FIV Dr. ALBU DRAGOS 18

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna fetele,bafta din tot sufletul Chris,tine-ne la curent...eu sunt bine,in medical,nu ma mai duc sa fac ture si garzi pana dupa ce nasc...Corry coleguta mea,ce faci?va pup pe toate!

Arabella,34 ani,cu prin Fiv 1 cu Dr Albu,la Medlife.Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mami mami

zi mi si mie cum e dr Ditu de la neonoto?

pupici

+34 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 10z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

ianna sotul are pozitiv cu 22.286 U/mL, din cate am citi eu la femei ar fi tratament, la barbatii e mai grav ca nu exista nici un tratament,
noi am pierdut un an jumate degeaba deoarece atunci cand ne-am hotarat ca vrem copii inainte sa ne apucam am fost la doc, dar am fost tratati oricum f superficial, cred ca un fiv pana acuma intr-un an jumate l-am platit,
am avut noroc de un doc endocrinolog bun ca el a descoperit cauza infertilitatii, daca nu il descopeream probabil si acum ne intrebam de ce nu se intampla, si doc imi spunea ca singur luna asta raman gravida,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Chris????????????????
Arabella, ce ma bucur ca esti bine.
Sa inteleg ca vei sta 9 luni acasa?
Tu ai vre-un simptom?Stiu ca o sa apara Mirela, sa ma certe,dar ii dau o si ma lasa in pace
Babyblue, tu cum te mai simti?
Va pup dulce si va doresc un uichend minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

corry, eu n-am niciun simptom. nu ma doare burta, nu mi-e greata, n-am nimic. oarecum si vaag sanii sunt mai mari si ceva mai tari, dar in rest, nimic, nimic nimic.
sunt insa f ingrijorata ca eu am hipertiroidie si nu stiu dc sa mai iau sau nu thyrozol, ca stiu ca e cam toxic in sarcina, pe de alta parte nu stiu dc hipertiroidia afecteaza copilul.

cris, ce ai patit?



_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

[quote]citat din mesajul lui babyblue

corry, eu n-am niciun simptom. nu ma doare burta, nu mi-e greata, n-am nimic. oarecum si vaag sanii sunt mai mari si ceva mai tari, dar in rest, nimic, nimic nimic.
sunt insa f ingrijorata ca eu am hipertiroidie si nu stiu dc sa mai iau sau nu thyrozol, ca stiu ca e cam toxic in sarcina, pe de alta parte nu stiu dc hipertiroidia afecteaza copilul.

cris, ce ai patit?



_

Babyblue va pupa pe toti!!
[red] In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.


babyblue, fuga la endocrinolog!
nu stiu de hipertiroidie, dar hipo sigur afecteaza dezvoltarea bebelului! eu am hipo si tot mi-a crescut necesarul de Eutyrox in sarcina. Daca esti din Bucuresti, iti recomand pe dr mea endocrinoloaga, Cristina Copaescu de la Medlife. E tanara si f desteapta.
Nu mai amana!


Gabi+24
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

saru mana, o sa ma programez si eu la ea!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris_37 spune:

Multumesc fetele de grija.
Pup pe toate si toti
Pana acu nu patit nimic doar ca ma simt din ce in ce mai putin insarcinata
Astept luni sa fac beta hcg...



Dormit aproape tot timpu si facut ceva cumparaturi


675 4G in gena PAI homozigota + 1298 A>C in gena MTHFR heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buuna,dragele mele!AMR 10ZILE MIRI??? ASA PUTIN???Dr Ditu(Mariana-Florina)e o doamna in adevaratul sens al cuvantului,am lucrat cu ea in Filantropia,te rog din suflet s-o saluti din partea mea.E o ardeleanca plinuta (ca mine) cu suflet maare si nu e deloc ciubucareasa.Da,Corry,voi sta numai pe acasa,nu mai vreau sa pierd si sarcina asta ca cea din aug.2009.M simt binisor cu sanii a la Pamela Anderson,foame alternand cu greata,somn la greu si mai plang din orice...Tu esti bine?cat utrogestan iei pe zi?Chris,cum mai esti???va pup pe toate,o seara placuta!


Arabella,34 ani,cu prin FIV 1 cu dr Albu la Medlife!Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Hellen,voua cine v-a dat prednison?Dr.Dracea?
Inainte de a incepe tratamentul,ce valori aveati,pentru ca acum stati destul de bine!

Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput