America (216)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Craciun fericit americancelor mele dragi! Sa aveti masa imbelsugata, sa vina mosul darnic, si sa vina Noul An cu tot ce va doriti sa vi se indeplineasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Maru, multumim! Craicun Fericit si voua si un 2011 minunat!

Noi avem un Craciun perfect, Winter Wonderland. Ninge de azi dupa amiaza si se prevesteste ninsoare pana maine dupa masa. Exact "dreaming of a white Christmas", e foarte frumos...
Nu prea m-am omorat cu gatitul anul asta ca mergem in vizita, mai mult am facut de Thanksgiving, ca am avut musafiri. Ziceam ca duc sarmale maine la prieteni, dar m-am razgandit, nu am asa multe si vreau sa le halim noi lol Asa ca o sa bag o friptura de porc la cuptor, de aia ca un baton, cum ii zice.... tenderloin.. Imi iese buna, cu usturoi si vin... Ma indur sa duc cozonac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Craciun feriit Maru!

Lia, zi cu friptura aia ca poate fac si eu una pentru Revelion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Pai iau un pork tenderloin si il "season" cu sare/piper apoi il "brush" cu usturoi pisat pus in unt topit. Il bag la cuptor cu putina apa si il tin acoperit cu o folie de aluminiu cam 3-4h, cu grija sa nu se duca toata zeama, apoi scot folia, adaug vin alb si il mai las juma' de ora sa se rumeneasca. E usor ca "il arunc" in cuptor. O sa il pun maine dimineata la cuptor si cum mergem in vizita la 1pm, numa' bine se face pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Cine vrea zapada sa vina sa isi ia ca io nu o pot lopati :)), e pana peste glezna si inca ninge.
Am mancat iar curcan, 18lbs de data asta, si vecinii mei jura ca e cel mai bun curcan pe care l-au mancat vreodata! Am un sot, bucatar desavarsit! :)

A venit si Mosul, abia astept sa vad fata lui Aidan!

Adriana mami de Isabelle Marie - 3 luni si Aidan Alexander - 5 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:



Craciun fericit si sa va adune in jurul bradului pe voi si pe cei dragi voua, in pace si cu multa bucurie



Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Craciun Fericit si din aprtea mea ... la noi nu este UN fulg de zapada ... m-a intrebat Alex astazi cum o sa vina Mosul la el daca vine cu sania si nu are zapada ? Barbata-meu cica "lasa tata, ca poate vine cu New Jersey Transit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Suna bine Lia. Cred ca fac de Revelion, multumesc.

Buflea, pai voi nu stiti ca Mosul zboara cu sania?

La noi a plouat. Poate peste vreo suta de ani o fi iar zapada de Craciun, cum avuram anul trecut. Sint dezamagiti copiii, eu am incercat sa-i pregatesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Craciun Fericit si din partea mea. Multa sanate, fericire si numai bucurie si sa aduca Mosul tot ce isi doresc copiii!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Carmen, multe bucurii, ma bucur sa te vad pe aici!
La noi e zapada multa multa. Am desfacut cadourile azi dimineata. N-a iesit prea bine ca fi-miu s-a trezit inaintea noastra si le-a desfacut in timp ce noi dormeam, ceea ce recunosc ca m-a cam iritat si e pacat sa fii iritat in ziua de Craciun. Era disperat Dupa aia am desfacut si noi cadourile si am facut poze cu ce a mai ramas pe acolo. Haliram niste porcarii si ne pregatim sa mergem in vizita.

Mergi la inceput