Dovleceii spun bine ai venit 2011! **5**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neata!

Monikus, eu am admirat de ieri pozele, Rares e un frumos si am vazutc a a fost fascinat de cutzu! si EBru vad ca e fan animale, alergam pe strada dupa cutzi, pisi, pasari, cai, magari (na, daca suntem la tara, mai trec si din astia )

Ioanna, maaare rugaminte la tine, imi mai zici o data reteta de ficatei, pleeeease?? nu am notat-o atunci, am zis c-o retin si memoria m-a tradat....era una cu ceapa, ardei, morcovi rasi parca.....saru'mana si promit ca e ultima oara cand intreb....de asta cu ficatei

Danutza, la mine a intrat ieri indemnizatia, mai tarziu decat de obicei, dar a intrat....ia sa mai verifici si la tine...

noi am scos putin nasul pe afara, e fff frig, bate un vanticel receeee.....am fost pana la poarta si inapoi, 10 minute asa...EBru cred ca mai statea, ca era infofolita bine, dar eu eram in pantaloni de trening subtiri si fara fular si nu mai puteam

o zi frumoasa sa avem, in ciuda frigului

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

De asta ziceam sa ma duc azi. poate e mai liber. zapada s-ar putea sa avem la noapte. de-abia astept sa scot piticul sa se joace cu zapada

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Ioanna, maaare rugaminte la tine, imi mai zici o data reteta de ficatei, pleeeease?? nu am notat-o atunci, am zis c-o retin si memoria m-a tradat....era una cu ceapa, ardei, morcovi rasi parca.....saru'mana si promit ca e ultima oara cand intreb....de asta cu ficatei


cum o sa ma supar?!

asadar am pus in tigaie o ceapa tocata marunt, ardei, dovlecel ras (poti pune si morcov daca vrei). le-am trecut un pic prin unt apoi am pus apa si am lasat sa fiarba. cand sunt aproape fierte am pus o rosie mai mare taiata marunt(sau mai multe mai mici) sau bulion si verdeata. separat am fiert in lapte cativa ficatei. cand au fost gata i-am spalat si i-am pus peste sosul repsectiv. am mai lasat un pic impreuna si gataaaa (poti pune si un catel-doi de usturoi). de obicei ii servesc ficateii cu piure de cartofi

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Selen, vezi ca la voi e cod galben de ninsori si viscol de diseara pana maine seara. Sa stati la caldurica sa nu raciti.
Ce vremuri cand manca si a mea ficatei...
Cartofii cel putin nu i-au placut niciodata..
Azi incerc mancare de mazare cu carne de pui. Din asta nu i-am dat inca. Cine stie...Daca nu, papa tati ca lui ii place :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna ziua si de la noi,

Raportam si noi o vizita afara. E ger in toata regula. Vorba ta Selen, Rares ar mai fi stat ca sa linga un catel, o pisica, un caine dar nah.... nu se poate chiar orice.

Danuta eu nu am vazut brazi mari in Auchan. E drept ca nici nu m-a interesat ca sa ma uit bine. Uite in wk probabil ca vom trage o fuga pana acolo si iti spun.

Scriu mesajul asta de vreo 2 ore asa ca dau si send.

Pupici.

Santa is coming to town to meet Rares (16.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Ioanna, saru'mana mult, facut papa bun la fata, mai astept sa se abureasca cartofii si brocolli

Danutza, serios e cod galben?? nasol, maine chiar aveam treaba in oras si trebuie s-o iau si pe EBru de dimineata, sa ramanem la soacra-mea....se pare ca trebuie sa-mi revizuiesc atitudinea

mai, dar numai noi suntem ultimii mohicani??? unde-i restul de fete?? Lali e pe la soacra-sa pe undeva??

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Ioanna, saru'mana mult, facut papa bun la fata, mai astept sa se abureasca cartofii si brocolli

Danutza, serios e cod galben?? nasol, maine chiar aveam treaba in oras si trebuie s-o iau si pe EBru de dimineata, sa ramanem la soacra-mea....se pare ca trebuie sa-mi revizuiesc atitudinea

mai, dar numai noi suntem ultimii mohicani??? unde-i restul de fete?? Lali e pe la soacra-sa pe undeva??

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!







Mi-a placut tare asta cu ultimii mohicani. Lali inca mananca din Ghita la tara.

Dar eu nu inteleg pe unde umbla fetele astea pe gerul asta.

Azi se face prezenta deci ar fi bine sa scoateti capul ca acu' va tai de pe lista ca doar acum ma pricep.



Santa is coming to town to meet Rares (16.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Mai, la capitolul mancare noi suntem cam varza. Spun varza in sensul ca eu nu ii schimb foarte tare mancarea. El inca mananca ce manca si la 7-8 luni doar ca am mai adaugat putina sare si bors facut in casa. In rest... un fel de ciorba, ficatei cu cartofi si dovlecei, legume cu peste si lamaie si legume cu oua. Bine, mai gusta cate un pic de tocanita de cartofi de-a noastra sau cate un pic de pilaf dar in rest.... nu prea i-am dat altceva.

Fructele cu biscuiti si eventual cu putina branza de vaci si iaurtul cu biscuiti. Asta e toata mancarea lui. Dar vad ca inca manance si nu se plange, ca nu stie probabil ca poate.

Santa is coming to town to meet Rares (16.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Cu indemnizatia...am sunat la Prestatii sociale si am intrebat cand intra pe card. Cica cel mai probabil maine. Pe raiffeisen mi-a zis ca pot sa incerc si asta seara, dar sanse slabe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello! Nu simtiti miros de carnati,sunca, tochitura? Am ajuns acasa,incarcati cu juma' de Ghita , l-am pus la congelator , acu' astept sa vina Craciunul,afara niinge linistit si in vatra arde focul ,ma duc sa fac haleala pentru sotz,ca ii e foame.
Paul e inca la soacra,cica mi-l aduce in vizita de Craciun,si il mai vad dupa revelion [alcol]. Revin cu pupici pentru toata lumea,nitel vin fiert,tzuica fiarta ,ce vreti voi .

Vine ,abea astept sa si sa cadouri multe pentru Paul ( 01.10.2009)!

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput