Albinutze de Mai-Iunie 2009(97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaa...haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

am avut ieri la treaba,de am zis ca nu e adevarat..ba noi curajosi si devotati muncii,am incercat sa scoatem masina cu toti nametii de pe aicea,si am reusitdar ramanand blocati de cateva ori si impingand la masina si dand la lopata zapada ca sa venim inapoi cu masina acasa,dar am facut treabasi apoi mancare pana seara ..

vad ca ati schimbat si capitolul..ati avut tastarnita nu gluma..

ioana off,nici nu ai idee ce mult vreau si eu ca sectoriciul sa doarma pana mai tarziu,dara ocaziile astea sunt raritati la noi,ca de obicei ne ia de la 7 cu jumuleala
maria anul asta am fost mai harnica,ca pe 1 ianuarie ma asteapta si un luat de motz si daca nu ma shoppingaream din timp,intrm in faliment luna asta
carla ma bucur ca lucrurile au inceput sa ia o intorsura pozitiva si sunteti pe drumul cel bun acum
laurraapentru fetite e mai usor de luat ceva..beleaua mare e la baietei ca tare greu gasesti ceva in afara de masinute si robotei,bebici cu carucior,lego cu piese cat mai mari ca sa nu le inghita,cuburi gen puzzle(fi-mea face turnuri din ele )..daca dai o fuga in carrefouar sau real,gasesti o multime de jucarii pentru toate varsteledaaaa,e nemaipomenita centrala pe cocx si lemne si face toti banii,dar vara ca sa ai o apa calda e bina sa ai in paralele si una pe gaz,ca sa nu stai sa aprinzi centrala

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata

carla ma bucur din suflet ca va reveniti te pup si multa sanatate

cris inseamna ca ati facut ceva antrenament ieri


La multi ani!!!! Ramona sa fii sanatoasa si tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca

Maria

Ioana si lui razvi ii place portocala

In rest de noi pot sa va spun ca ne-a iesit un canin si acum iese si celalalt

Cam atat sa vedem ce jucarii putem lua dar sigur o sa fie un trenulet



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

va pup, buna de dimineata!

Am facut si noi ochi, intr-un final
Astazi mergem la targul taranului sa ne luam mezelurile comandate pt craciun si pe la magazine sa-i luam rebecai ceva panaloni matlasati, ca-i ingheata fundul in jeans.

Cris, ati avut ceva de tras cu masina... Asa zapada e acolo? Ati incaltat-o cu anvelope de iarna?

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 28+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

clody da,al naibii antrenament ..mi-a inghetat si sufletul si nici ca am vrut sa scos nasul afara din barlog nici cand a plecat fratelemeu,ci la condus al meu sot
ioana acum e bine ca nu mai bate vantul,dar avem nameti de zapoada si parca e ca in povestimomentan am incaltat-o pe fata,ca pentru spate am din acelea all season,nu de alta dar momentan nu am buget si pentru cauciucuri speciale de iarna pe spate,iar asta e de acum 2 zile cand doar ce incepuse sa ninga http://picasaweb.google.com/104295494406496657483/AmFacut1Anisor#5551965928660530402 ..acum e foarteeee multa zapada

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele!!!!

in sfarsit zice Maya mea "DA" pana acum numai NU zicea si cu ce foc. Cand o intrebam ceva si nu vroia zicea cu foc "NIIUUUUU" si mai dadea si din cap, dar la raspuns afirmativ nu zicea DA,ci zambea sau se bucura in semn ca vrea! de ieri zice DA doamne cat ne-am chinuit incapatanata mamii

criss, frumos acolo la voi cu zapada! incerc sa pun si eu cateva poze de aseara si la noi e lupta cu dezapezitul
clody
ioana, spor la cumparaturi! eu il astept pe Radu cu 3 curcani, porc si vitel; deci astazi o sa am de treaba noi suntem foarte lenese la trezit astazi ne-am trezit la 11!!!!! doamne cat e de bine

pup, merg sa vad cum incarc de pe telefon pozele

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

am mai pus aici cateva poze si sunt si 3 cu zapada in jur....nu prea calitative http://picasaweb.google.com/laurraa14/1AnJumatate?feat=directlink dar e ok pentru telefon

