Fluturasi de martie-aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Deci am vizionat filmu' de la batista sugarului...eu am crezut ca este un fel de a spune ca se foloseste si aspiratorul...
Dar nu ii doare??
Nu trage prea rau?...poate da sangerari cred...

21+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!


nu doare, am testat-o si pe mine..si aspira f f bine, ii scoate tot..la ei cand sunt micuti canalele nas-urechi-gat comunica f usor ca sunt mai scurte ( parca asa zicea pediatrul ) si risul de transmitere a infectiei daca nu-l cureti bine e f mare..nu mai zic ca ii usurezi respiratia, ca altfel nu paote dormi..

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

lalely si mie mi se pare cam asa sa-i bag ala in nasuc. dar daca este chiar necesar...


S-a intamplat minunea mult asteptata29+


nu il bagi in nasuc, ci la baza nasucului, nici nu intra ca ei au nasucul mic..cu zgomotul, unii n-au nici o treaba, altii tipa si se sperie..Vlad se cam speria, dar asta cand a mai crescut..cand era mic asa il linisteam, ii puneam feonul sau aspiratorul si asa mai dormea si el. cica sunt obisnuiti cu zgomotele astea din burtica si ii linisteste

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Irinuca ti-am dat PM.

Roxy_s mi-a zis dr sa mai vin pe 24 ianuarie sa stabiliim data exacta pt cezariana . A dat de inteles ca ar fi ultima data inainte de mare intalnire

Laley eu am asistat la astfel de activitati si imi era mila de micuti..desi stiu unul care era innebunit dupa zgomotul aspiratorului, statea ca la plaja, il linistea teribil. Adevarul este ca scoate klumea din nasuc..si eu ma tot gandeam sa-i iau aparat din acel cu baterii..da cica nu prea e bun, tot ala cu aspiratoul e bun.

------------------------------------------------------------------------------------------
28+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel

Ana-Maria


aa, aspiratorul ala nazal electric nu e bun de nimic...am dat vreo 2 mil pe el si nu l-am folosit mai deloc..nu aruncati banii degeaba

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Maine am programare la dr. nu am mai fost la ea de 2 luni
mi-e frica sa nu ma certe, dar ea mi-a zis sa vin dupa ce am eco morfo-fetala.
eco am facut-o sapt trecuta.
apropo: la eco morfo nu mi-a zis nimic de IR-uri,nici pe raportul scris pe care mi l-a dat nu e nimic,iar la lichid scrie "suficient-parere subiectiva"
eu beau foarte putina apa (pana la 1l/zi).
oare bebe sufera ca nu are lichid?

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Miki...multumesc de clarificari...Eu am crezut ca este un aspirator special...si cand vad in clip aspiratorul din casa...
Pai al meu face un zgomot...o sa se sperie sigur bebe..
Sper numai sa nu-l doara caci sunt constienta ca este mult mai bine fara mucisori si nu se ineaca....

Uite ce important este ca avem mamici printre noi care ne scot din impas....
Sper sa invat si eu sa cresc un copil...caci habar nu am..Voi ,cele cu experienta stiti atatea...eu nimic!!!

21+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Miki...multumesc de clarificari...Eu am crezut ca este un aspirator special...si cand vad in clip aspiratorul din casa...
Pai al meu face un zgomot...o sa se sperie sigur bebe..
Sper numai sa nu-l doara caci sunt constienta ca este mult mai bine fara mucisori si nu se ineaca....

Uite ce important este ca avem mamici printre noi care ne scot din impas....
Sper sa invat si eu sa cresc un copil...caci habar nu am..Voi ,cele cu experienta stiti atatea...eu nimic!!!

21+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!


eee, nu e chiar asa..doar toate am invatat, fiecare la timpul ei oricum si noi stiam probabil de la altii si tot asa..eu aveam prietene cu bebei mici si ele ma indrumau

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor eu am mancat halva multa si ca haplea si acum mi-e cam rau de la ea.

S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Doamne! Deci au acum am priceput. Instrumentul ala chiar se pune la aspirator!!!!!!!!! Uau! Pai daca ati sti cum face al meu... Ma tot gandesc de vreun an sa-l schimb, dar cum de aspirat, aspira bine, am bagat bani in altele.
Eu chiar credeam ca e un fel de batista... . Cred ca pt inceput o sa incerc totusi cu o pompita ceva. O sa o intreb si pe pediatra, sa vedem ce imi recomanda.

Roxy, incearca cu niste portocale, mandarine, ceva... pe mine ma ajuta cand am stari din astea.
Si eu am exagerat putin cu niste paste cu smantana si branza la cuptor...

in sapt 21+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Gata!
Plec acasa; destul cu munca pe ziua de astazi!
va pup
o seara placuta

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Maine am programare la dr. nu am mai fost la ea de 2 luni
mi-e frica sa nu ma certe, dar ea mi-a zis sa vin dupa ce am eco morfo-fetala.
eco am facut-o sapt trecuta.
apropo: la eco morfo nu mi-a zis nimic de IR-uri,nici pe raportul scris pe care mi l-a dat nu e nimic,iar la lichid scrie "suficient-parere subiectiva"
eu beau foarte putina apa (pana la 1l/zi).
oare bebe sufera ca nu are lichid?

22+




In afara de apa nu mai consumi si alte lichide, gen supe , ciorbe, ceaiuri, sucuri???? Ar trebui macar sa te fortezi. Nici eu nu sunt mare bautoare, dar ma straduiesc ca macar 1.5l-2l sa ii beau.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 28 Rares Andrei

Mergi la inceput