Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

mihaela poate ai 2 samburei in burtica de-aia valorile mari ale hcg-ului. Doamne ajuta sa fie cum iti doresti

.....viata este acolo unde te regasesti.......

11+ Doamne ai grija de noi

in asteptarea craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

zapic atunci azi mancam numai cartofi FARA paine , nu-ti fa griji se va regla organismul si atunci vei putea sa-ti concepi altfel meniul zilnic cand greturile vor disparea de tot.........adica curaaaaaand

cel putin teoretic




.....viata este acolo unde te regasesti.......

11+ Doamne ai grija de noi

in asteptarea craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Buna burticilor!
Zapic felicitari pentru fetita sa fiti sanatoase si tu si ea.Spune-mi si mie te rog frumos morfofetala ai cerut-o tu sau doctorul? Eu stiam ca se face mai tarziu. Cat te-a costat ? Ce de-a intrebari am in dimineta asta.
Mihaela bine ai venit, sa ai o sarcina usoara si frumoasa !


Traieste, Iubeste, Daruieste...
11+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zapic spune:

Mihaela, faceam morfofetala de semestrul I oricum, pt ca sint oarecum paranoica, dar da, raspunsul e ca mi-a dat-o doctorul, de fapt ambii la care am fost pana acum. Ei mi-au dat si dublu test si triplu test si mi-am recomandat cabinete super scumpe (360 ron-420ron) .
Eu am facut-o la Dr.Albu , la cabinetul lui particular si m-a costat 150 ron , dupa ce i-am precizat ca nu-mi fac dublu testul.(360 ron, impreuna morfo+dublu) Nu s-a suparat deloc, a masurat totul cu atentie, a iesit si a vb cu sotul, l-a felicitat pt bb ok..., chiar daca paciente avea.

Totusi pt linistea mea, sau nelinistea voi face dublu sapt viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zapic spune:

Scuze, Roxybarbu, nu Mihaela. Pt Mihaela- bine ai venit printre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zapic

Mihaela, faceam morfofetala de semestrul I oricum, pt ca sint oarecum paranoica, dar da, raspunsul e ca mi-a dat-o doctorul, de fapt ambii la care am fost pana acum. Ei mi-au dat si dublu test si triplu test si mi-am recomandat cabinete super scumpe (360 ron-420ron) .
Eu am facut-o la Dr.Albu , la cabinetul lui particular si m-a costat 150 ron , dupa ce i-am precizat ca nu-mi fac dublu testul.(360 ron, impreuna morfo+dublu) Nu s-a suparat deloc, a masurat totul cu atentie, a iesit si a vb cu sotul, l-a felicitat pt bb ok..., chiar daca paciente avea.

Totusi pt linistea mea, sau nelinistea voi face dublu sapt viitoare.



Aha, mersi de raspun . Am si eu programare pe 20 si tot atunci se va incheia saptamana 12 si vreau sa stiu daca imi face si mie,daca tine de doctor sau de pacienta. Eu sper sa-mi faca si mie

Traieste, Iubeste, Daruieste...
11+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zapic spune:

Roxybarbu, succes, e f. bine in sapt 12 ca si eu ieri conform masuratorilor biometrice eram in 11 sapt. si 5 zile.

A ... si mi-a schimbat si data nasterii din 07.07.2010 in 01.07.2010.

Pai Roxybarbu ideea este sa aiba un ecograf ok, ca masuratori ei fac oricum , la orice eco normala 2d, si neaparat sa se uite sau sa intrebi tu de translucenta nucala( asta e nebunia mea, recunosc), cea raspunzatoare de Sindromul Down.


Pufi, sint o pacatosa.. deja am bagat in burtica o painica( am diminutivat-o eu ca sa dea bine, ca era mare de fapt).Poata altadata...intr-o zi cu soare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zapic

Roxybarbu, succes, e f. bine in sapt 12 ca si eu ieri conform masuratorilor biometrice eram in 11 sapt. si 5 zile.

A ... si mi-a schimbat si data nasterii din 07.07.2010 in 01.07.2010.

Pai Roxybarbu ideea este sa aiba un ecograf ok, ca masuratori ei fac oricum , la orice eco normala 2d, si neaparat sa se uite sau sa intrebi tu de translucenta nucala( asta e nebunia mea, recunosc), cea raspunzatoare de Sindromul Down.


Pufi, sint o pacatosa.. deja am bagat in burtica o painica( am diminutivat-o eu ca sa dea bine, ca era mare de fapt).Poata altadata...intr-o zi cu soare....


Zapic, doctorul meu este specializat in ecografii, iar aparatura zic eu ca este performanta asa ca sper sa am si eu noroc sa-mi spuna sexul copilului

Traieste, Iubeste, Daruieste...
11+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

woow ! zapic , deja s-a vazut ca e fetita? Felicitari,felicitari! Mai ales ca o sa fie o Anastasie la fel ca fetita mea

va invidiez ca multe dintre voi deja l-ati vazut pe bebe.Eu abia marti pe 21 am programare...nu mai am rabdare

Eu mi-am luat rezultatul analizelor ... si mi-au iesit in general bune. surprinzator mi-a iesit hemoglobina 12.4...eu care mult de 10-11 nu aveam si air surprinzator dar la modul negativ mi-a iesit colesterolul mare 199, iar limita era 190 si pe cuvant de soim (ca pionier n-am apucat ) daca mananc ceva gras. NU mananc unt,smantana,lapte gras....tot ce mananc e degresat,carne slaaaaaba (numai pui si peste,in ultimul timp numai peste), dulciuri nu prea mananc....hmmm! iar ma dereglez ca la Anastasia imi ajunsese colesterolul la 253 si aceeasi poveste.

Pupici pt toate !

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & (DPN 07.07.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

roxi la ce medic mergi?



.....viata este acolo unde te regasesti.......

11+ Doamne ai grija de noi

in asteptarea craciunului

Mergi la inceput