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Maya a invatat "puterea pupicului" cum vrea ceva sau ii zic ca ma supar pe ea (asta e pedeapsa ei=supararea mea- daca face ceva gresit ) imediat isi intinde buzisoarele si zice "a pupu" pentru ca eu intotdeauna ii ziceam daca imi dai un pup te las sau diverse.....sau da-mi un pup sa treaca cand ma musca sau pisca etc

intr-o duminica dimineata (noi tot amandoua dormim) il striga pe Radu "taaatttaaa" si eu ii zic "vrei sa mergi la tata?" si ea :"a tata" eu:" ce sa faci la tata" la acre ea zice "beste tata, aaa tata" adica sa mearga sa-l iubeasca pe ta'su

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Buna, fetelor! Vin cu "perle" noi marca maica-mea:
Ieri ma intreaba daca am ceva bun de mancare pt copii si apoi tot ea concluzioneaza: "ah, am uitat, la voi nu se gateste". Ca daca am facut numai un pilaf cu legume in perioada asta in care a trebuit sa ma ocup singura de 3 oameni plus drumuri si niste ordine prin casa, asta inseamna ca niciodata nu gatesc.

Apoi, azi ma intreaba ce i-am adus, daca am ceva pt ea prin portbagaj, niste hamburgeri, niste prajituri... Am intrebat-o unde e cratita cu ciorba pt nepoate, dar cratita cu ardei umpluti, tava cu placinta, cosul cu gogosi? Adica, daca tot e pensionara de atatia ani, cat de greu o fi sa faca o mancare calda pe saptamana pt noi? Ca nu se pune problema de bani sau transport, doar de cheful ei. Motiveaza ca mie nu-mi place mancarea ei, ca e jumate cruda si jumate arsa, pai sa o faca buna si o sa-mi placa. Ufff, asa bine era sa ma ajute cineva macar putin de tot...

In analizele Sabinei a iesit streptococcus pneumoniae. Ei nu i-a facut probleme la plamani, ci i-a dat otita, dar fiind tratat cu zinnat la care era rezistent, am ajuns la starea septicemica. Mi-e groaza sa ma gandesc la implicatii, poate ramane cu sechele, poate sa se localizeze la inima sau la articulatii daca nu scapam de el, putea sa-i dea meningita, pneumonie, cate si mai cate, si asta numai de la gradinita . Sa nu-mi zica nimeni ca este o parte a procesului de imunizare si asa trebuia sa se intample. N-o sa cred niciodata ca 15 otite, 100 raceli si zeci de virusi si microbi luati in prima copilarie imi vor garanta ca ea ca adult va fi mai sanatoasa sau mai rezistenta ca altii, dimpotriva, eu cred ca doar se va sensibiliza. Sunt si mai neagra de suparare, daca era posibil... Mi-e frica sa nu ia si Larisa streptococul, ca se transmite foarte usor, mi-e frica sa nu faca si Saby rotavirusul, ca am patimit mult si cu el, mi-e frica sa nu ia altceva maine cand o duc la serbare .

Si inchei cu niste perlute mai vechi dar dulci ale Larisei:
Gaseste fata pe jos o lingurita de plastic si o baga in gura, sotul i-o ia, fata se supara, sotul ii spune ca i-o da inapoi daca ii spune ce culoare are, Lary zice foarte natural "vede" si primeste lingurita inapoi, era verde praz, Saby stie de pe la 1 an si 8 luni nuantele.
Larisa s-a dus intr-o dimineata la jucarii si a inceput sa analizeze, o auzeam din pat: "asta donald, aia mickey, minge - goool, asta paha(r), aia cacagaa (papagal)" apoi auzim "aia Aby nani" (dormea sora-sa), apoi "mamaaa, pempa, caca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Am avut cateva zile mai pline! Si mai urmeaza doua cu serbari de Mos!
Am reusit sa fac curat in casa, chiar peste asteptari! Bradutul este si el impodobit! A fost mare bucurie pe copii!
Azi a fost serbarea de la gradinita! Am fost cu totii, ne-a ajutat si mama! A fost foarte bine ca ne-a putut insoti ca Matei a alergat, apoi David a plans la inceputul serbarii! Fata a stat treaza 2 ore, s-a uitat, a zambit! Nu va zic ca a fost si admirata!
Am pus si poze!
Ajunsi acasa, David m-a intrebat de ce Maria nu a primit cadou! Am ramas masca... I-am explicat ca va primi si ea, dar acum a venit Mosul la baieti! El s-a dus la fata si-i "explica" ca va veni Mosul cu cadouri si la ea!

Lauraa i s-au dus din chiscutele Mayei!
Cris ce a crescut Miruna!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

In ultimul ceas i s-a acordat liber sotului, dupa ce facuse "plecaciuni" si rugaminti pe la totii sefii...mama lor...
Beca e superba Sara!
Carla ma bucur ca sunteti un pic mai bine!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput