saltea pentru patut,

saltea pentru patut, | Autor: meb

Link direct la acest mesaj

Fetelor, probabil s-a mai discutat, dar nu gasesc nici un subiect pe forum. Trebuie sa cumpar o saltea cat mai sanatoasa pentru patutul buburuzei si m-am pierdut in multimea de oferte... cocos, iarba de mare, latex, ikea, care e mai bio si mai usor de intretinut?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cat am folosit patutul, am avut o saltea din cocos, antialergica, f buna.
Acum are patul lui cu o saltea medicala, facuta pe comanda.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si eu am avut la fata saltea de cocos si acuma la baietel tot din aia o sa iau, e antialergica si foarte buna, nu se deformeaza deloc.

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 36+ cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meb spune:

kitzy, lulu77, va multumesc frumos

daca ati putea sa-mi spuneti si o marca, un magazin ceva unde sa gasesc calitate buna, verificata, v-as fi nespus de recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

meb, nu cred ca te ajuta f mult in cazul nostru, e luata din Cta.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

De cocos am si eu, antialergica, potrivita pentru coloana, nu se deformeaza.Eu am de tip sandwich

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Si a noastra e de cocos si al luat-o de pe un site la un pretz foarte rezonabil; acum nu mai doarme in patutz, l-am si vandut, dar salteaua n-a dorit-o cumparatorul asa ca acum i-o pun langa patul mare cand doarme la amiaza, in caz ca pica (dar n-a picat niciodata:))))
Eu zic sa analizezi ofertele de pe diferite site-uri cu produse pt. copii, sunt cu cateva zeci de lei mai ieftine mai ales daca orasul din care se livreaza e in apropiere.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Ai grija la cele cu cocos din supermarket-uri pentru ca noi am luat teapa. Am luat din Cora si, intr-adevar, are cocos pe ambele parti dar la mijloc are un burete ordinar. In doua luni, cand fetita a mai luat in greutate, s-a facut copaie si am schimbat-o. Am luat una cu arcuri (din Carrefour) pe care am folosit-o pana a trecut la patul mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meb spune:

Va multumesc pentru sugestii, fetelor. Am comandat una din cocos+latex. Sper sa fie ok... Daca ma va surprinde, o sa va spun

Mergi la inceput