FIV Dr. ALBU DRAGOS 18

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

prednisonul ni l-a prescris doctorul endocrinolog, a zis ca daca anticorpii nu sunt f agresivi putem avea o sansa la IA dupa 3 luni de tratament,daca nu sa mergem la fiv cu icsi ca alta sansa nu avem
la mine sotul nu a reactionat bine la prednison, s-a ingrasat vreo 5 kg si au inceput sa-l doara articulatiile
acuma am si emotii cu nr gigeilor in vara la spermograma avea 22 mil gigei mobilitate 50 % forme anormale 50%, nu lua tratament atunci , octombrie cu tratament prednison 87 mil mobilitate 50% forme anormale 50%, noiembrie cu in tratament 15 mil mobilitate 50% forme anormale tot 50%, in noiembrie si octombrie au fost 2 laboratoare diferite,astept sa faca in ianuarie sa vad ce ii mai ieste ca mergem la alt laborator si din noiembrie nu mai ia prednison
noi mergem in ianuarie la dracea si vreau sa o intreb daca prednisonul ajuta la calitatea gigeilor si implicit a embrionilor, si daca trebuie sa ia pana cand facem fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arabella34

Buuna,dragele mele!AMR 10ZILE MIRI??? ASA PUTIN???Dr Ditu(Mariana-Florina)e o doamna in adevaratul sens al cuvantului,am lucrat cu ea in Filantropia,te rog din suflet s-o saluti din partea mea.E o ardeleanca plinuta (ca mine) cu suflet maare si nu e deloc ciubucareasa.Da,Corry,voi sta numai pe acasa,nu mai vreau sa pierd si sarcina asta ca cea din aug.2009.M simt binisor cu sanii a la Pamela Anderson,foame alternand cu greata,somn la greu si mai plang din orice...Tu esti bine?cat utrogestan iei pe zi?Chris,cum mai esti???va pup pe toate,o seara placuta!


Arabella,34 ani,cu prin FIV 1 cu dr Albu la Medlife!Multumesc Doamne!


merci frumos de info

+34 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 10z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Babyblue, merci mult pentru pen si menopur.
Si asa cum ti-am spus gandeste pozitiv ca subconstientul lucreaza.



_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna dragele mele!Ce mai faceti?eu bine,mai mult prin pat si odihna...Cu placere,Miri...fetelor,mai am 200 ui Puregon(doza normala,nu de pen),220ui Menopur si 1 flacon 0,1mg Diphereline....cine are nevoie cu mare placere o pot ajuta.Va pup pe toate si sa auzim numai de bine!
Arabella,34 ani,cuprin FIV 1 la Medlife cu dr AlbuMultumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arabella34

Buna dragele mele!Ce mai faceti?eu bine,mai mult prin pat si odihna...Cu placere,Miri...fetelor,mai am 200 ui Puregon(doza normala,nu de pen),220ui Menopur si 1 flacon 0,1mg Diphereline....cine are nevoie cu mare placere o pot ajuta.Va pup pe toate si sa auzim numai de bine!
Arabella,34 ani,cuprin FIV 1 la Medlife cu dr AlbuMultumesc Doamne!


Arabella, daca nu are alta fata nevoie de medicamente mai urgent ca mine m-as inscrie eu la ele.
Multumim.



_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

arabella, tu cum te simti?

eu de ex, am o stare de anxietate extrema, mi se pare ca mi s-au inmuiat sanii,si nu doar mi se pare, chiar s-au inmuiat, nu-i mai am ca imediat dupa ce am aflat, n-am niciun alt simptom si mi-e frika sa nu fie un semn rau!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Buna dimineata, poftiti la cafelutaaa!
Babyblue, sa stii ca si eu m-am confruntat cu problema ta.
M-am trezit intr-o dimineata si nu mai aveam sanii umflati.
Dar a doua zisi-au revenit.
Tu de bine de rau, ai fost la eco, dar eu....Mai am de asteptat pana pe 28 dec.In cate saptamani esti?
Uite, poti sa intri pe net si sa vezi alte fete ce simptome au avut.
Pe mine de ex, ma ingrijoreaza ca nu am stari de voma, dar am citit ca este posibil sa nu le ai deloc.
O ultima solutie, este aceea de a merge si a mai face o eco, pentru linistea ta
Arabella, ma bucur ca esti bine.Iau tot 3 utrogestan pe zi.Stau bine cu progesteronul: este mai mare de 40.Eu imi desfasor activitatea normal, fara a face eforturi mari.
Rica, Valy, Didi, Alexa, Flo, Maria,Inna, va imbratisez cu drag si va tin pumnii la toate.Voi fi alaturi de voi.
Vreau sa imi cer scuze daca va dranjeaza "problemele"noastre, ale proaspetelor gravidute.Nu vream sa dam dovada de egoism cand ne intrebam: "daca nu este beta este prea mare"(si inainte visam la doua cifre) sau "ce simptome mai avem" ...etc.Sa ne fie cu iertare
Mirela, unde vei naste si cu cine?
Ai luat ceva kg?Vei naste prin cezariana?Trebuie sa ne promiti ceva: cu prima ocazie, vei intra sa ne povestesti cum a decurs nasterea si cum te simti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

relaxare totala fetelor
ia luati voi magneb6 ca va destresati un pic
am luat kile, ca altfel ma urcam pe pereti

corry nasc la filantropia prin cezariana, pt ca 1. mai am una de acum 11 ani si 2. un motan e in craniana si alt motan e transversal

pe 30 vin motanii
as fi vrut pe27, dar vreau un anume dr anestezist care nu e de garda decat pe 30

o sa fie ok

+35 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 9z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Mire, nastere usoara si bebei mancaciosi!!!
te-ai injectat cu Celestonele?
te pup mult si tin pumnii!!

Gabi+24
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

corry, pai stai calma ca m-am dus la eco in garda la spital, de panica ce aveam. mi-a zis ce mi-a zis si albu sapt trecuta, ca se vede sacul gestational, ceva mai umflat ca atunci, vezicula vitelina, embrion prea mic sa se poata vedea si sa ma duc acasa si sa revin peste o sapt, adica dupa 6 sapt si ceva, ca sa se poata vedea embrion si inima.


dupa data ultimei menstruatii, 12.11, as avea 5 sapt si 2 zile.

azi dim parca sanii si-au mai revenit, nu s tari, dar sunt mai umflati parca si mai sensibili. pot spune ca am dezv o obsesie cu sanii astia. dc nu i-am pipait si i-am analizat, uneori sunt mai tari dim, alteori seara, alteori deloc, sunt zile cand n-am nimic.

greata n-am. pofte n-am. ma simt perfect. de asta mor de frica.
m-am inscris la odisee, se para ca ar fi prea devreme pt simptome, din ce mi-au zis fetele de acolo.



mirela, abia astept sa faci poze cu motanii si sa ne arati si noua. iti doresc o nastere fara nicio problema si refacere grabnica dupa!!

chris, tu ce mai faci scumpo? ai ceva vesti bune sa ne dai?

arabella, ce mai faci, cum te simti, ce simptome mai ai? ceva noutati?

rica, ce faci scumpo?

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.
5+


Mergi la inceput