FIV Dr. ALBU DRAGOS 18

FIV Dr. ALBU DRAGOS 18 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Lacramioara Sandu


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV clasic cu transfer de embrioni 7580 RON
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni 8670 RON
FIV esuat prin neobtinere de embrioni 1700 RON
FIV esuat prin neobtinere de ovocite 825 RON
Gonal F flacon 75 ui 81 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 1 procedura 1045 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 2 proceduri 1265 RON
Menopur 10 flac 801 RON
Menopur flc 75 u.i. 81 RON
Monitorizare ecografica foliculara ptr FIV 510 RON
Monitorizare hormonala ptr FIV(estradiol seric) 155 RON
Monitorizare transfer de embrioni congelati 400 RON
Orgalutran 0.25 mg/ 0.5 ml + 1 seringa 138 RON
Ovidrelle 250 mg/ 1 seringa preumpluta 120 RON
Pregnyl Pulb 5000 UI 1fiola 40 RON
Pregnyl Pulb.Inj. 5000 U.I / fiola- 3 fiole 110 RON
Puregon 100 ml 145 RON
Puregon 50 ml 84 RON
Puregon Pen. 300 U.I/ 0.36 ml, 1 cartus + 6 ace 456 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 1 an) 1265 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 6 luni) 700 RON
Transfer embrioni decongelati 1705

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi
anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu
mirela2 mami cu si - FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit.


Gravidutele noastre :
Lumimar - FIV 1 reusit cu dr Albu Dragos, 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu;mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot cu risc de trombofilie.


Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;
aristica - 27 ani, FIV 2 cu Dr. Albu Dragos la MedLife, transfer 4 embrioni, din pacate nereusit.Sotul are astenospermie severa - 14% spermatozoizi mobili, dar diformi, diabet tip 2 si 38 ani, eu am trompa stanga permeabila, trompa dreapta impermeabila, diforma, lipita de uter, ovar drept, vezica si colon + endometrioza + mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, 27 de primaveri, 3 ani la activ de tentative sa fac bebel, 1 FIV nereusit cu tot cu transfer de congelati nereusit
maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit
amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.
babyblue 29 de ani, un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul are oligoastenospermie, la prepararea spermei pt IA au iesit fff putini spermatozoizi. HSG - cu trompa normala, histeroscopie unde mi-au gasit micropolipi care au fost extirpati. AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit.
inna08 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi.
Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010, sarcina oprita din evolutie.
Arabella34,34 ani 2IA la New Life Med,prima reusita in martie 2009,sarcia pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,urmeaza FIV la Medlife cu dr.Albu:)
alexa1986 sot diagnosticat cu oligospermie cu astenospermie marcata, 4 mil de spermatozoizi si A+B+C 25%


Aspirante ianuarie
rica69
speranta2

www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">[b]Calculator sarcina FIV




medicamente:
amacuba: 200 de Puregon


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Mirela



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mersi Mire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Buna fetele
Rica ,am facut 41 de ani in octombrie si am AMH=1,2. Si eu il repet acum sa vad cum mai este.
Baby,stiu ca protocolul lung e mai bun,dar cd am facut FIV-ul am insistat la dr sa fac lung ,dar el mi-a zis ca am rezerva mica si ca protocolul scurt este mai bun pt mine
corry,as avea si eu incredere mai mare dc eram de varsta ta
la toate fetele si bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Lyly pai avem aceeasi varsta numai ca eu am facut 41 in iulie.
Stiu si mie mi-a spus la al 2lea fiv ca mergem pe protocol scurt din cauza varstei, dar acum probabil dupa sudii si studii poate ca a ajuns la concluzia ca cel lung este mai bun.

Deci te-ai hotarat? Tu ai prins vreo sarcina, care sunt cauzele infertilitatii la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Buna Lyly!

Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

rica,din 1994 nu am mai ramas insarcinata[bang....cauze ar fi chistu endometrozic operat in 2002,....pe urma de fibrom in 2009..dar nimic f grav....acum e varsta
nu m-am hotarat inca,mai vad io pana in ian-feb

inna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar

rica,din 1994 nu am mai ramas insarcinata[bang....cauze ar fi chistu endometrozic operat in 2002,....pe urma de fibrom in 2009..dar nimic f grav....acum e varsta
nu m-am hotarat inca,mai vad io pana in ian-feb

inna


Lasa fetita ca de data asta vei reusi o sa vezi tu. Suntem pe maini foarte bune. Cu cat va hotarati mai repede cu atat mai bine. Varstaaaaa

_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna dragele mele!Iata ca m-am vazut si eu in sfarsit gravida!!!,Slava Domnului!M-am speriat groaznic ca am sangerat cu sange rosu luni seara,din fericire in 2 ore s-a oprit,am stat in pat,No-Spa si 8 utrogestan pe zi,si Multumesc Domnului nu s-a mai intamplat...Azi am facu beta de 14 zile si e 170,adica aproape triplu fata de luni in ziua 11.M-a chemat la eco pe 4 ianuarie,a zis dr. ca e bine,asa sa ne ajute Domnul....deci sunt o dolofana cu 20 kg in plus)(am raspuns Ricai la intrebare,scuze de intarziere), ma rog pot sa iau si 100 kg in sarcina,desi nu prea cred,nu-mi pasa,bebe sa fie bine.Sarcina am pierdut-o la 23 sapt din cauza colului,care era beant chiar cu cerclaj,e ceea ce zicem noi obstetricienii incontinenta cervico-istmica.Stau in medical si prin pat mai mult,m-am speriat luni seara...Corry,coleguta mea cum mai esti?cat utrogestan iei pe zi?eu sunt o bomba cu progesteron(8 pe zi)ma ma duc sa stau in pat ca sotul ma leaga cu catusele si mai vorbim!pupici la toata lumea si va predam stafeta,mult noroc!
Arabella34 ani cu prin FIV 1 la Medlife cu dr Albu,multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Bravo Arabella, asa stai cumintica si asculta-ti barbatelul.

Chris tu ce mai faci nu mai spui nimic, haide ca o sa scoatem majoretele curand. Cand tb sa faci testul?

_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris_37 spune:

probabil ca nu eu sunt chris cea intrebata, da se potriveste si la mine :-)
eu sunt umpic botoasa. Facut FIV 3 dec si ET 6 dec iar dr. Albu zis ca b hcg pe 20 dec. Da nu avut de lucru si am facut un test de sarcina si nimic (z11 ET).
e chiar asa de rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

inna08 , eu ma pregatesc pentru FIV dracea si la mine e problema cu sotul avand si el anticorpi antispermatici pozitivi, si de cand am descoperit a facut tratament cu prednison ca sa-i mai scada numarul noi am facut si IA in noiembrie (mai bine nu o faceam ca am pierdut si timp si banii)fara nici un rezultat
Sotul tau ia tratament ceva pentru anticorpi acum cand va pregatiti de fiv, eu nu as mai vrea sa ia prednison ca nu prea poate sa tina regim fara sare.
Noi suntem din iasi si aici sunt cam 0 in cea ce priveste infertilitatea masculina, de asta autoimuna nici nu au auzit totii.

Mergi la inceput