnicute sunteti. Eu nu am gatit nimic si nici curatenia nu am terminat-o
Asta seara o sa fac crema pt tort si o sa fierb ce imi trebuie pt salate. Sper sa nu ma cheme maine la munca, ca daca vin ma prinde Craciunul in bucatarie.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Pana nu uit(si eu ca Bambo): crema din foaie sfaramata(nu stie mama cantitatile, dar iese f ok, dupa oki

Foile sfaramate se amesteca cu: un cub de rama, juma' de borcan de dulceata, esenta de rom dupa gust, si o lingura de cacao. Stratul de 'crema'd'asta iese destul de baban. Cateodata face glazura de ciocolata peste foaia de sus. cateodata nu

Bambooooo mami, eu in anul in care am nascut pe Dani n-am facut absolut nimic, de unde scoti timpul? ai lasat copiii la orfelinat?

Dodo sa va fie de bine petrecerea cu oameni inimosi

Noi am terminat fursecurile, mai trebe decorate, am scos blatul din cuptor pt tort, si ma pun la cozonacel. Tineti-mi pumnii ca-i prima data cand fac cozonac

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Pana nu uit(si eu ca Bambo): crema din foaie sfaramata(nu stie mama cantitatile, dar iese f ok, dupa oki


Bambooooo mami, eu in anul in care am nascut pe Dani n-am facut absolut nimic, de unde scoti timpul? ai lasat copiii la orfelinat?


Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...



pai David e cumintel tare...papa...doarme...se trezeste se joaca..iar papa si tot asa bine mai are si el momente..dar e cuminte in general...sa nu-l deochi

Antonia a avut treaba...mi-a scris iar monitorul cu creion rosu m-am suparat tare pe ea nu mai are voie la calculator si nici la desene animate




Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Bambo chiar esti harnicuta, eu nu pot misca nimic, chiar daca Thea e o papusa de cuminte. Are Ana grija sa nu simt prea mult cumintenia surorii sale. Nici macar curatenie nu am facut, m-a lasat balta si femeia care ma ajuta pentru ca-i schimbasem pretul. I-am dat mult la inceput pt ca nu stiam piata, apoi am vb cu mai multi si mi-au zis ca 50 ron pentru 4 ore e arhisuficient si asa am facut, in special ca nu facea mare lucru, doar aspirat, praf sters si spalat pe jos. In 3-4 ore pleca, termina tot. In fine, o sa caut alta.
Aseara au venit doar 4 colindatori, cei drept la inceput au sunat ditai trupa de copii, cred ca erau 10 sau mai multi, dar ii dadeam Theei laptele si nu am putut deschide, stiu cati erau pt ca era si Ana cu ei si tocmai la ei nu am putut deschide, ce m-am ofticat. L-am sunat apoi pe al meu sa-i intoarca din drum dar nu au mai vrut sa mai urce pana la 7 pt o portocala si o bomboana. Asta e, am ramas cu portocalele. Ana tare mandra de ce a produs, a mancat toti covrigii primiti, daca ii dadeam eu acasa nu se atingea, astia au fost miere.
Ieri am fost de am mai cumparat cadouri pt copii, parca nu se mai termina, am cheltuit f multi bani de cand cu sarbatorile astea. Dar avem nepoti, prieteni si asa m-am obisnuit sa iau la fiecare, parca mi-e jena sa nu le dau, copiii intotdeauna se asteapta la ceva de la fiecare. Ana a devenit o tupeista si ma cam face de ras, le zice pe fata "eu v-am adus cadou, voi mie?". Pe bunici la fel a inceput sa le zica "sunt suparata pe voi ca ati venit in vizita si nu mi-ati adus nimic". La astia din urma sunt fericita ca le zice ca merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:







Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Poftiti la cafeluta, neagra neagra, ca azi avem mult de lucru

Si Dani ii tupeist, dar doar cu cine stie ca-i aduce de obicei. prietenea mea romanca INTOTDEUNA aduce ceva pt Dani, chiar daca n-are vreme sa-i cumpere ceva aratos, ea opreste la benzinaria de la orice colt si-i ia un ou kinder sau 3 caramele. gestul conteaza, nu? iar o alta prietena de-a noastra are intotdeuna guma de mestecat in poseta si Dani stie!! na, pe astea le ia la intrebari, pe restul nu, ca stie ca degeaba intreaba...

maya e frumos sa duci ceva copiiilor, dar noi pe nepoti nu-i cadorisim ca avem 5, plus 2 in Romania, plus Dani. Si astia 7 is verisori directi. Cei de-a 2 nici nu-i mai numar. Cu astia de-aici, am tras la sorti si fiecare mamica cumpara un cadou bunicel unui nepot. In loc sa cumpar 7 chitibusuri cumpar unul. Pe 6 Ianuarie facem o petrecere(atunci vin Regii magi cu cele mai multe cadouri la copii) si fiecare va deschide cadoul primit. Harmalaie tip: ioaaaa uite ce mi-a adus mie!! sa vad tu ce-ai primit? si pe langa asta, acasa fiecare-i mai ia pruncului sau...Anul viitor o sa mai avem de luat, prietenul cel mai bun a lui Paco va fi tatic curand , acolo e musai sa luam, ca ei au tot luat la Dani...aaah si sa nu va povestesc cand vine ziua nepotilor, si se cam sarbatoresc si zilele de nume in fiecare luna trebe luat cadou. Noroc ca aici gasesti la reduceri rochite la 6-7€ in h&m si le iau din timp...





Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput