Pufuleti iubiti de ian-feb 2010 (184)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

La Caius a venit Moshu mai devreme anul asta si numai pentru ca a fost un copil foarte cuminte! I-am luat un set de cuburi clemmy (guys thks pentru sugestii), o piramida de lemn din inele colorate (cu care nu se poate juca decat cu mine) si o masinuta politista cu politist si catel (masinuta wow)... nu pot spune ca a fost super incantat, dar el in general nu se lasa fermecat de jucarii... le-a privit cu interes, am pus inele pe batz si a invatat ca inelul trebuie urcat sus in varful batzului, el vroia sa treaca inelul prin batz... in fine. La noi a venit deja Moshu cu nasu roshu! Nu puteam sta cu jucariile ambalate si sa asteptam momentul X, le-am desfacut cu gata!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





De unde ai luat cuburile?

Si la noi a venit moshu ieri. Ca s-a dus taica-su sa ia brad si cum a ajuns la metro ca n-a gasit, s-a intors cu un laptop pt copii (de la 4 ani) ca sa nu-i mai strice tastele celui real. Nu cel mai tare din parcare, dar oricum, m-as juca eu cu el. Tudor este incantat mai ales ca re mouse deci cablu, deci perfect.




varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







super , si eu ma gandisem sa-i iau la fel sa mi-l lase in pace pe al meu. Sa se joace bucuros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... am exersat si (!) Kay stie ca puna singur inelele, a retinut ordinea primelor doua inele... i-am facut o mica demonstratie lui taica-su si ala a zis ca l-am invatat misto parca ar fi un mic numar de dresaj cu catzei
... eu zic doar ca am avut un elev foarte destept!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





bravo Kay!

si a mea ma surprinde de multe ori, parerea mea este ca in general copiii sunt mult mai inteligenti decat credem noi , mi-e lene si-s grabita... ca altfel as mai dezbate sb,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

elefantica bine ca ai supravietuit zilei de azi
cu daria am patit-o pe la 9 luni la o portita de metal de la o soba.Si a tinut minte ca de cate ori trecea pe acolo se ferea
poate va tine minte si Isabela ca acolo e buba
cat despre mancare-in cel mai bun caz o va manca maine( eu am mai facut asa la Miruna si zau ca n-a fost bai) iar in cel mai rau caz mananci tu specialiotatile
hai,fruntea sus ca maine e o alta zi,poate mai buna

si apropo de mancare azi m-am riscat si i-am dat Mirunei zeama de la jumate de kivi- nu cred sa fi fost mai mult de 4 lingurite
daca e sa faca reactie alergica in cat timp s-ar manifesta?

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Doar daca e Miruna super alergica la toate, doar asa sa faca ceva de la kiwi. Eu i-am dat lui dani de la 6 luni kiwi, nu are nimic, e doar un fruct si atat.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


pt mai multa siguranta e bine fara seminte la inceput (dr.), i-am mai dat si eu cu mar,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Mai am si alte restante de urari (ca azi este 20, nu 19 )

Daria Ioana de Ayanna_xem
Stefan de Ana_g
Madalina de Satulica

Sarbatoritii de astazi

BbTeo de Plateea
Andreea de Happyella



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







SUBSCRIU CU DRAG PENTRU TOTI PUFULETII

Mergi la inceput