Pufi iubiti ian-feb 2010 (181) LMA Luca Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Acum sa va povestesc de ce m-am simtit aiurea ieri

De dimineata au anuntat la radio ca au arestat in Olanda un tip de 27 de ani care lucra in cresa si facea si baby-sitting in particular (anunt pe net ). De trei ani si ceva a abuzat de mai bine de 50 de copii intre 0 si 4 ani Nu-mi venea sa cred ca exista asemenea specimene. M-a bulversat asa tare si ma gandeal ce o fi in sufletul bietilor parinti, cum s-or simti copilashi aia
Toata ziua am fost cu stare de plans si de indignare contra situatiei.
Dupa ce auzi asa ceva nu-ti mai vine sa duci copilul la cresa

Sa ne pazeasca DD de asa nebuni si pe noi si pe copii nostrii si pe toti copii din lume.



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

uau... aveti uenori o logoree de nu mai pot tine de voi.
am citit in fuga cap trecut dar n-am retinut mare lucru.

zic LML IVAN! si LMA LUCA!

in rest...

succese primelor serbari! nikole!!!!

n-am pareri despre mancare ca la noi e mai... "asa nu!" deci nu da indicatii si nici pareri. oricum, lapte cu cereale, fructe, iaurt, papa aproape in fiecare zi. ou cam de 2-3 ori pe sapt. carne si peste mai mereu. in rest... nu zic...

lalitica... sa fim noi sanatosi! pastaia adoarme pe picioare de la 2 luni. si banui ca o sa il legan pana se insoara jiji al decenuelei. m-am resemnat. macar adoarme si se linisteste cu leganatul.
cat despre program... functie de minune de 2 sapt 1 somn pe zi de 1,5-2,5 ore, apoi nani de la 8-9 seara la 7-8 dimineata. cu pauze de papa si leganat, dar fara sa se trezeasca. asa, alint prin somn. plus ceai.

apa si ceai... ziua nu stiu cat bea ca bea cu cana mare si nu are gradatii, dar oaptea uneori baga si cate 300 ml de ceai pe langa 2 porii de 100 de LP cu cereale. noaptea bea, nene... ca setila. ata ete.

stiu ca ati discutat natural vs ceza... simt o nevoie tampita sa rspund si eu! CEZA FOREVER! am vazut, mi-a placut, ce ramane de facut! nu stiu cum e naturalul, dar mie mi-a fost taaare bine cu ceza si daca e sa mai fie... indubitabil la asta revenim. de 1000 de ori daca as alege, alegerea ar fi asta!

nu mai stiu nik acum...
aaa.. fuse ok la ex... ala era practicul. urmeaza scrisul...

una peste alta... va si va mai scriu... pe seara. am iara stagiu asa ca fug repidi...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

pe Dragos il incearca o raceala vad si colac peste pupaza i-a spar si al 5-lea dinte si al 6-lea e pe drum deci e marait o tona..mi-a impuitat capul de azi de dimineatza, maraie, plange, asa din picioare...of of..si ziceam ca il scot la zapada ca ninge asa de frumos...asta e..asteptam urmatoarea

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric



Felicitari pt dintisori si sa treaca buba repede.



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu


i-am luat la copil buti...voi ati avut cand ati fost copii?mor de dragul lor...sper sa-i vina...ca le pun in vitrina daca nu



nu prea stiu la ce te referi...

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas


nici io

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Mire deocamdata 3 avem, da

Elefantica, dastefa numai ieri s-a intamplat asta cu 3-4 ore
ma uitam la ceas si nu-mi venea sa cred!!! oricum ieri eram cu fundu in sus rau de tot si nu aveam chef de nimeni si de nimic....poate a simtit si m-a lasat in pace....

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

LML Ivan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

si sa si noi ptr

IVAN!!!



de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna ziua tuturor,


Intram pentru urari

La multi ani Luca de Lilyca. Sa cresti mare si sanatos

LML Ivanel. AMR 1 luna pana la 1 an

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

pun o poza sa vedeti...probabil ardelenii stiu de buti...eu de la mama stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

offf danyela sa ne fereasca dumnezeu...pe toata lumea

ale1212xa imi pare rau ca ati ratat iesirea....poate totusi il iarta raceala si nu se declanseaza...

am pus poza cu buti

Mergi la inceput