Dovlecei veseli in asteptarea Mosului (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Raluci ai un dulcel de baiat...e scup rau.

Am venit de afara repejor...e frig rau....din cauza vantului pare mult mai frig...dar miroase a iarna.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia in asteptarea
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Raluci e minunat Bubu!!! Poate e si al meu oltean, o sa-l testez cu praz, sa manance si el ceva


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Mamelor, nu se da Ibuprofen in sarcina!!!


Uka, Algocalminul nu este contraindicat in sarcina; da, este un medicament pe care pana si Ghana l-a interzis...in cantitate mare, a la long, produce agranulocitoza (distrugerea maduvei osoase);

mai, nu cumva are contractii? durerei in spate care sa iradieze in solduri? mai bine sa mearga la ginecolog, parerea mea!

Edit: mai, m-am ambalat un pic cu Ibuprofenul, scuzati...faza este ca acesta este un antiinflamator nonsteroidian si grupa asta de medicamente administrate in trim 3, pot duce la inchiderea prematura a unui vas la nivelul cordului fetal...consecintele sunt cel putin nasoale :(
Asteptand www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3" target="_blank">Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

salutare!
Raluci, baiatul tau e demential cu refuza el mancarea pentru ceapa...
Uka, si eu am avut dureri groaznice de sold, tot in luna a opta, opt si jumatate mai exact, de nu m-am putut misca nicicum, nu coboram decat pana la dr, daca era cazul, in rest ma tineam de pereti sa pot merge prin casa, dar mai mult de 10 pasi nu puteam face...horror...dar n-am luat nimic, am rezistat eroic !!! medicul meu a zis ca nu recomanda nimic, decat repaus la pat! acum eu stiu, poate la ea e altceva...la mine cica apasa pe nervul sciatic i de acolo toate durerile! pupici si sanatate multa! sper sa gaseasca solutia cea mai buna pentru ea si bebe!

Se scutura din nori, de sfinte sarbatori, povesti cu ingerasi, pentru copii poznasi, povesti cu sfinti parinti, pentru copii cuminti
ANDREI
prokid.ro/concurs/voteaza-poza/251/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Merci mult de tot fetele mele!
Face deja masaj terapeutic, o ajuta cat de cat, dar tot rau o doare, cam de o saptamana. Nu-s contractii, luni a fost la ginecolog si a vazut-o, si el i-a spus ca-s normale numai ca nu-s asa suportabile si i-a dat algocalmin si fastum gel..
Sper sa-i treaca repede! Pupici!




(—`´—) ./ | \ . '~' ' '** ' ' '* ~~~*' ' *' '~' '* '' * ~**~ * ''* ' • Merry • ' * ' ' * ' ~~**~~ ' * '' ' ' • ' Christmas ' • ' ' '' ' * ~~~~~~ * ' ' | *2010*2010*2010*2010*2010*


..... Carina put the C in Christmas ! ..and the other baubles and letters are her friends !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Nu am mai scris de mult ca am fost tare ocupata si am fost si stresata pe deasupra cu noile modificari la CIC, ceea ce mi-a ocupat partea lasata libera de fata si de cellalte probleme. Ma bucur ca vine Craciunul. Este sarbatoarea mea preferata si mi se pare ca e cea mai frumoasa parte a anului.

Mary, felicitari! Sa ai o sarcina usoara si un copilas sanatos!

Nu prea sunt la curent cu ce s-a mai intamplat dar o sa incersc sa va urmaresc si sa intervin mai des.

Daca imi dati si mie adresa de mail o sa trimit si niste poze cu noi ca deja cred ca am ramas in urma cu multe luni. Va rog dati-mi si parola sa mai vad si eu alti dovlecei.
Pupici

Mami si Maria in asteptarea lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Dana, Uka sorry, n-am mai tinut minte cum e cu nurofenul ala. Stiam ca paracetamol e voie in sarcina. Eu nu am luat nurofen deloc, si paracetamol doar o pastila, ca aveam febra si nu cobora cu ceaiuri.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

hellow
sa va zic repede, pana nu incepe ..
pentru lungile seri de iarna in care voi sta in casa, sub paturici, am gasit un site cu filme fainee..de vazut online
in seara asta ruleaza www.novamov.com/video/pptevtn9p2j5y" target="_blank">eat, pray, love ..stiu ca toate l-ati vazut, nu radeti de mine, sunt in urma rau !
c ya




(—`´—) ./ | \ . '~' ' '** ' ' '* ~~~*' ' *' '~' '* '' * ~**~ * ''* ' • Merry • ' * ' ' * ' ~~**~~ ' * '' ' ' • ' Christmas ' • ' ' '' ' * ~~~~~~ * ' ' | *2010*2010*2010*2010*2010*
Carina put the C in Christmas ! ..and the other baubles and letters are her friends !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

doamnelor, la inchiderea editiei avem in cont 2730 RON. mai e putin...si va multumesc mult tuturor

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

daca picioarele s-ar indoi invers...cum ar arata scaunele???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:



Asteptand www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3" target="_blank">Craciunul...

Mergi la inceput