America (216)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Ooops, Philip...

Intii tin sa precizez ca eram detasat in legitima aparare. Keep this in mind at all times during reading .

M-am dus la un Hallmark sa-i iau la al meu Xmas card. Si cind intorc in parcarea mica la magazin (one way in, one way out only), masina din fata se opreste brusc si soferul incepe sa se converseze cu unul. Eu, in pana de timp si cu o lista luuunga de "to do", i-am claxonat sa se traga la o parte, sa trec si sa parchez. Ceea ce s-a si intimplat, numai ca al de era pedestru, s-a luat dupa mine in magazin. M-a apostrofat ca sunt "inconsiderate". Eu intii i-am zis "do mind your business". El continua. Eu am plusat la "and it is so considerate to block the road and waste other people's time. And intelligent, I might add.". Ala tot ma blagoslovea. Eu m-am enervat si am ridicat tonul zicind "you will address me when I give you permission. And at this time permission is not granted". Conversatie peste rindurile de Xmas cards.

Asta l-o scos din pepeni, si a venit intins spre mine. Eu aveam cheile in mina si pepper sprayul atasat (jogger p.spray), n-am mai stat sa-i analizez intentiile. L-am declarat atacator si i-am trintit trei fisuri scurte intre ochi. Ala (care era de 2-3 ori marimea mea) a inceput sa tipe, eu am dat $5 casierului cu "keep the change", si am plecat. Cu cardul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

iulia, esti tare!
esti eroina mea!
respectele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Iuliaq, wow, esti tare! Da de unde se cumpara spray din ala?
Buflea, nu am alte sfaturi.stii ca eu sunt mult mai lejera cu regulile, deci l-as lasa pe Alex sa joace Wii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Wow, Iulia, ai fost nemaipomenita. Mi-ai dat o idee buna sa imi iau si eu unul sa il atasez la portkey. Tocmai ce am luat ieri unul, jogger pepper spray, de la Dick's (pt. Ruxij) ca sa il ia mama in Ro ca ii este frica de caini.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Maru, Ruxij, Ciuf nu-s tare . But I have an attitude! Adevarul ca vorbea ala cu mine de parca eram angajata pe mosia lui. Invatat probabil cu femei d'astea din majoritatea de 46% a statului, cuminti si care nu deschid gura in fata barbatului. Si mai era si-n sweats la gabaritul lui!

La cursul de autoaparare am invatat cum se foloseste corect MACE-ul. Se cumpara on line, eu l-am luat de la ACE, o multime de locuri le au, hardware stores, WalMart. Au varianta de poseta si varianta de pus la port-chei, numita si jogger spray. Insa trebuie verificata legislatia statului, Ruxij. Majoritatea permit, unele au restrictii la weight, altele interzic.

Si de cursurile astea de aparare, eu le-am gasit foarte bune, te invata sa te aperi si sa ai sanse sa scapi/supravietuiesti intr-o multime de ocazii (eu am stresat instructorul ca nu tipam dupa ajutor, pocneam direct ). Pe noi ne-au evaluat si pus in doua grupe, in fct de puterea din miini ori din picioare. Cursurile sunt oferite de politie si au refresher anual.

Ciuf, vezi ca trebuie sa-l testezi, de functioneaza. Da' sa nu-l testezi de prea multe ori, ca-l golesti!

Edit: Ciuf, verifica cu astia de la compania de zbor, care sunt conditiile de transport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

iulia pai daca ma ataca cineva, eu ma mai uit la legislatienoi ne-am uitat zilele trecute la wal-mart si nu aveau, am fi vrut sa luam cateva pt azore. cica fura rufele de pe sarma si buteliile de la grill. nu-mi pasa, dar mi-e sa nu-i atace pe copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Buflea, miine si poimiine vrem sa mergem aici...esti interesata?

http://www.woodburyskiarea.com/winter/index.html

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Philip, conteaza legea, cum nu, ca intri la port ilegal, dai in alta trasnaie.
Cum te muti tu, din linistita Oklahoma, la tara lui furat rufe si butelli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Iulia, m-ai facut sa rad. Te admir pentru taria ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Miere, cum a fost in final cu jobul? sau inca nu stii? bravo dansatorului tau! eu nu am mai filmat-o dansand.. numai poze pe FB..

Iulia ce tare ai fost!

sunt full de piftie si sarmale.. acum de Revelion sa vad ce meniu mai fac.. nu mergem niciunde, dar vin niste prieteni la noi, macar sa nu zicem ca nu ne-am petrecut ..
as face si un tort, dar nu stiu de care.. any ideas?
in rest ne-am bucurat si noi de Mos Craciun.. am fost cuminti toti ..

si am planuri pt 2011, care sper sa fie mult mai bun decat 2010.. a fost un an care nu pot sa spun ca mi-a adus multe bucurii, si de aceea abia astept sa vina 2011..




Mica dansatoare

Mergi la inceput